Results 1 to 15 of 23

Thread: Индикация за масло

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default Индикация за масло

    Колеги, днес ми се случи нещо, което много ме притесни. Карам си и ми светва на компютъра лампата за маслото и ми изписва CHANGE MOTOR OIL веднага спрях гася паля и пак. Гледах нивото но маслото от двигателя - има си от вътре, като запаля също показва, че е догоре. Маслото го смених преди пет дни със селения WR или нещо от сорта беше 5W-40 мисля, че това беше но не съм сигурен сега. Казаха, че това е най-доброто за този мотор. И въпроса ми е има ли някакво зануляване, което не са ми направили при смяната или това е някъв проблем. Просто всичко смених и направих сега е едно бижу и тва ми светна и ми изкара акъла. Моля ако можете да ми кажете още утре да я закарам да го направят ако може. Предварително ви благодаря.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  2. #2

    Default

    След смяната на маслото трябва да си занулиш борда,иначе винаги ще ти стои това съобщение.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Леле добре че е това мерси
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  4. #4

    Default

    Просто ти си го сменил, но компа няма от къде да знае това и сега са му дошли километрите и затова така се е случило, така че отиди да ти го занулят
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Просто ти си го сменил, но компа няма от къде да знае това и сега са му дошли километрите и затова така се е случило, така че отиди да ти го занулят
    Живко 159 не реве за масло на километри,а на брой регенерации на ДПФ-а............

    ---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:39 ----------

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    След смяната на маслото трябва да си занулиш борда,иначе винаги ще ти стои това съобщение.
    Не се занулява борда,този сервиз е друг,занулява се в ЕКУ-то на колата,да започне наново да си смята регенерациите на ДПФ-а
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Живко 159 не реве за масло на километри,а на брой регенерации на ДПФ-а............

    ---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:39 ----------



    Не се занулява борда,този сервиз е друг,занулява се в ЕКУ-то на колата,да започне наново да си смята регенерациите на ДПФ-а
    Така де по точно казано,прав си.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •