Results 1 to 7 of 7

Thread: отново изгорял клаксон?

  1. #1
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default отново изгорял клаксон?

    въпреки че зная, че е почти невъзможно да се разбере защо ми горят клаксоните, да пусна тема -
    всяка година за техническия преглед купувам нов клаксон, който след около 2 месеца спира да работи.
    станаха вече 4 клаксона!
    миналата година тъкмо се канех да махна бушончето, че да не изгори - и той - хоп - изпреварил ме - изгорял преди това!
    аман!
    ...
    малко офтопик - издъниха ми се гърнетата и карах така известно време - по принцип имам ли право да се придвижвам така по магистрали или извънградски пътища?
    просто да зная за друг път, ако се случи.
    иначе днес минах преглед и съм изненадан от това, което са измислили - преглед за газовата уредба да се минава заедно с ГТП. Те хората идея си нямаха, дамата до последно мислеше, че е пропан-бутан.
    ...
    и още един въпрос - колко масло ви харчат колите?
    Моят Алфонсо харчи малко на дълъг път, но градско лапа доста - примерно - 1000 км - изпива 1 литър Селения 20К. Гори ли го, гълта ли го, нямам идея. Тука за последните 2 седмици навъртях 7000 км и гледам - долял съм почти 3 литра масло!?
    ... иначе си бръмчи колата, само не питайте колко харчи...в България ми е харчила до 10 литра извънградско, докато в Централна Европа пада до 8-9 литра, а в Западна Европа до 7.5-7.7 литра /при еднакво каране/... което ме изумява... какъв е тоя бензин, какво е това чудо!?...

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ауууу, дошъл си в България и не си се обадил.
    Иначе това с разхода на масло - много ненормално. Ти трябва да ходиш с една туба в багажника.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Мани-мани, както казват братята грузинци.
    Не съм ходил до Русе, затова не съм се обаждал.
    Ако имаш път към София - задължително се обади.
    Иначе днес занесох колата на сервиз, ай да видим какво ще излезе. Ама то това е стара кошница, с малко сезал и тел всичко се оправя, не е някоя алфа GT, хихи.
    Като ми се издъниха гърнетата едни пичове ги вързаха с тел, да не се влачат по паважа като свински черва и аз си казах - щом са вързани с тел /нали съм ветеринар/ - значи работата е стабилна - ще издържи 2000 км!
    Ако тоя моя Алфонсо можеше да говори, вероятно би написал книга... лошото е, че аз оглушЕх. Ама от вчера взех да чувам отново с лявото ухо.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  4. #4
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Аз моите ги издъних на магистралата към морето и верно доста бръмчеше.Има гърнета крайни комплект полски 140 лева и "оригинални" уж 240 лева.Сменяш и си ти.Иначе за разхода на масло верно си е много.Моята от смяна до смяна доливам от 1 до 2 литра в зависимост от маслото и е карам на газ.Боксера е корав и непретенциозен.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Аз моите ги издъних на магистралата към морето и верно доста бръмчеше.Има гърнета крайни комплект полски 140 лева и "оригинални" уж 240 лева.Сменяш и си ти.Иначе за разхода на масло верно си е много.Моята от смяна до смяна доливам от 1 до 2 литра в зависимост от маслото и е карам на газ.Боксера е корав и непретенциозен.

    Или - "сдухан и капризен"
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Или - "сдухан и капризен"
    Алфата си е Алфа винаги проявява капризи
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  7. #7
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Теч на масло - някакви семеринги изпускали - та следващата седмица ще ги сменят.
    Ремъците са натегнати, пък на ниски обороти продължават да поприсвирват тихо... водил съм ги на паша...нямам нерви вече...да си свирят, щом са мераклии...
    ...
    Благодаря ви за раздумката, ама я се напънете малко, въпреки жегата и ми отговорете на въпросчетата, че се вълнувам?
    Е, ако не ви е много зор, де.
    Пясък, топла бира и потни жени... отврат!

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •