Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с Ел.Стъклата

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Проблем с Ел.Стъклата

    Здравейте колеги,
    Имам нужда от малко помощ и идеи ,значи от доста време имам проблем с ел.стъклата...първо отказаха задните ,след това предното дясно(имам климатик,но не е там въпроса,дразнещо е) и накрая след като изчетох няколко теми се опитах да ги оправя.Значи копчета светят и цъкат при натискане,което означава,че до тях стига ток,съмнява ме да е от комфорт модула или от релето на блока в ляво от волана.Така свалих копчетата ,почистих с шкурка клемите и ги напръсках с контактен спрей... и заработиха,но за жалост за много малко и пак спряха.Въпросите са ми дали е от самите копчета или по някакъв начин не дават добър контакт ?
    Благодаря предварително

  2. #2

    Default

    сигурно съм сменил над 10 копчета за стъклата, и с търкане и с баене не става, и при мене светеха и цъкаха ма не бачкаха, вземи работещо копче и го сложи на мястото на неработещия прозорец и виж дали ще тръгне
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #3
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    сигурно съм сменил над 10 копчета за стъклата, и с търкане и с баене не става, и при мене светеха и цъкаха ма не бачкаха, вземи работещо копче и го сложи на мястото на неработещия прозорец и виж дали ще тръгне
    Тоест според теб проблема може да е в комфорт модула или релето(което дори и не знам как изглежда),иначе утре сутринта веднага ще го пробвам,наистина не се сетих за този вариант,който може да даде някакъв отговор.

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Като намериш релето
    Отваряш го , презапояваш вътре всичко
    Отвън крачетата ги зачистваш хубаво и ги минаваш и тях с тънък слой припой ...
    Ако пак не работи коректно ... имаш проблем с комфорт модула .

  5. #5

    Default

    съмнява ме да е релето, нямаше да му бачка нито 1 прозорец и щяха да спрът изведнъж не 1 по 1
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    И все пак копчето за шофьорското стъкло си работи перфектно и другите копчета някой качват и не могат да спускат и обратното.....

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    sofiq
    Posts
    3

    Default

    колега и при мене имаше подобен проблем , двата задни прозореца ваобще не се отваряха , за това взех и свалих двете моторчета и ги раздвижих и сега нямам никакав проблем , а др е вапроса ако има някаде хлабава вразка и да не ти дава контакт

  8. #8
    започва да се пристрастява salex75's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София-Ректората
    Posts
    53

    Default

    Бутоните са заминали колега , правилно те насочи MaVrUt , взимай здраво и пробвай... И при мен едното само го вдигам от моятя врата ,а за сваляне става само от неговото копче на самата врата.
    Свилен Александров 0890/907560. Вече без Легендата - Alfa 155 TS / 1,7 BEST of THE BEST

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •