Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Висок разход

  1. #16
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,470

    Default

    Аз не знам лятото климатика ми да е спрял на моята, каквато и темп. да му задам работи непрестанно не се самоизключва като стигне температурата, а духа с оказаната температура. Сигурни ли сте че изобщо трябва да изключва .. до колкото знам поне при мен е така: нямам климатроник, а климатик и той като се пусне работи нон-стоп, но за разлика от други му се задава темп. на въздуха която да вкарва.

    Действително ми взема доста от мощността .. моята е 120кс и имам чувството, че става 90кс. Разхода ми се вдига макс. с 1-2 литра.

    * възможно ли е от неработене на 1-ва степен на перката, т.е. ако е само втората да гори заради нея повече ? На мн. колеги не им работи едната степен заради резистора?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #17
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Няма какво да се чудите. Ако се кара по 10-20 минути при зверски опечена кола, няма нищо ненормално да се вдига разхода с 2 литра примерно, както и да се затормозява повечко мотора. Аз на моята съм и запълнил отвора между двата радиатора отгоре. Резултата е доста добър, а и е много лесно. Климатичния се охлажда чувствително по-добре а от там работи и при по малко налягане системата. При първоначално пускане не се усеща толкова работата на компресора. Ако има желаещи може и снимки да турна
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  3. #18
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Няма какво да се чудите. Ако се кара по 10-20 минути при зверски опечена кола, няма нищо ненормално да се вдига разхода с 2 литра примерно, както и да се затормозява повечко мотора. Аз на моята съм и запълнил отвора между двата радиатора отгоре. Резултата е доста добър, а и е много лесно. Климатичния се охлажда чувствително по-добре а от там работи и при по малко налягане системата. При първоначално пускане не се усеща толкова работата на компресора. Ако има желаещи може и снимки да турна
    Давай бързо!
    Винаги съм готов за малко тунинг-мунинг
    Обясни по-подробно какво си направил!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #19
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Давай бързо!
    Винаги съм готов за малко тунинг-мунинг
    Обясни по-подробно какво си направил!

    Хаха, то големия тунинг. Сека ще сляза и ще снимам. След малко ги простирам тука.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  5. #20
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Няма какво да се чудите. Ако се кара по 10-20 минути при зверски опечена кола, няма нищо ненормално да се вдига разхода с 2 литра примерно, както и да се затормозява повечко мотора. Аз на моята съм и запълнил отвора между двата радиатора отгоре. Резултата е доста добър, а и е много лесно. Климатичния се охлажда чувствително по-добре а от там работи и при по малко налягане системата. При първоначално пускане не се усеща толкова работата на компресора. Ако има желаещи може и снимки да турна
    Не може да работи при по-малко налягане. Просто се охлажда по-добре.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #21
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    И така, надрасках по снимките малкото което има за обяснение.




    E това е. Дано свърши работа на някой. После карате и се чудите работи ли компресора

    ---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не може да работи при по-малко налягане. Просто се охлажда по-добре.
    Еииии, уникален си човече. Закачи манометрите, пусни климатика и като вдигне налягане земи и напръскай със студена вода климатичния. И виж кво стаа с налягането. Не можела да работи.....дъра бъра....
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  7. #22
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Т.е. цялата работа е да се запуши отвора между двата радиатора за да не смуче въздух от там - така се подобрява ефективността на работата на перката.
    Не е ли ли добре това да се направи и от четирите страни на малкия радиатор?
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #23
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Т.е. цялата работа е да се запуши отвора между двата радиатора за да не смуче въздух от там - така се подобрява ефективността на работата на перката.
    Не е ли ли добре това да се направи и от четирите страни на малкия радиатор?
    Ами то интересното е, че от другите 3 страни си има пластмаси и си е запушено. Аз като я взех си мислех, че ми липсва пластмасата там отгоре, но се оказа че си е така. Може нарочно да е оставено тва пространство, примерно ако се задръсти здраво климатичния да може перката да охлади все пак водния, не знам.
    ....да, така по голяма част от потока минава и през климатичния.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Ами то интересното е, че от другите 3 страни си има пластмаси и си е запушено. Аз като я взех си мислех, че ми липсва пластмасата там отгоре, но се оказа че си е така. Може нарочно да е оставено тва пространство, примерно ако се задръсти здраво климатичния да може перката да охлади все пак водния, не знам.
    ....да, така по голяма част от потока минава и през климатичния.
    Правилни предположения. Но по често ще промиваш радиаторите с водоструйка
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #25
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    в жегите, само вътрешния въздух ли въртите през климатика или смуче от вън?
    156 SW 2001 бивша.

  11. #26

    Default

    Само вътрешна циркулация.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •