Results 1 to 13 of 13

Thread: въпрос за гнп от 166 за 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default въпрос за гнп от 166 за 156

    здравейте колеги имам едно питане ако някои може да ми отговори ще сам му много благодарен...колата ми е 156 2.4жтд 136к..след това последва турбина 2256 едно мапване и колата си варвеше добре но за много малко време..започна да забива при яко настапване и даже понякога изгасва..проблема го установихме че е от помпата за високото налягане ГНПто.намерих си груго но е от 166ца 2.4 20v 175к 2005г.дали има някаква разлика от моето дали ще стане за моята кола

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    здравейте колеги имам едно питане ако някои може да ми отговори ще сам му много благодарен...колата ми е 156 2.4жтд 136к..след това последва турбина 2256 едно мапване и колата си варвеше добре но за много малко време..започна да забива при яко настапване и даже понякога изгасва..проблема го установихме че е от помпата за високото налягане ГНПто.намерих си груго но е от 166ца 2.4 20v 175к 2005г.дали има някаква разлика от моето дали ще стане за моята кола
    и що пък помпата по скоро вижте регулатора и най вече самия ремап
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    A как разбра, че е точно ГНП-то? Ами ако е регулаторът? Защото ако помпата ти дава поне някакво налягане над 400 бара ще вървиш (а тя ти дава), но няма да имаш мощност. А и би ти светнал чекът
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    еми там кадето си слагах чипа ми казаха че е от помпата неможела да направи достатачно бара и компа отчитал недостик на гориво затова забивала...а казвате че е вазможно и от регулатора така ли

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    еми там кадето си слагах чипа ми казаха че е от помпата неможела да направи достатачно бара и компа отчитал недостик на гориво затова забивала...а казвате че е вазможно и от регулатора така ли
    Аха
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    еми там кадето си слагах чипа ми казаха че е от помпата неможела да направи достатачно бара и компа отчитал недостик на гориво затова забивала...а казвате че е вазможно и от регулатора така ли
    И колко недостик на гориво не и стига? На какво налягане в рейла я караш? Турбото колко надува? Тази помпа държи на 200+ к.с. и си храни без никакви проблеми. Кажи все пак колко е настроена, че много често се оказва проблема да е в "главата" а не в колата

    Иначе помпата от 20 клапановата ще стане, но ще трябва да видиш кой ремък ще ти пасне после, че шайбата и е по-малка.
    Last edited by oem; 06-07-2012 at 12:51.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    еми не разбирам много от тези мапове казаха ми че колата е около 170к.. когато и давам плавно гас дори и до доло да я настапя не забива но стресна ли я по ряско или направо до доло изгасва даже

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    еми не разбирам много от тези мапове казаха ми че колата е около 170к.. когато и давам плавно гас дори и до доло да я настапя не забива но стресна ли я по ряско или направо до доло изгасва даже
    мапера ти не става
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    междо другото забравих да кажа че когато двигателя е загрял и времето е горещо по често забива вечер на по хладно е малко по добре

  10. #10
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Проблема с гасненето идва от помпата, който пък идва от ремапването което са ти направили.
    Виж да не си в момента с помпа от 1.9. Провери я по номера на Бош, който е на нея - ако е от 1.9 - номера завършва на 007, ако си е от 2.4 - завършва на 006.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    благодаря ви колеги ще се опитам да видя за номера ако някои дриг е имал такав проблем ще сам му благодарен ако сподели как го е решил

  12. #12
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default проблем

    Ланча турбо -> забиване муцуна при рязко настъпване -> датчик налягане в турбината -> нов поръчка от ситроен -> нямаше никви проблеми 20 000 км след това.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    благодаря ви колеги ще се опитам да видя за номера ако някои дриг е имал такав проблем ще сам му благодарен ако сподели как го е решил
    Такива проблеми идват много често след некадърно ремапване. Просто си има ограничители за всичко които с кракнатите програмки в интернет не се виждат и трябва да се търсят дирекетно в hex-a от човек който знае какво да търси и какво прави като цяло. А тези които не знаят и не могат, но пък искат да няма проблеми прибягват до помощ от колега или до иначе некоректното лъжене на някой датчик например с резистор или с емулатор когато не става с резистор

    Най-правилно става като се напише в hex-a това което трябва.

    Върни се сега при мапера ти и го накарай да ти обясни защо смята, че помпата е проблемна и дали ще ти покрие разходите за новата и за работата по смяната ако проблема си остане или пък просто се обърни към друг мапер ако било то не да прави нова настройка, а поне да види какво е направено и да каже къде е грешката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •