Results 1 to 13 of 13

Thread: Изгасване на мотора по време на движение

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default Изгасване на мотора по време на движение

    Здравейте!
    От около седмица се появи странен и доста теприятен проблем с мойта печка - 2.4 JTD 2001.
    При първата му появя, колата не пожела да запали след десетина минути в спряло състояние. Завъртях 3-4 пъти, вадих ключа, въртях го, ползвах резервния, но не и не. В един момент запали от раз и проблема изчезна за около седмица. Вчера след каране около 20-тина мин. по АМ Тракия, на отбивката за Ихтиман колата просто угана и не иска да запали по никакъв начин. Откачих акумулатора за 10-тина мин., вързах го и запали от раз. Този номер се повтори след 2-3 км. при нормална скорост 80-90 км.ч. и за съжаление на връщане към София, на Враня - отново. Прави ми впечетление, че се проявява при падане на скоростта и съответно смяна на предавките надолу и вдигане на оборотите.
    Някой ако е патил от нещо подобно или знае за такъв проблем, моля да даде акъл или да препоръча хора, които ще помогнат.

    Предварително благодаря

  2. #2
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Имам абсолютно същия проблем. На диагностика нищо не показа и последното ми остава да проверя резервоара за буклуци.
    При 156, разбира се може и други варианти да има. Обичайния заподозрян е датчик на колянов вал.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Обичайния заподозрян - датчик на колянов вал
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #4

    Default

    Щом не пали след като изгасне, +1 за датчик на коляновия вал... На диагностика трябва да е записала грешка, свързана с него.

    @andro88: Мисля, че задължително ще запише грешка ако е датчика... Сигурен ли си, че има точно същото проявление (особено за не-паленето след като е изгаснала)..?
    Last edited by badmadafaka; 06-08-2012 at 15:57.

  5. #5
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Щом не пали след като изгасне, +1 за датчик на коляновия вал... На диагностика трябва да е записала грешка, свързана с него.

    @andro88: Мисля, че задължително ще запише грешка ако е датчика... Сигурен ли си, че има точно същото проявление (особено за не-паленето след като е изгаснала)..?
    Да едно към едно с нещата, които колегата казва. Даже писах и в нашия раздел някой да даде акъл. На диагностиката абсолютно нищо не се бе записала като грешка, освен еърбега. При мен гасне обаче, винаги , когато колата е под наклон, с други думи само когато се изкачвам. Това ме кара да мисля, че има нещо в резервоара
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Да едно към едно с нещата, които колегата казва. Даже писах и в нашия раздел някой да даде акъл. На диагностиката абсолютно нищо не се бе записала като грешка, освен еърбега. При мен гасне обаче, винаги , когато колата е под наклон, с други думи само когато се изкачвам. Това ме кара да мисля, че има нещо в резервоара
    Тогава ще ти се лепне грешка отнасяща се към горивния тракт
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default

    Сега ще хвръкна до сервиза да видя кяккво ще кажат майсторите. Благодаря за мненията на всички! Ще драсна 2 реда като има някакъв резултат.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има един вариант когато колата гасне, а не пише грешка. Помощ на ЛС.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Kimi View Post
    Здравейте!
    От около седмица се появи странен и доста теприятен проблем с мойта печка - 2.4 JTD 2001.
    При първата му появя, колата не пожела да запали след десетина минути в спряло състояние. Завъртях 3-4 пъти, вадих ключа, въртях го, ползвах резервния, но не и не. В един момент запали от раз и проблема изчезна за около седмица. Вчера след каране около 20-тина мин. по АМ Тракия, на отбивката за Ихтиман колата просто угана и не иска да запали по никакъв начин. Откачих акумулатора за 10-тина мин., вързах го и запали от раз. Този номер се повтори след 2-3 км. при нормална скорост 80-90 км.ч. и за съжаление на връщане към София, на Враня - отново. Прави ми впечетление, че се проявява при падане на скоростта и съответно смяна на предавките надолу и вдигане на оборотите.
    Някой ако е патил от нещо подобно или знае за такъв проблем, моля да даде акъл или да препоръча хора, които ще помогнат.

    Предварително благодаря
    Както казаха и колегите по-горе този проблем ти идва най-вероятно от датчика на коляновия вал. На тези коли това им е едно от слабите места. Аз също съм правил няколко задръствания в центъра на София заради този скапан датчик. Проблема е че това е един електромагнит, който когато е преебан като загрее колата той не работи и дефакто в компа достига информация че двигателя ти не работи(по-точно, че вала не се върти, което на практика е същото) Сменях го зимата, някъде около 80лв ми стъпи. От тогава спи града Един съвет ако искаш пробвай като ти угасне някъде го полей със студена вода. Ако е от него би трябвало колата да запали веднага.

    П.С. Колкото до диагностиките, незнам на днешно време колко са рентабилни вече. Бях във ВИП Сервиз, в Младост и там диагностиката не хвана датчика, в крайна сметка проблема идваше точно от него. Успех и пиши когато има някакво развитие
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    И при мен го имаше този проблем и се оправи със смяна на горивния филтър.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default

    Колата ще влиза в бокса тази седмица, надявам се да е към сряда-четвъртък. Сега чак сколасах, а и тя не правеше проблеми до вчера. Прави ми впечетление, че този проблем се проявява само на извънградско, и то при скорост над 130-140 км/ч. при продължително поддържане на тази скорост. Към Пловдив я карах така и на Вакарел колата пак угасна. Изчаках и после запали, до Пловдив проблеми нямаше повече, но не съм вдигал повече от 110-120 км/ч. И на връщане по същия начин проблема не се появи. Започвам да си мисля, че е възможно да е горивния филтър. Не е сменян от бая време, може би 25 - 30 000 хил. км. В града нямам грижи с това, много странна работа, а я карам доста из София.

  12. #12
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Kimi View Post
    Колата ще влиза в бокса тази седмица, надявам се да е към сряда-четвъртък. Сега чак сколасах, а и тя не правеше проблеми до вчера. Прави ми впечетление, че този проблем се проявява само на извънградско, и то при скорост над 130-140 км/ч. при продължително поддържане на тази скорост. Към Пловдив я карах така и на Вакарел колата пак угасна. Изчаках и после запали, до Пловдив проблеми нямаше повече, но не съм вдигал повече от 110-120 км/ч. И на връщане по същия начин проблема не се появи. Започвам да си мисля, че е възможно да е горивния филтър. Не е сменян от бая време, може би 25 - 30 000 хил. км. В града нямам грижи с това, много странна работа, а я карам доста из София.
    Колега провери за всеки случай и регулатора на помпата за високото налягане и самата помпа,защото при мен бе подобен проблема
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Kimi View Post
    Здравейте!
    От около седмица се появи странен и доста теприятен проблем с мойта печка - 2.4 JTD 2001.
    При първата му появя, колата не пожела да запали след десетина минути в спряло състояние. Завъртях 3-4 пъти, вадих ключа, въртях го, ползвах резервния, но не и не. В един момент запали от раз и проблема изчезна за около седмица. Вчера след каране около 20-тина мин. по АМ Тракия, на отбивката за Ихтиман колата просто угана и не иска да запали по никакъв начин. Откачих акумулатора за 10-тина мин., вързах го и запали от раз. Този номер се повтори след 2-3 км. при нормална скорост 80-90 км.ч. и за съжаление на връщане към София, на Враня - отново. Прави ми впечетление, че се проявява при падане на скоростта и съответно смяна на предавките надолу и вдигане на оборотите.
    Някой ако е патил от нещо подобно или знае за такъв проблем, моля да даде акъл или да препоръча хора, които ще помогнат.

    Предварително благодаря
    156 1.9 JTD - колега аз също излекувах този проблем от датчика на коляновия вал.
    Last edited by tonov; 03-09-2012 at 20:29.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •