Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за 1.9 JTD и като цяло за дизелите ?

  1. #1
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default Въпрос за 1.9 JTD и като цяло за дизелите ?

    Колеги незнам как е при вашите коли но при мойта съм забелязал че когато я режа колата и когато я паркирам без да я оставя да поработи на място на следващия ден като я запаля в началото пуши та се къса едни сини пушаци и това всичкото го прави 10 секунди след това спира. А когато я цепя и я оставя да поработи малко преди да я изгася на следващия ден паля без пушаци без нищо всичко си е както си му е реда. Та въпроса ми е нормално ли е това защото съм чувал че като се реже дизела трябва след това преди да се изгаси да поработи малко на свободна.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Raiko0 View Post
    Колеги незнам как е при вашите коли но при мойта съм забелязал че когато я режа колата и когато я паркирам без да я оставя да поработи на място на следващия ден като я запаля в началото пуши та се къса едни сини пушаци и това всичкото го прави 10 секунди след това спира. А когато я цепя и я оставя да поработи малко преди да я изгася на следващия ден паля без пушаци без нищо всичко си е както си му е реда. Та въпроса ми е нормално ли е това защото съм чувал че като се реже дизела трябва след това преди да се изгаси да поработи малко на свободна.
    Дишай спокойно.Това е нормално за всеки турбиниран дизел, особенно на повечко километри.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    A защо е нормално?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Oсобено синьо Дай повече инфо за колата. Дебитомера чист ли е? EGR?
    Last edited by DMS; 15-08-2012 at 22:56.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    A защо е нормално?
    Щото му гори нахвърляното във въздушните пътища масло от турбина, дето сигурно не е първа младост.Вероятно с едно почистване, за известно време ще спре, но на теб предполегам, че това ти е ясно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default

    Аз от двигателя оплаквания нямам масло не гори, не пуши, работи си напълно нормално ... просто като и мачкам педала и после веднага като я изгася го прави май винаги пък така са ми казвали че трябва да я пооставям половин минутка да си поработи на свободна.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  7. #7
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Raiko0 View Post
    Аз от двигателя оплаквания нямам масло не гори, не пуши, работи си напълно нормално ... просто като и мачкам педала и после веднага като я изгася го прави май винаги пък така са ми казвали че трябва да я пооставям половин минутка да си поработи на свободна.
    Оставяи задължително след мачкане на педала на газта колата да поработи няколко минути на место или я покараи известно време нормално преди да я загасиш.Хубаво е това за турбината.Също е добре и като я запалиш пак да поработи няколко минути на место.Това за турбо двигателите по принцип.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #8
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Smile

    Добре мене това ме интересуваше дали е от колата или това че я загасям без да я оставя да поработи. Голямо Благодарско на всички колеги които се отзоваха на въпроса ми
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •