Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблеми при първо палене

  1. #1
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default Проблеми при първо палене

    Здравейте колеги колата ми е алфа 145 1.4 газ/бензин смених свещи сложих на денсо, акомулатора ми е доста хубав кабелите са на около 25 хил. км и мисля че си работят. Проблема е следния че първото палене рано сутрин а и когато не съм я палил няколко часа са доста трудни. Преди около три четири месеца още на вторият оборот на двигатела палеше. Асега проблема с паленето е и на газ и на бензин. Дайте съвет от какво може да е - утре ще я закарам да и махнат и катализатора и на газаджия да ревизира изпарителя.
    Дайте съвет може ли да е от дебитомера или ещо друго...???

  2. #2
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Станала е някаква обърквация при настройката / недонастройката на газовата. Ако няма и други някакви симптоми, най-вероятно настройката на газ е причината. Двигателя коя фаза е (CF1.2, CF2, CF3) между впрочем?

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  3. #3
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Човек не знам за какви фази говориш. Но проблема при паленето е и на бензин. Да няма запушена дюза или да е проблема в дебитомера...

  4. #4
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    За дюзи не мога да кажа. Ако си с металния капак (и еку-то ти не е върху дросела), пробвай да откачиш "-" на акумулатора за 20-тина минути. После го закачи и пали на бензин. Ако запали - проблема е в настройката на газ. Ако пак не пали - трябва да се търси другаде, но от дистанция е трудно да се гадае къде. Ако обачи си с пластмасовия капак на клапаните, не мога да ти помогна...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    28

    Default

    Аз съм така с мойта при първо палене...Ходих при газаджиите( с ГИ съм) да я погледнат, смених всички филтри по газовата и я настройваха софтуерно, но проблема си остана. И на бензин и на газ си е все тая. Тресе малко, като натиснеш газта все едно не и стига гориво и оборотите падат докато не минат 2 мин и всичко заспива.. Дебитомер и свещи са сменяни преди 10к км.
    Между другото , ако и разкарам катализатора какъв ми е кяра?

  6. #6
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    запекли дюзи е според мен,ако и на бензин го прави
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Колега уточни дали си с ГИ или обикновено, защото има разлика.
    Скоро един приятел имаше проблеми със мембраната на изпарителя и при грешни смеси на газ, ECU-то му се адаптираше с погрешни параметри, после ни на газ ни на бензин.
    Това с паленето след като смени свещите ли стана или преди това ? Можеш да провериш и бубините в AutoData има елементарни тестове с мултицет .. не са 100% точни, но могат да ти дадат представа.
    Като запали всичко наред ли е ?
    Като вариант е да направиш и диагностика евентуално.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by changer View Post
    .....
    Между другото , ако и разкарам катализатора какъв ми е кяра?
    -Кярат ти е че ако ти се е запушил катализатора, ти спъва колата след като го махнах имаше разлика стана по пъргава...

    Колега flipz с обикновена газова съм и газаджиите ми казаха че мембраните са ми за смяна но чак от понеделник натам ще ги сменя. След като ги сменя мембраните ECU-то как да го изчистя като сваля акумулатора ?
    Преди да сменя свещите го правеше същото с паленето и освен това не вървеше добре след смяната вървежа се пооправи но с паленето си остана проблема...
    А колкото до аутодатата сега ще се опитам да видя какви са тези тестове с мултицет и да ги пробвам.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    28

    Default

    На колко км ти е газовата? Мойта е на 10к и ми смениха само големия филтър и малкото филтърче от изпарителя.
    А при положение ,че и на бензин ни прави тоя номер не се ли изключва газовата като причина?

    Ето снимка от аутодатата за проблема и възможните проблемни точки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa problem.jpg  
    Last edited by changer; 06-08-2012 at 00:00.
    145 1.6 T.S. 99'

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    -Кярат ти е че ако ти се е запушил катализатора, ти спъва колата след като го махнах имаше разлика стана по пъргава...
    Извинявай ,че ти разводнявам темата ,но до колкото прочетох ламбдата на тази кола е само една и е преди катализатора и няма опасност от проблеми с нея ,ако се махне катализатора нали така?
    145 1.6 T.S. 99'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •