Results 1 to 10 of 10

Thread: Централна конзола

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Централна конзола

    Често колеги питат как се разглобява централната конзола дали за смяна на задното осветление, дали за нещо друго. Онзи ден ми се наложи да я разглобя и сега показвам със снимки.

    Всички снимки се увеличават като се щракне отгоре:

    1. С помощта на плоска отверка (добре е да е пластмасова) се маха управлението на ел. фаровете, ел, огледалата и пепелника:





    2. С шестограм №4 се развиват двата болта под пепелника и реглажа на фаровете, които държат барчето:



    3. Махат се страничните мъхести кори от двете страни на конзолата и с кръстата отверка се развиват другите 2 види, които държат барчето:



    4. Откача се буксата на запалката, маншона на скоростния лост и барчето се отстранява:





    5. Свалят се духалките от конзолата с пластмасовата отверка, след което се сваля рамката им:





    6. Свалят се врътките на парното и с малка кръстата отверка се развиват двете болчета под тях:



    7. С помощта на шестограм №4 се развиват 4-те види, които държат козолата:





    8. Конзолата се изтегля леко напред, откачат се всички кабели и се отстранява:





    9. Ако е необходима манипулация по ключа за степените на парното, или жилата на клапите се развиват 4-те види на модула и се сваля, след което се разкачат всички букси и жила:





    10. Ето я конзолата свалена (аз не си играх да свалям грамофона)



    - Препоръчително е (дори май е задължително щом сте стигнали до тук) се сменят всички крушки. Намират се под черните капачки и са общо 6 на брой. Има още една, но тя е за сигналната лампа за критично висока температура.



    - При необходимост се свалят инструментите от конзолата за ремонт или профилактика.
    Аз свалих всичко за профилактично почистване.



    - Модул за управление на климатика, клапата и подсветка на въртоците му. Добре е да го отворите и да почистите всички светловоди, ако не сте ги чистили досега. Резултата е видимо по-ярка подсветка на инструмените:









    - Бутона за аварийките, почистен до блясък:



    - 3-те часовника:





    Аз ги разглобих за основно почистване на корпуса, уредите и стъклата им от прахоляк, който беше проникнал вътре с годините:









    11. Всичко се сглобява обратно по реда си, и преди да се монтира централната духалка, реших да свърша още една хубава работа. Някога клапите за пускане и спиране на въздуха са имали някакви дунапренени уплътнения. С времето този дунапрен се е разложил и е омазал всичко. Реших да ги възстановя с по-добро (по-дълготрайно) уплътнение от дунапрена - транспортна подложка от компютърно дъно.

    За целта се свалят клапите от рамката и всичката мазга се почиства:



    - Клапите са съставени от 2 половини, залепени по между си, като дунапрена е бил между тях.



    Целят се сравнително лесно:



    - От подложката се режат подходящи парчета с малко по-голяма периферия от необходимата:



    - цепят се 2 каналчета за пантите, след което двете половини се лепят с Каноконлит и се притискат здраво докато той изсъхне:









    - След като каноконлита изсъхне, дунапренчето се изрязва с берд около 3-4мм. извън пластмасовата клапа. Аз си играх няколко пъти да ги слагам/махам докато резултата ми хареса:







    12. След монтажа в колата се уверете, че всичко работи добре и си отворете биричка

    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Отново много подробен и полезен ЕВАЛА !

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Aко имате възможност да си намерите черна такава подложка (не е трудно) ще е по-добре, че това розовото малко се вижда през решетките
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Aко имате възможност да си намерите черна такава подложка (не е трудно) ще е по-добре, че това розовото малко се вижда през решетките
    То сега всичко е модерно ще го погледаш седмица-две и пак ще сваляш табло тя работата е ясна, не е като да не се знаем
    Last edited by code; 11-08-2012 at 21:55.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    То сега всичко е модерно ще го погледаш седмица-две и пак ще сваляш табло тя работата е ясна, не е като да не се знаем
    Измислих и лесното - с черен перманентен маркер я правя перманент черно, без да свалям нищо освен решетките
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Измислих и лесното - с черен перманентен маркер я правя перманент черно, без да свалям нищо освен решетките
    Аз клапите ги направих с кожа

  7. #7

    Default

    А аз директно ги изхвърлих [click]...

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    2

    Default

    пичове някои слагал ли е на централната конзола това бижу http://pioneer.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE...VIC-F940BT/596
    на алфа gtv 98г. аз лично мисля че трябва май нова конзола пригодена за това. ако някой има някакви идеи и може да ми даде съвет ще му бъда благодарен
    Last edited by jeffmills; 19-01-2013 at 13:35.

  9. #9
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Никакви шансове. Няма място за дабъл-дин устройства. Освен ако не направиш някои много генерални промени и по конзолата и по карантиите зад нея, но аз не те съветвам.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Никакви шансове. Няма място за дабъл-дин устройства. Освен ако не направиш някои много генерални промени и по конзолата и по карантиите зад нея, но аз не те съветвам.
    Пък и няма смисъл ...нали има моторизирани екрани дабъл дин-а е просто безмислен.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •