Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 126

Thread: Инсталиране на DRL модул на 156

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    И аз си мисля , че двата Мосфета се захранват от едно краче на ИС.
    Дори да получават управление от едно и също място, изходите на крайните транзистори не е добре да се обединяват просто ей така, защото преходите няма да са изравнени по напрежение и има вероятност този с по-ниското съпротивление да цъфне а след него и другият.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е, нормално е да се връзват мосфети в паралел. дори така се балансират един друг.
    както и да е, това няма да се наложи щото светлините са на отделни бушони.
    точка

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    е, нормално е да се връзват мосфети в паралел. дори така се балансират един друг.
    както и да е, това няма да се наложи щото светлините са на отделни бушони.
    Нормално е, но когато човек си купи 2-канален DRL модул, който представлява "черна кутия", следва да си отговори на 2 въпроса преди да обедини изходите:

    1 - Какви са крайните транзистори?
    2 - Управляват ли се синфазно?

    И понеже обикновеният потребител няма да може да си даде сигурен отговор на тези въпроси, по-добре ще е да не обединява изходите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    П канални мосфети с ниско Рдс он ползващи платката за радиатор и драйвер изпълнен с дискретни елементи по схема totem pole
    точка

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    П канални мосфети с ниско Рдс он ползващи платката за радиатор и драйвер изпълнен с дискретни елементи по схема totem pole
    Ако гарантираш, че всички 2 канални DRL-и са реализирани така, както си го описал, ОК.

    Ако някой модул пукне след обединяване на изходи, за рекламации търсете Колев.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    мисля единствения модул който претендира да има 2 канала е смартдрл. за него говоря и да кажа честно не ми харесва изпълнението.
    точка

  7. #52
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако гарантираш, че всички 2 канални DRL-и са реализирани така, както си го описал, ОК.

    Ако някой модул пукне след обединяване на изходи, за рекламации търсете Колев.
    Кво да го търсим, той си е обрал отдавна крушите ...

    ---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    мисля единствения модул който претендира да има 2 канала е смартдрл. за него говоря и да кажа честно не ми харесва изпълнението.
    Не ти харесва маншончето в което е напъхан ли?
    А на Avitel какво ще кажеш?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Кво да го търсим, той си е обрал отдавна крушите ...
    Не си ги е още обрал, но е в процес на обиране.
    Така че може още да не е късно


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    мисля единствения модул който претендира да има 2 канала е смартдрл. за него говоря и да кажа честно не ми харесва изпълнението.
    Аз например ако правя 2 канален DRL, ще направя двата крайни транзистора да работят в противотакт. Така ще направя общата консумация постоянна (поне при 50% кзп) и ще си спестя блокиращи филтри по захранването.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #55
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Човека от SmartDRL речи, че "няма проблем да се обединят двата канала".
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #56
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Кво да го търсим, той си е обрал отдавна крушите ...

    ---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:02 ----------


    Не ти харесва маншончето в което е напъхан ли?
    А на Avitel какво ще кажеш?
    не ми харесва че е напъхан в термошлаух и че кабелите извират навсякъде от платката и самото качество на спойките. тоя на авител изглежда по приличен, драйвера е същия, крайните транзистори са една идея по-слаби което не е от значение. иначе като схема е същата работа. то няма какво толкова да се измисли. хубавото е че нямаш досадното пищящо меню за настройки.общо взето все тая.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз например ако правя 2 канален DRL, ще направя двата крайни транзистора да работят в противотакт. Така ще направя общата консумация постоянна (поне при 50% кзп) и ще си спестя блокиращи филтри по захранването.
    няма как да го направиш това щото кабелите преди двата бушона са вързани заедно. нали 12-те волта идат от едно място. причината да има 2 транзистора в схемата е че е добавена опция да настроиш фаровете на 100% - тоест тия транзистори са постоянно отпушени и товара е голям. оттам се рекламира като двуканален и двата дрейна са изведени с отделни кабели за да стане инсталацията след бушоните, което е все тая - двата бушона се захранват от едно и също място.
    филтри по тия схеми не съм виждал. единствено има 5волта стабилизатор за захранването на ИС.
    Last edited by kolev; 06-11-2012 at 09:29.
    точка

  12. #57
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post


    няма как да го направиш това щото кабелите преди двата бушона са вързани заедно. нали 12-те волта идат от едно място. причината да има 2 транзистора в схемата е че е добавена опция да настроиш фаровете на 100% - тоест тия транзистори са постоянно отпушени и товара е голям. оттам се рекламира като двуканален и двата дрейна са изведени с отделни кабели за да стане инсталацията след бушоните, което е все тая - двата бушона се захранват от едно и също място.
    филтри по тия схеми не съм виждал. единствено има 5волта стабилизатор за захранването на ИС.
    Защо да не мога да го направя? Според твоето обяснение крайните транзистори са P-канални мосфетове, като сорсовете са им закачени на +12V а от всеки дрейн излиза по кабел за всеки канал. И когато запарелим изходите, двата транзистора работят в паралел......
    Това което аз предлагам е сорсовете да си останат така, както са, дрейновете да са разделени към двата фара, но транзисторите да се управляват в противотакт (когато единият е отпушен, другият е запушен и после се сменят). По този начин при 50% кз от източника ще се черпи постоянен ток вместо импулсен, защото във всеки момент има само по един отпушен транзистор.

    Повтарям, че само при 50% кз транзисторите работят в противотакт. При кз > 50% че има момент в който и двата ще са отпушени а при кз < 50% ще има момент в който и двата ще за запушени.
    Last edited by ecotronic; 06-11-2012 at 11:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #58
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    защото стандартната схема на фаровете е :
    акумулатор-реле 30- реле 87- към крак 87 на релето са вързани двата бушона и след тях имаш 2 кабела за ляв и десен фар. демек веригата е една и съща.
    ако дадеш 12 волта след бушона на левия фар те ще минат през тоя бушон, ще отидат до крак 87 на релето и ще минат през бушона десния фар. тоест и двата фара ще светят. това с двете "линии" заблуждава. освен това схемата ти безсмислено ще се усложни и пак ще имаш същите пулсации. освен това честотата тук е ниска ~300hz
    точка

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    защото стандартната схема на фаровете е :
    акумулатор-реле 30- реле 87- към крак 87 на релето са вързани двата бушона и след тях имаш 2 кабела за ляв и десен фар. демек веригата е една и съща.
    ако дадеш 12 волта след бушона на левия фар те ще минат през тоя бушон, ще отидат до крак 87 на релето и ще минат през бушона десния фар. тоест и двата фара ще светят. това с двете "линии" заблуждава. освен това схемата ти безсмислено ще се усложни и пак ще имаш същите пулсации. освен това честотата тук е ниска ~300hz
    Тъй като говорим за изработване на DRL модул, значи не се придържаме към типови решения.........
    За да се избегне неудобството с веригите на бушоните, за което говориш, правим DRL с n-канални мосфетове и комутираме - 12V към крушките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    значи остава да развържеш минус кабелите щото във фара са общи, трябва да ги пуснеш до устройството, трябва да захраниш от горна страна с постоянни 12волта и накрая да измислиш как ще работят фаровете в нормален режим, светлинни клаксони и тнт.
    най-простото решение е да се поставят последователно на предпазителите диоди и фет да са П.
    значи в първия вариант имаш огромна промяна на заводската инсталация, във втория по-малка и си ограничен на 50% запълване. ами ако се окаже че е по-добре на 40 или 30....
    пак ти казвам, топлата вода е открита. тия модули са с по-проста схема, намесата в инсталацията е минимална и имаш възможност за настройки и монтажа е един и същ навсякъде.

    Н канални се ползват при някои японски автомобили където комутацията е по минус.
    точка

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •