Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Приказки от общ характер.

  1. #1
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default Приказки от общ характер.

    Такава тема ни трябва мисля :0

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Такава тема ни трябва мисля :0
    Така да бъде
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    не забравяйте да си мажете кожите, че от това силното слънце много им е лошо ....
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    не забравяйте да си мажете кожите, че от това силното слънце много им е лошо ....
    Мажем, първо с тоалетно мляко за почистване, след това с ''Армор алл'' и става като бебешко дупе

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Някой случайно да има книжката на GTV първа фаза? Интересуваме какъв антифриз е зададен да се ползва ,марка ,модел ,цвят?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Някой случайно да има книжката на GTV първа фаза? Интересуваме какъв антифриз е зададен да се ползва ,марка ,модел ,цвят?
    Аз имам ще проверя. Ама мисля че е на ''парафлу''

  7. #7
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Аз имам ще проверя. Ама мисля че е на ''парафлу''
    Аз знам ,че е Парафлу ,ама може и нещо друго допълнително да пише знам ли
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #8

    Default

    Не е "Парафлу".
    Пише нещо от рода на "Охлаждаща течност "Алфа Ромео" за -60 градуса" - има го и на червения стикер на капака.
    Иначе какъвто и да сипеш няма да имаш драма, дори и да е син на цвят...

  9. #9
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не е "Парафлу".
    Пише нещо от рода на "Охлаждаща течност "Алфа Ромео" за -60 градуса" - има го и на червения стикер на капака.
    Иначе какъвто и да сипеш няма да имаш драма, дори и да е син на цвят...
    Бях скоро в един сервиз и ме понаплашиха ,че червеният с който съм в момента разяждал гарнитурите ,а до колкото аз знам червеният е органичен и пази алуминиевите части и т.н. Казаха ми да си слагам син и да не се притеснявам , а когато купих колата беше със зелен ,но тогава не можах да намеря такъв и сложих червен. А скоро ми се отваря една интервенцийка по радиаторите и искам да сложа каквото са казали от завода...
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Бях скоро в един сервиз и ме понаплашиха ,че червеният с който съм в момента разяждал гарнитурите ,а до колкото аз знам червеният е органичен и пази алуминиевите части и т.н. Казаха ми да си слагам син и да не се притеснявам , а когато купих колата беше със зелен ,но тогава не можах да намеря такъв и сложих червен. А скоро ми се отваря една интервенцийка по радиаторите и искам да сложа каквото са казали от завода...
    Много зависи какъв е червения.....има някакъв немски ...не помня марката..наистина много агресивен концентрат... след него ми се наложи пак да промивам системата

  11. #11

    Default

    По принцип цвета може и да е небесносин на жълти точици... Има едни други стандарти за обозначаване на видовете антифриз и те доколкото знам най-грубо са 2: органичен (който в повечето случаи е розов и се обозначава с G12) и неорганичен (който обикновено е син и ако изрично не пише G12, аз бих допуснал, че не е органичен, което не е драма, защото и той съдържа една торба антикорозионни добавки).
    Органичния е по-доброто решение за всеки двигател, неорганичния е лошо решения за двигателите, които изрично са предвидени да работят с органичен, това знам аз.
    Драмата идва единствено от смесването на органичен и неорганичен и драмата се състои в това, че ако сипеш неорганичен в органичния, целия органичен си губи свойствата, които са му в предимство пред неорганичния... А пък има един лилав на цвят, който уж могъл да се смесва и с двата вида без проблеми...
    За прецакване на уплътнения, гарнитури и т.н. от антифриз, може теоретично да стане, ако антифриза е някакъв пълен боклук и се ползва неразреден (което си е пълна простотия по принцип, но все още се прилага от много хора).
    Гарнитурите ги разяжда предимно ЕГН-то им...
    Според мен си сипвай смело розов, стига да не е някакво пълно менте-нонеймка, само ако е концентрат задължително му сипи поне 1/3 от общия обем вода (демек съотношението да стане 2:1 в полза на концентрата или по-малко)... От друга страна и да си сипеш син, пак няма да сбъркаш ако не е някакво менте... Подозирам, че по времето на първа фаза органичен още не е същестувал, но може и да бъркам...
    Сервиза в който са ти казали, че розовия ще ти прецака колата, колкото и изтъркано и банално да звучи, го смени и повече не стъпвай там...
    Last edited by badmadafaka; 20-07-2012 at 16:42.

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Забравих да погледна книжлето .....
    Имам едно питане какво мислите, текстилните елементи от двете страни на централната конзола да бъдат тапицирани с кожа? Едри квадрати или 4-ки шевове през един пръст растояние.....

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    варна
    Posts
    85

    Default

    здравей колега,допълнително инфо. за армор апл. -за коженият салон ,доволен ли си и ко "да" от къде да го набавя?

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Да много, и oтговора на втория vъпрос е по бензиностанцийте търси

  15. #15
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    скоро ще минавам на 18ки 8J ЕТ-32 ... според вас какви гуми е най-добре да и сложа? също и дали ще ми трябва окачване да е сваля още малко...? още защото ми се струва че сега малко свалена...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •