Results 1 to 13 of 13

Thread: Прекъсване 156 2.4 JTD

  1. #1
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default Прекъсване 156 2.4 JTD

    Здравейте колеги,
    Вече трета година карам красавицата от заглавието, доволен съм от нея, но в последно време се започна с очакваните номера. Да не оставям с грешно впечатление, изръчкал съм почти всички теми, пробвах и с търсачката, но точни симптоми като моите не видях ...
    За какво иде реч: Преди малко повече от месец започна да прихълцва и забива по време на движение, независимо от предавка и обороти. Имал съм случаи в които както карам с постоянна скорост 90 или 100 и забива муцуната изведнъж, все едно съм я изключил от контакт и след 2-3 сек. придърпва и тръгва И светват дюзите на таблото! В друг случай след първото палене сутрин, натискам педала на газта до половината и не се случва нищо! След като го смачкам до долу се оправя ... и пак светват дюзите на таблото! Това го прави и в движение.
    Закачихме я с един приятел на комп и изписа пластини или лентов кабел (нещо такова) на педала на газта и датчика на педала на съединителя. В началото мислих, че е дебитомер, но след проба с два-три броя се установи, че моя е читав, измихме го с препарат и го монтирахме обратно. Сменил съм масла и филтри и елиминирахме евентуална запушена горивна система като вариант.
    Има ли вариант да е от датчика на коляновия вал, защото от други теми колегите пишат, че диагнозата трудно го хваща? На мен като цяло ми намирисва точно на някакъв ел. проблем ... Скоро както я карах преди Царево с 160 (без никакви проблеми дотогава) ми направи впечатление как като тръсна през една бабуна, колата пак заби, дюзите светнаха и трябваше да смачкам газта до долу за да тръгне! И след като тръгна се усещаше как върви тегаво и с нежелание ... Някой имал ли е подобни на моите оргазми и как точно мога да се излекувам от тях?! И някакъв читав сервиз който да ме приеме с усмивка и точна рецепта за болежите ми?

    От Бургас съм

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Има теми за точно твоя случай, ама явно не си ги открил. След като ти е изписало грешка от потенциометъра на газта, изобщо не е трябвало да ровиш повече.

    Проблемът ти се решава лесно - свали жабката и намери буксата която е на кабела от потенциометъра. Разкачи я, почисти я, накриви малко шахматно 6-те пластинки, напръскай с контактен спрей и ръчкай обратно. Аз след тая процедура вече година нямам проблеми, а преди това беше същото като при теб
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ами ти си лесен,вече си видял грешката-потенциометър на педала за газта.Нов май е доста пари но много често се оправял чистене на буксата(зад жабката), потърси в темите.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Мерси за бързите отговори, отивам да ровя из кабеляците.

    А как точно да разбера коя е моята букса?

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    To там няма много букси. Намира се по-навътре, малко над ЕКУ-то. Кабелът й е дебел и черен, а самата букса по спомени е бяла, с 6 извода.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Да, колата си е написала какво я "боли".
    И при мен от предния месец, след едно друсане през Кърджали, като скоча в някоя копка и светва "дюзата" и пише грешка от потенциометъра.И днес пак го направи докато пътувах за Варна, ма то пътища ли са това.
    За сега не се отразява на вървенето и няма да чопля, а ще си карам почивката.На есен, като правя ТО-то, ще я прегледам и за това.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Tonov & stu, благодаря за реакцията и адекватните отговори. Колата полетя!

    ....

    Со здраве момци.
    Last edited by tonov; 13-08-2012 at 22:24.

  8. #8
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    колега смени си и машинката на педала на съединителя , и ще видиш ,че нещата ще станат още по добре ,казвам го от личен опит
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    колега смени си и машинката на педала на съединителя , и ще видиш ,че нещата ще станат още по добре ,казвам го от личен опит
    Това е хубав съвет и аз, макар и да ме мрази, ще му дам още един - с ФЕС може да си провери потенциометъра на педала на газта. Той се състой от две пътечки и ако след почистване на куплунга продължава да има прекъсвания, така ще ги хване
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #10
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    колега смени си и машинката на педала на съединителя , и ще видиш ,че нещата ще станат още по добре ,казвам го от личен опит
    Мерси колега, ще го имам в предвид.

    Нощния, от къде това умозаключение, че те мразя?
    Това са екстри предназначени за специални хора, а ти просто си един от масовката ...
    Мерси и за твоя съвет все пак, ще се възползвам и от него.

    Без лоши чувства

  11. #11
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    И това според теб е мразене...?!
    Много бързо вадиш заключения


    За неразбралите - свалих жабката, разкачих навсякъде де що видях букса, напръсках с контактен спрей, събрах всичко по обратен ред и воала ... колата върви като нова!

    Ако в този форум е модерно да се лаладжийства само за да се трупат постове, кажете - мноо съм добър в това

    ... ама мисля, че не това е идеята.

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by zx12r View Post
    И това според теб е мразене...?!
    Много бързо вадиш заключения


    За неразбралите - свалих жабката, разкачих навсякъде де що видях букса, напръсках с контактен спрей, събрах всичко по обратен ред и воала ... колата върви като нова!

    Ако в този форум е модерно да се лаладжийства само за да се трупат постове, кажете - мноо съм добър в това

    ... ама мисля, че не това е идеята.
    Все пак провери потенциометрите в графичен режим. А ако намекваш за лаладжийстване - то е прекалено много и понякой път и аз се включвам за да се развеселя, както в случая
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хубавото е, че само по някой път се включваш. Добре, че е рядко, че може и по-често
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •