Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Приказки от общ характер.

  1. #31
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Отговора на предния ми въпрос е ДА МОЖЕ.

    Сега с оглед поредната изцепка в закона (запалените светлини визирам) Някой да му е хрумвало хуито решение? В смисъл някакъв ъпгрейд на халогените?
    Определено ще е хубаво да може... Най вече ако се кара на халогени... Как именно се доказва това? На ГТВ се пак габарити и халогени са в ниското осветително тяло...

  2. #32
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Точно заради това аз ще се пробвам с диодни крушки Н3 в халогените - в темата за влючените светлини го написах.
    Тури некой пик тука

  3. #33
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Що не си оставяте винаги навит лоста за фаровете?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Хахаха,не се издавай така,че ноухауто е скъпо!
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  5. #35
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Някой знае ли със сигурност как се регулира позицията на предната броня..? Искам да я вдигна малко към капака...
    В упътването пише, че като извадиш двата болта, които я държат за двата метални рога, можеш да въртиш с шестограм самата дупка в която влиза болта и така се регулира позицията...
    Обаче аз имам две драми с това:
    1) Като извадих болта и като гледам дупката, тоя шестограм ще да е бая големичък (примерно 17мм или нещо такова), а такъв не знам изобщо дали се продава, че и дълъг трябва да е да може да се бръкне с него...
    2) отстрани бронята се закачва за едни пластмасови "уши" като на почти всяка кола, които логиката ми казва, че също трябва да ги разхлабя и повдигна нагоре (ако има такава възможност, тоест ако болтовете, които ги държат могат да се местят малко нагоре-надолу), обаче в мануала не пише нищо за тях...

    Та ако някой има опит и го сподели ясно и в детайли ще съм благодарен, защото сваляне на броня си е филм и не искам да го правя излишно...
    Няма да се разминеш без сваляне на броня, което обаче никак не е трудно.
    В двата буфера има 2 гайки, които въртейки ги ги движеш надолу-нагоре. Освен с шестограма, за който говориш, спокойно можеш да ги въртиш и на ръка.
    Самоче при свалена броня.
    Така или иначе трябва да свалиш бронята за настройка на страничните шейни.
    Те са с раздвижени (елипсовидни) отвори, от които може да задаваш височината им. Така съвсем прецизно си оправяш фугата по цялата дължина на бронята.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #36
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #37
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Мислите ли, че в тази кола има по-малоумно и дебилно "решение" от трите букси на предните мигачи/габарити/халогени..?
    Що бре? С тази централна букса в страни от бронята е много добре замислена инсталацията й.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #38
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Твърдението ми е, че все пак не е ''хенд мейд'' + реално сам виждаш че отклонението е 3-4 мм ...според мен нормално

  9. #39

    Default

    здравеъте колеги, някой може ли да ми кажи дали има разлика в изпускателните системи на gtv2000 (150коня) и gtv2000 (155коня), защото ми се налага да сменя всичко от катализатора назад. Даите някакви идеи и съвети( да си призная много ми харесват двата накраиника но незнам дали може да се сложат на гтв 155 коня). Благодаря ви предварително!

  10. #40
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by todorb View Post
    здравеъте колеги, някой може ли да ми кажи дали има разлика в изпускателните системи на gtv2000 (150коня) и gtv2000 (155коня), защото ми се налага да сменя всичко от катализатора назад. Даите някакви идеи и съвети( да си призная много ми харесват двата накраиника но незнам дали може да се сложат на гтв 155 коня). Благодаря ви предварително!
    Да може и два накрайника има само при афтърмаркет генерацийте Ако си открил такава покажи

  11. #41

    Default

    Не съм открил нищо, но ми харесва и се надявах някои да сподели дали може да се направи. Днес ходих по майстори на гърнета но нищо не направих. Единият от тях ми предложи да махне ватата от едното голямо гърне и да я карам така. Какъв ще е резултата освен, че ще е по- шумна?

  12. #42
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by todorb View Post
    Не съм открил нищо, но ми харесва и се надявах някои да сподели дали може да се направи. Днес ходих по майстори на гърнета но нищо не направих. Единият от тях ми предложи да махне ватата от едното голямо гърне и да я карам така. Какъв ще е резултата освен, че ще е по- шумна?
    Само по шумна....ако не е 3,0 или 3.2 си е селско подобрение не те съветвам....150 коне да ручът за 200+.....не лицеприятно освен на голф

  13. #43

    Default

    Не й правя подобрение като махам ватата от гърнето, още по- малко тунинг. Питах просто дали освен, че ще е по-шумна, дали ще й пречи нещо ако я карам без вата докъто й намерр гърнета? Не съм катго голфаджийте дето карат тунинг 90 коня и си мислят , че няма по- бърза кола от голфо.

  14. #44
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Колеги някой намерил ли е алтернативни амортисьори за багажника? Мойте изглеждат здрави но са по едва 170НМ....давайте идей!

  15. #45
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Колеги някой намерил ли е алтернативни амортисьори за багажника? Мойте изглеждат здрави но са по едва 170НМ....давайте идей!
    Bouncer ,беше споменал в една друга тема ,че амортисьорите от предният капак на 156 са същите ,не знам колко НМ са ,но предполагам са по яки.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •