Results 1 to 5 of 5

Thread: Всмукателни колектори

  1. #1
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Unhappy Всмукателни колектори

    Първо да се извиня,ако има такава тема и някой да ме насочи с линк моля,защото търсих,но уви не намерих.Някой може ли да ме светне,как се свалят шибаните всмукателни колектори на АР 156 2.0 Т.С. и колко болта общо ги държат,ако има и снимков материал някакъв ще е връхта.И другото ми питане е,понеже мойте трябва да се сменят и си намерих,но са от АР 1.8 Т.С. дали ще станат на моето добитче.


    Благодаря предварително колеги!

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Как се свалят незнам, но тук съм чел, че на 2.0 и 1.8 колекторите са еднакви. Само на 1.6 колектора е по-малък.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  3. #3
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    Въпросните колектори са вече сменени и е адски трудоемка занимавка особенно,ако си на бачкане до 17ч. и след това се занимаваш с лиглата.Но благодарение на един приятел и колега всичко си дойде на местата.Остават малко дожършителни работи,като хващане на скоби ала-бала и капака декоративния отгоре.Утре ако имам време ще наснимам старите колектори и къде,какво е захванато за да се знае,когато правиш операцията пред блока да не се чуди човек,какво подяволите още го държи тоа гад и не излиза.Сега съм с на 166 2.0 колектори и очаквам да почне да се издължава тея дни и малко да се разшири )) в кръга на шегата.Съжалявам само,че знаещи и можещи не помогнаха със съвет,как да не се мъча,но пък щеше да е прекалено лесно.никой не се е родил научен не забравяйте това колеги.

    С уважение и поздрави!

  4. #4
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Има ли разлика в колектор-а на 166 спрямо този на 156,дължина,диаметър на рънерите,захват ?

  5. #5
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    Не колега,абсолютно едни и същи са като цяло

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •