Results 1 to 12 of 12

Thread: 166 се разкрачи и изхаби гумите отзад.

  1. #1

    Default 166 се разкрачи и изхаби гумите отзад.

    Както става ясно от заглавието 166-цата на баща ми се разкрачи отзад и изхаби гумите отвътре.Гледахме я уж всичко е наред ама явно не е... неможем да разберем от къде е проблема помагайте моля.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  2. #2
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колега проверихте ли т. нар. скърцащи втулки на шенкела! По принцип от там идват проблемите, вижте ги за луфт! Има много писано за този проблем, пробвай с търсачката!
    Last edited by Megadet; 29-07-2012 at 16:15.
    Alfa 166jtd,1999

  3. #3
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колега проверихте ли т. нар. скърцащи втулки на шенкела! По принцип от там идват проблемите, вижте ги за луфт! Има много писано за този проблем, пробвай с търсачката!
    Точно така ,тези тампони на шенкела са направили поразията

  4. #4
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    И аз го направих това упражнение.........смяна на тампоните!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  5. #5
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    + реглаж след това.
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  6. #6

    Default

    ...Аз не съм правил реглаж след смяната на втулките...по простата причина че на местна почва учащи се "притежатели на стендове" не искам да пипат отзад Не се наложи нищо такова - колата се държи прекрасно на пътя, а съчетано с новите мортове, стойката стана убийствена.
    Alfa Romeo 166 JTD '99 Progression

  7. #7
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    По същия начин се разкрачи от зад и ми ядеше гумите от вътрешната страна.Ходих в Стара Загора да ми подменят втулките и след това задницата си доде на мястото не ми е мръднал грайфера повече т.е износва се равномерно.

  8. #8

    Default

    Колеги здравейте.. от скоро съм във форума притежател съм на алфа 166 2.4 ЖТД 150к.с.

    Та въпроса ми е следния .. и моята се разкрачи така както вие сте писали по горе и ми казаха да ходя да ми рециклират Ляв и Десен ГОРЕН носач ..
    Някой от вас има ли идея къде мога да отида от Пловдив съм.

    благодаря предварително

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by leksobg View Post
    Колеги здравейте.. от скоро съм във форума притежател съм на алфа 166 2.4 ЖТД 150к.с.

    Та въпроса ми е следния .. и моята се разкрачи така както вие сте писали по горе и ми казаха да ходя да ми рециклират Ляв и Десен ГОРЕН носач ..
    Някой от вас има ли идея къде мога да отида от Пловдив съм.

    благодаря предварително
    разкрачва се от втулките на шенкела
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Лорд приятел имаш ли идея къде мога да отида в пловдив....

    от много скоро имам тази алфа.. а и по принцип не разбирам много от коли откъде мога да ги взема тези втулки...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by leksobg View Post
    Лорд приятел имаш ли идея къде мога да отида в пловдив....

    от много скоро имам тази алфа.. а и по принцип не разбирам много от коли откъде мога да ги взема тези втулки...
    написах ти лично съобщение, видя ли го
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Защо не я закачиш първо на апаратурата да се види колко градуса са ти наклоните? Миналата седмица правих на моята реглаж, а след това и на брат ми на 166-та и и на двете коли страничните наклони бяха по 2*30'. Малко невероятно ми се струва и двете коли да са им скапани еднакво и 4-те тампона и да са блъскани толкова еднакво по дупките за да станат и 4-те наклона с еднакви градуси! Планките отгоре към моста също бяха регулирани на различно ниво което ме навежда на мисълта, че страничния наклона трябва да е повече от 1*30' както го дават в програмата

    Големия страничен наклон идва и от крив "горен носач" или V-щанга. Регулира се чрез нагряване и изправяне.
    Last edited by Boby; 11-05-2013 at 10:39.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •