Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Въпрос за покупка на Алфа 156

  1. #16
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ич не се бъзикам . Всеки има право да го кефят различни неща. Става ЖТД-то, само че мен някак си не ме грабва. Сега, тва е кола, далече от "резачка".
    Първо - дизела е с тежки масивни части, и изобщо не е препоръчително да му правиш разни ластици. Дизела е кола за спокойно каране и олегнали хора.
    Второ - с тея 3-4 000 оборота, не виждам как ще ми напълни душата. Ела да ти покажа свинспарк-а като го намачкам до лютеницата, със Twister-a особено сега, за какво иде реч.

    Дет се вика, разни хора, разни идеали. За това съм писал, че колегата сам ще си избере .

    А, и с второто не съм много съгласен. Плюсовете на ЖТД не са кой знае колко повече. По-малко ремонти се правят да, за разлика от бензиновия мотор, за сметка на това са в пъти по-скъпи и тежки.
    При бензина ги даваш парите всеки месец по 100-тина лв. за нещо си, а при дизела ще ги дадеш един път в годината, ама ще са хилядарка

    По въпроса за икономията - бензинов мотор с ГИ е най-евтиния вариант, кой квот и да ми говори.

    Както и да е де... да не влизаме във вечния и излишен спор - дизел или бензин. Всеки си има глава на раменете и си преценя какво му подхожда
    Естествено, че уважавам мнението ти и всеки има право да се кефи на различни неща.....

    НО кое е по-скъпо като ремонт на ЖТД?

    До онзи ден продавах мотора от старата кола с помпата, колектори и разните му там датчици за 350лв. и няма кой да ме напсува камоли да ми се обади да го иска, та накрая отиде за скрап.......

    Зимата отиваме в една морга да търсим маслена помпа за ТС оня вика ааааа върви с мотора.... Хмммммм, ЩО ЛИ!!!!! Ми щот е сигурен, че ще го продаде......
    Питам го, коли купуваш ли?
    Ква е колата?
    Соча му мойта кола!
    Къф мотор?
    ЖТД, дизел!
    И оня ми вика
    Ааааааа, оооооо НЕ Я ЩА........
    Що бе?!!!!!
    Ми имам 10-такива мотора и никой нищо не е купил от тях........... Те тия вика ни са развалят....


    А за ТС-а, викаш всеки месеш по 100лв.
    Ми без да имам претенциии, че ги разбирам, още като е купиш:
    Свещи, Дебитомер, Ламбда сонда, са си задължителни щот са жизнено важни за ТС-а, ако не извадиш късмет някое от тях да е сменено от предишния собственик.......

    После кабели, бобини, най-вероятно, щот и те са си важи, особено ако слага газова.......
    Най-вероятно и вариатор.
    Задължително хубаво масло, че и то си е мнооо важно.
    И едно то най-важните неща, да е зацепи съвестен майстор със специален инструмент, че после почва еда главблъсканица..........

    Ся ша кажеш дизела има скъп маховик...... 2-ръка валяло до 200лв. тук таме някой датчик мой са обади, колянов вал регулатор........

    Не може да няма проблеми, стари коли са и уморени от каране от предишните собственици, но при ТС съвкупността от всичките компоненти е важа и не търпи КОМПРОМИСИ, ако го поддържаш измикярска и прайш компромиси......... После започва ходене по мъките......

    ЖТД може и да се ползва като кола последна грижа.....

    Верно бензина кат вземе да се режеееееее, си е КЕФФФФ.
    Но и звука от турбиката си е незаменим....


    Ся тук някой да ни си помисли, че нещо са опитвам да се заяждам или........

    Просто споделям прочетеното във форума....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ма прав си си Кой ще рече да си помисли друго
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    виждам, че всеки е пристрастен към колата си...ако може поне да споделите какви ремонти сте правили и колко пари сте дали?

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    виждам, че всеки е пристрастен към колата си...ако може поне да споделите какви ремонти сте правили и колко пари сте дали?
    Ми не е точно така......
    Аз харесвам и бензиновите Алфи, НО според мен не са лъжица за всяка уста.....
    Искаш обективно мнение, получаваш го......
    И това, че дизела е почти безпроблемен не означава, че 156-цата си няма дертове.....
    Но ти си решил, че ще е 156-ца така че предполагам си се прочел важните теми на раздела!
    Просто Алфата не е кола за всеки........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Talking

    Бе вие луди ли сте бе? Печката 2.4 не я заменям за никакъв бензин (може би само за 3,2 ще се замисля) Няма такъв кеф от карането на читаво и леко барнато JTD, кой каквото ще да ми казва. Ако изключим задължителните главоболия с предницата, всичко останало е удоволствие от шофирането (да ме прощават тия от БМВ) Моята ми дава разход от 5,7-6 извънградско и 9-10 градско, като и в двата случая я настъпвам доволно.

  6. #21
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by zx12r View Post
    Бе вие луди ли сте бе? Печката 2.4 не я заменям за никакъв бензин (може би само за 3,2 ще се замисля) Няма такъв кеф от карането на читаво и леко барнато JTD, кой каквото ще да ми казва. Ако изключим задължителните главоболия с предницата, всичко останало е удоволствие от шофирането (да ме прощават тия от БМВ) Моята ми дава разход от 5,7-6 извънградско и 9-10 градско, като и в двата случая я настъпвам доволно.
    А така!!!
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #22
    започва да се пристрастява mitko_k01's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    stara zagora
    Posts
    39

    Default

    Тая печка единственото и предимство е по-еластичния мотор при каране в градска среда и само, ако не искаш да напъваш бензинката. И то 2.4 спрямо 2.0ТС, пред 6 цилиндровите не знам дали и това и остава!? Не защитавам дизел или бензин, удоволствието от двете е различно и ми харесват и двете!
    156 2.0ts selespeed

  8. #23
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Моля ви не обръщайте темата на спор бензин срещу дизел! И двете си имат предимства и недостатъци, всеки сам си решава. Аз лично предпочитам да имам и двете, и да си карам кола според случая и настроението. Ама няма.

    Към автора: най-добре покарай и двете - бензин и дизел - и сам си прецени кое ти харесва повече Поддръжката им е почти еднаква като цена.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #24

    Default

    10 градско дизел? Че по-добре 3.2 на газ. Ще останат пари и за дъвки.

  10. #25
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    10 градско дизел? Че по-добре 3.2 на газ. Ще останат пари и за дъвки.
    Мноо ясно

    Както е казал колегата tonov, нека момчето да покара и двете коли и да си избере, към която повече го тегли душата
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #26
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    10 градско дизел? Че по-добре 3.2 на газ. Ще останат пари и за дъвки.
    Колега, ще се направя, че не съм забелязал сарказма в думите ти, и учтиво ще те помоля да вникнеш какво съм писал в предния си пост: 10/100 градско, като НЕ Я ЖАЛЯ! АМА ХИЧ! И дъвките не са полезни за зъбите, оставете ги тези реклами по ТВ.

    Имал съм доста коли с газово разстройство и аре нема нужда ... Колко години ще караш за да изплатиш газовия инжекцион, че и да си отгоре след това? Освен ако не си куриер на Спиди, Еконт ... Задължителните проблеми с дюзи, изпарители, кофти газ и на майка му ... пиийб! Не ми отговаряй, няма нужда Нафта под 2лв. продължава да се намира, и ше ма звинявати, ама кефа от ВМ на никакви обороти го няма при двете свещи на цилиндър, пък нека да е и пет хиляди кубици ако щете. Верно всеки си хвали своето, ама не бъдете чак толкова тесногръди - туйнспарк и точка!
    пп
    когато си карам колата икономично (като бензинаджия на газ) ми гори около 8 градско. Без дъвките ...
    Иначе модератора е прав - нека питащия да покара и прецени. После и той ще си хвали неговото
    Last edited by zx12r; 22-07-2012 at 16:49.

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе... не е проблема в горивото бе хора... работата е там, че на едното му духат, а другото го смуче Много ясно, то се подразбира на кое му е по кеф
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    работата е там, че на едното му духат, а другото го смуче
    То тва едно на ръка......ако бенза детонираше колкото дизела, щеше да е приказка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    То тва едно на ръка......ако бенза детонираше колкото дизела, щеше да е приказка.....
    Сакън
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    то хуваво да покарам ама познавам само един човек със 156 ама го виждам 2 пъти в годината ... май ше седна няко вечер и ше си напрая една сметка кое ше е по евтино само на нафта или бензин и газ да зареждам за да си карам газовия инжекцион

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •