Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Свети лампата за маслото!

  1. #31

    Default

    говорих с предния собственик и ми каза че след като е сменил този датчик му е светнала тази лампа и ме самнява дали са закачили буксата.а го е сменил щото на елкона му казали че е за смяна този датчик а преди сманата лампата на маслото не е светила

  2. #32
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Значи може и датчика да е проблемен или нещо връзките.Най-добрия вариант е да я погледне някой,който разбира от това и да се премери налягането на маслото.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  3. #33

    Default

    ами утре смятам да е закарам да и премерят налягането и да е закачат на елкон.макар че с тоя БГ номер ме е малко страх че ще ми резнат главата ама маи нямам избор

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не твърдя, че е така и в конкретния случай, но повечето такива прагови датчици на налягане правят връзка между електрическия си извод и шаси, когато няма маслено налягане и прекъсват тази верига, когато налягането се вдигне над някаква стойност. Това означава, че ако проводникът към датчика бъде допрян някъде до шаси, лампата ще си свети независимо от състоянието на датчика.
    Моят съвет е да откачиш кабела от датчика и да видиш дали ще изгасне. Ако не изгасне, пробвай да го допреш до шаси. Ако и тогава не изгасне, търси паразитна връзка между въпросния кабел и шаси.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    мерси колега но вече оставих колата в сервиз.казаха че мотора е добре и ще търсят проблема в масло филтър датчик или кабела утре сутринта казаха да ида надявам се всичко да е наред

  6. #36

    Default

    аз си намерих масло в Търново в един магазин на един познат, дето го внася директно в варели от Германия, маслото е BMW дори и сертификат показва. Мой приятел скоро си взе от него за неговата алфа и мотора супер много се успокой. Маслото е 10W40 Мисля ся и аз да си взема от него и ще дам отзиви. 9,50 на литър....човека гарантира за качество.



  7. #37

    Default

    аз сам в германия и проблема ми е тук.надявам се утре да го няма и ще пиша каде точно е бил проблема

  8. #38

    Default

    Та след смяна на масло датчик филтър и не знам си кво още и раздялата ми с 260 евро проблема е решен

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Излиза, че проблемът ти е бил в датчика,


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40

    Default

    или буксата

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •