Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 130

Thread: Бензинов проблем - 156 2.0 ТС

  1. #16
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Слизам да видя ФЕС-а кво ше покаже и после ще пиша. Надявам се да имам повече инфо след това.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #17
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Тъй, ето резултата от ФЕС.
    Изчистих решките и тая последната пак се появи, заедно с тази за vehicle speed sensor. Ама тя е от тва че съм резнал пин 15.
    Пробвах да я форсирам - прекъсва страшно много до 2500 об и после се оправя. Като я изрязох 2-3 пъти и спря да прекъсва. Поработи 2 мин на тихи обороти и пак почна да си прекъсва.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails err.bmp  
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #18
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Е направи адаптация на еку то и дросела!

  4. #19
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Е направи адаптация на еку то и дросела!
    Правих му 90-90-90. Щото ФЕС-а ми е фрий версията и не мога да правя адаптация. Но все тая, де да беше това проблема.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #20

    Default

    Имаш ли софтуер за ГИ.Чрез него можеш да си провериш бензиновите дюзи,ако някоя ти прави проблем.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  6. #21
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by west421 View Post
    Имаш ли софтуер за ГИ.Чрез него можеш да си провериш бензиновите дюзи,ако някоя ти прави проблем.
    ГИ ми е Фобос. Софт-а го имам, ама нямам кабел
    Друг начин за проверка има ли?
    Добре де, да речем че е някой инжектор. Тогава защо не иска да запали изобщо първия път сутрин? И като и подавам газ, и без да и подавам газ - припалва и изгасва веднага?
    Въпреки, че и аз мисля, че е нещо с инжекторите, ако беше някой от тях проблемен, поне да палеше на 3 цилиндъра, а тя само припалва и угасва.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  7. #22
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Миналата година абсолютно същият проблеми и при мен. На бензин трудно палеше и държеше ниски обороти и все едно работи на три цилиндъра. На газ пали и работи без никакъв проблем. След почистване на дюзите всичко се оправи. Тази година се появи същият проблем, пробвах с добавка в бензина да почистя дюзите и тотално се скапа положението, даже и като загрееше пак от време навреме забива и трудно набира, понякога се оправяше. В момента е в сервиза заради генератора, имат стенд за дюзи и съм поръчал отново да ги почистят. За съжаление има вероятност даже и почистини дюзите да са за смяна,това според майстора.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #23
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Моите съмнения са точно същите, защото проблема се получи след като ми предстоеше пътуване от Шумен до София. Преди това имах 15-тина литра бензин в резервоара и си седеше, ползвах го само за палене. Преди да пътувам заредих до горе със 100 октана от ЕКО-то. Отидох до София, после пак се върнах до Шумен. На другия ден почна с мизериите.
    Та си мисля да не е имало някви боклуци в резервоара, и сега като съм сипал до горе нов бензин и да ги е надигнало по някакъв начин и да са се нагнездили някъде?
    Между другото не съм сменял горивен филтър, може ли да е от него?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #24
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Моите съмнения са точно същите, защото проблема се получи след като ми предстоеше пътуване от Шумен до София. Преди това имах 15-тина литра бензин в резервоара и си седеше, ползвах го само за палене. Преди да пътувам заредих до горе със 100 октана от ЕКО-то. Отидох до София, после пак се върнах до Шумен. На другия ден почна с мизериите.
    Та си мисля да не е имало някви боклуци в резервоара, и сега като съм сипал до горе нов бензин и да ги е надигнало по някакъв начин и да са се нагнездили някъде?
    Между другото не съм сменял горивен филтър, може ли да е от него?
    Е много шсно че може ! Щом при изфорсиране се пооправя и после пак прекъсва.. Смени го !

  10. #25
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Е много шсно че може ! Щом при изфорсиране се пооправя и после пак прекъсва.. Смени го !
    Къде се намира на 156-цата? На ланчата ми беше долу под купето, до задната седалка зад пасажера. Този и той ли е там?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #26
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Моите съмнения са точно същите, защото проблема се получи след като ми предстоеше пътуване от Шумен до София. Преди това имах 15-тина литра бензин в резервоара и си седеше, ползвах го само за палене. Преди да пътувам заредих до горе със 100 октана от ЕКО-то. Отидох до София, после пак се върнах до Шумен. На другия ден почна с мизериите.
    Та си мисля да не е имало някви боклуци в резервоара, и сега като съм сипал до горе нов бензин и да ги е надигнало по някакъв начин и да са се нагнездили някъде?
    Между другото не съм сменял горивен филтър, може ли да е от него?

    Колега ако ми намериш постовете от миналата година ще разбереш колко прилики има в нашият случай. Тогава аз също напълних цял резервоар 100 октанов бензин от ЕКО защото ми предстоеше дълго пътуване в Гърция и след като там ми свърши газта и нямаше от къде да заредя преминах на бензин, с всеки следващ ден ставаше все по зле паленето докато накрая не можеше да запали на бензин. На връщане до Солун заредих газ и нямаше проблеми. В България източихме бензина останал в резервоара защото лично на мен ми се стори странен на цвят и мирис и почистихме дюзите и всичко се оправи. За съжаление жабарите не са сложили горивен филтър.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #27
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Колега ако ми намериш постовете от миналата година ще разбереш колко прилики има в нашият случай. Тогава аз също напълних цял резервоар 100 октанов бензин от ЕКО защото ми предстоеше дълго пътуване в Гърция и след като там ми свърши газта и нямаше от къде да заредя преминах на бензин, с всеки следващ ден ставаше все по зле паленето докато накрая не можеше да запали на бензин. На връщане до Солун заредих газ и нямаше проблеми. В България източихме бензина останал в резервоара защото лично на мен ми се стори странен на цвят и мирис и почистихме дюзите и всичко се оправи. За съжаление жабарите не са сложили горивен филтър.
    Абсолютно същото колега! Точно от ден на ден по-зле става. В деня след пътуването, като почна да прави номерата, първо палеше обаче тресеше сякаш е на 2 цилиндъра и после се оправяше. Сега след седмица и нещо, вече не пали от първия път, че понякога и от втория. Става все по зле от ден на ден.
    Ще направя май като теб - ще отида някъде да ги изчистят инжекторите и да видим.
    Пък и ми се струва полезно, дори и да не са те.

    Някой знае ли къде в София могат да ми извършат тая интервенция качествено?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Колега ако ми намериш постовете от миналата година ще разбереш колко прилики има в нашият случай. Тогава аз също напълних цял резервоар 100 октанов бензин от ЕКО защото ми предстоеше дълго пътуване в Гърция и след като там ми свърши газта и нямаше от къде да заредя преминах на бензин, с всеки следващ ден ставаше все по зле паленето докато накрая не можеше да запали на бензин. На връщане до Солун заредих газ и нямаше проблеми. В България източихме бензина останал в резервоара защото лично на мен ми се стори странен на цвят и мирис и почистихме дюзите и всичко се оправи. За съжаление жабарите не са сложили горивен филтър.
    Но има страхотна цедка в резервоара под помпата, която се затлачва и от застоял бензин и присадките в него
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #29
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Но има страхотна цедка в резервоара под помпата, която се затлачва и от застоял бензин и присадките в него
    Тогава не трябва ли да има проблем и във високите обороти, ако е затлачена въпросната цедка?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Тогава не трябва ли да има проблем и във високите обороти, ако е затлачена въпросната цедка?
    Ми аз вече го написах отдавна, ама ти не ме слушаш
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •