Results 1 to 6 of 6

Thread: Грешки,които не могат да се изтриват?

  1. #1
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default Грешки,които не могат да се изтриват?

    Така колеги,в Разград за да ти разбират от колата непременно трябва да караш голф или астра, че да ти кажат какъв е проблема на колата ти

    Отивам аз вчера при един УЖ най добрия по електрониките по колите в Разград и човека го нямааааа.
    Излиза едно младо момченце (не му е поникнала още брада) с мазни ръце и ме пита какъв е проблема.Викам му да си вземи техниката до отидем до Еконт,че са ми пратили един дебитомер да му замерим стойностите и ако става за ползване да го взема.Калфата ми отговаря: Ти каде си виждал да се замерват дебитомери?
    Повече не съм го питал нищо.Докато съм там му казах да погледне дали има записани грешки.Овяви ми,че има 23 записани грешки и не могат да се изтриват.Каза ми само кодовете изписани за тях.Записал съм ги на един лист и искам да се обърна към някой компетентен колега за да ми каже какво означават те?
    АDА0,122C,А0Е2,20АD,А5Е8,Е4А8,20А5,А8А4,А8ЕD и ADE2
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Кажи му на тоя да си изхвърли "техниката" където не минават хора. Това което ти е дал са пълни глупости.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Този много яко "кефи"....и по-добре с техниката и той да скача, където не минават хора.

    P.S. Иначе за дебиЛомера е прав - няма как да го измери така и да ти гарантира, че всичко му е наред. Трябва да се качи и свърже, да се запалии колата и тогава да се премерят напреженията в различните режими, за да се види дали става.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Тези грешки по трънската система ли са?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това изобщо не са грешки, а по-скоро някакъв рапорт от грешна комуникация... скенера е прочел нещо грешно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Този много яко "кефи"....и по-добре с техниката и той да скача, където не минават хора.

    P.S. Иначе за дебиЛомера е прав - няма как да го измери така и да ти гарантира, че всичко му е наред. Трябва да се качи и свърже, да се запалии колата и тогава да се премерят напреженията в различните режими, за да се види дали става.
    Освен това преди да кажеш диагноза за дебитомера.трябва да си сигурен във функционалността на доста други неща,за целта обаче колата трябва да е в сервиз.Ако си купуваш по еконт дебитомер втора ръка,слагай и карай,то ще си покаже.........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •