Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Свети лампата за маслото!

  1. #1
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default Свети лампата за маслото!

    Здравейте! Вчера смених маслото, както и масления филтър и нямах никакви проблеми до днес следобед - след като запаля колата, лампичката за маслото светва и не изгасва, докато не подам газ над 2 хил. оборота. После в движение пак ми светва и гасне, когато си поиска. Около 10 пъти гледах щеката и маслото си е на МАХ, изобщо не е мръднало. Не знам дали е и от масления филтър, тъй като вчера и днес нямаше никакви проблеми... Колата е 156 1.8 ТС 98' с ГИ
    П.С. Преди да сменя маслото ми се е случвало 2 пъти лампичката да светне при запалване и да не гасне, докато не изключа колата, но при следващото палене проблемът изчезваше. Този номер ми го е правила само когато не изчакам да изгаснат лампичките, след като дам на контакт.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    Здравейте! Вчера смених маслото, както и масления филтър и нямах никакви проблеми до днес следобед - след като запаля колата, лампичката за маслото светва и не изгасва, докато не подам газ над 2 хил. оборота. После в движение пак ми светва и гасне, когато си поиска. Около 10 пъти гледах щеката и маслото си е на МАХ, изобщо не е мръднало. Не знам дали е и от масления филтър, тъй като вчера и днес нямаше никакви проблеми... Колата е 156 1.8 ТС 98' с ГИ
    П.С. Преди да сменя маслото ми се е случвало 2 пъти лампичката да светне при запалване и да не гасне, докато не изключа колата, но при следващото палене проблемът изчезваше. Този номер ми го е правила само когато не изчакам да изгаснат лампичките, след като дам на контакт.
    след като маслото ти е на максимум сигурно датчика ти е за смяна. рядко се случва но е много вероятно. пробвай първо да почистиш с контактен спрей.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3

    Default

    Поизфорсирай я на празен ход към 3 - 3500 обм, ако не чуеш до 1-2 дена прихлопване от биелните лагери, значи дачика или нещо по кабела му е проблемно, иначе ако датчика е наред, тва е лампата за основен ремонт, а не за маслото......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    ...
    Да беше написал какво масло си сложил, индекс ? Сигурен ли си че не е менте ? Какъв маслен филтър ?
    ...

  5. #5
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Сложих масло Statoil 10w40, взех го от Евро 07, така че трябва да си е ОК. Филтърът е Clean. Смениха ми ги в един сервиз в кв. Левски, на предишната Алфа пак там го сменях, така че може да се каже, че е проверен... Сега се прибрах с колата ( около 6 км. ) и няма никакво тракане, но ми се стори, че по-рано днес чух нещо... може и да си въобразявам, не зам...
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  6. #6
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    При това положение задължително манометър да се измери налягането!

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    Сложих масло Statoil 10w40, взех го от Евро 07, така че трябва да си е ОК. Филтърът е Clean. Смениха ми ги в един сервиз в кв. Левски, на предишната Алфа пак там го сменях, така че може да се каже, че е проверен... Сега се прибрах с колата ( около 6 км. ) и няма никакво тракане, но ми се стори, че по-рано днес чух нещо... може и да си въобразявам, не зам...
    Предишното масло какво беше?
    Задължително трябва да се премери маслено налягане, за да се изясни точната причина и така да се избегнат бъдещи главоболия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Не знам точно какво е било предишното масло, знам само, че е било 10w40. Колата вече е при Лисан, така че ми остана само да стискам палци да не е нещо сериозно...
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  9. #9
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default масло

    Значи тогава няма да имаш грижи, но по принцип е хубаво да си знаеш че като почне да присвятка лампичката за маслото, е най-добре да спреш и да не я караш колата, туин-спарка е особено капризен към масълцето. Светне ли лампата, най-често или е заминал датчика, или не качва масло. Има един шофьорски трик който работи при повечето коли, когато си на път - отвиваш капачката на маслото докато работи колата, и гледаш ако ти го роси на дланта, значи го качва и мое да се прибереш полека. Ако не пръска - не го качва,т.е. не трябва да се кара.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  10. #10
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Ще знам занапред Иначе я карах възможно най-малко - само колкото да се прибера вчера и днес до Лисан - около 20 км. Нямаше как иначе
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    Не знам точно какво е било предишното масло, знам само, че е било 10w40. Колата вече е при Лисан, така че ми остана само да стискам палци да не е нещо сериозно...
    Ако това ти е първата смяна на масло след покупката на колата, и при теб се наблюдава познатата картинка с приложените трикове при продажба с цел маскиране състоянието на двигателя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Колеги, оказа се че това масло е пълен боклук! Не говоря за самата марка, а конкретно за маслото, което съм купил - като вода е! Изобщо не е гъсто... налягането е било мнооого слабо, след смяната с по-гъстичко масло положението се е подобрило, но пак не е както си трябва. Предстои смяна на маслена помпа (80лв. втора ръка) и предполагам и на биелните лагери (40лв.) + маслото, маслен филтър и работа - общо около 400лв... Научих със сигурност, че компромис с маслото не се прави никога! Препоръчвам ви и вие да не го правите, защото 30-те лв, които ще бъдат спестени, ще отидат някъде другаде. Това е засега, надявам се само да не излезне и нещо друго
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  13. #13
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    Колеги, оказа се че това масло е пълен боклук! Не говоря за самата марка, а конкретно за маслото, което съм купил - като вода е! Изобщо не е гъсто... налягането е било мнооого слабо, след смяната с по-гъстичко масло положението се е подобрило, но пак не е както си трябва. Предстои смяна на маслена помпа (80лв. втора ръка) и предполагам и на биелните лагери (40лв.) + маслото, маслен филтър и работа - общо около 400лв... Научих със сигурност, че компромис с маслото не се прави никога! Препоръчвам ви и вие да не го правите, защото 30-те лв, които ще бъдат спестени, ще отидат някъде другаде. Това е засега, надявам се само да не излезне и нещо друго
    Че ти колко го кара? За 1 ден да стане на вода... кво е тва масло??? Каквото и 10/40 да е, не вярвам чак пък така. Ти беше ли там като го сменяха, гледа ли ги?
    Да не са ти сипали нещо друго?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  14. #14
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Пред мене го сипваха, не са ме метнали. Явно самото масло нещо не е бил в ред
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    ... Научих със сигурност, че компромис с маслото не се прави никога! Препоръчвам ви и вие да не го правите, защото 30-те лв, които ще бъдат спестени, ще отидат някъде другаде. Това е засега, надявам се само да не излезне и нещо друго
    Много съжалявам колега, че по най-трудния и болезнен начин си успял да разбереш някои истини. Моторите на съвременните атромобили не са моторите на ладите и москвичите, в които може да сипваш всякакви боклуци и те да си вървят безпроблемно въпреки, че с този боклук който си сипал (Stanoil е норвежки концерн и не са некачествени маслата им, но не се знае какво менте на теб са ти сипали, пък са ти казали, че е такова ), сигурно и те биха "пометнали". Повечето колеги тук знаят тези елементарни истини, защото достатъчно много е разискван въпроса с маслата, а и във всяка втора тема се засяга и е много тъжно, когато се появят такива теми като твоята. Желая ти колега бързо да си оправиш хубавицата и да те радва и повече глупости не прави, че евтиното винагио излиза скъпо.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •