Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Покупка на кола, добавки в маслото???

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Използвам това за минаването никой не си сменя маслото преди да продава, нито пък долива.Затова първото нещо което правя при оглед е да извадя щеката, ако липсва масло прекратявам моментално огледа и си тръгвам
    много просто и много ефективно, горещо ви го препоръчвам.
    Значи от мен никога няма да си купиш кола, защото аз никога не пълня на мах.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #32
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by paunofff View Post
    Значи от мен никога няма да си купиш кола, защото аз никога не пълня на мах.
    То трудно някъде ще е на макс.
    Въпроса е да не е под мин.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #33

    Default чрез смяна на масълце.

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Принципно единствения начин е да смениш маслото и да се покара след това, с уговорка някаква.
    Но иначе и аз си я взех без никакви анализи и тн, късмет има в тая работа, колкото и да е относителна.
    Принципно това е най-добрия начин.Качваш се караш, харесва ти от външна страна и ако си готов да я вземеш мислейки, че всичко е ОК. тогава му предлагаш на продавача да смениш маслото на колата за твоя сметка и да покараш 30-на км.Това е най-чистия Вариянт.Един мой познат така си купи Галант и не сгреши..оказа се, че има присадка след смяната на масло се разтракаха повдигачите

    Успех с покупката.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by paunofff View Post
    Значи от мен никога няма да си купиш кола, защото аз никога не пълня на мах.
    Аз като налея 5-те литра и отива на макс и си стои там до следваща смяна, разбира се оказва влияние и наклона на колата, ако не е равна може да се подведеш.
    Аз карам с определено масло, бъдещия купувач, ако иска да налее друго, по евтино за да не се набута и ако дойдат 5 такива ще сменят масло по няколко пъти на ден, ми те ще ми развалят пробката
    Струва ми се безмислено, за няколко десетки километри едва ли може да се хване повреда в в дигателя с ново масло.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Принципно двигател и ходова част се правят,но ако е тръгнало купето,да и то се прави,но след година две пак зеят дупки.Аз лично си взех КуВе-то със знанието,че понагорява масло,еми така си е,но това не ме притеснява,защото мотора ще си го правя аз(имам си доверие) и работя в магазин за авточасти и знам какви марки да използвам.Знам,че като го отворя веднъж ще му сменя всичко със качествено и всичко ще е наред.Много ли е сигурно,че днес си купуваш кола втора употреба и двигателя е ток,обаче след месец започва да побутва масълце.Колегите по-горе са прави с изказването,че кола,жена и диня са на късмет.Хубаво е на загрял двигател и работещ да вдигнеш щеката на маслото и да видиш дали духа от там(дали хвърля масло),след това да провериш(отново на загрял двигател) дали надува охладителната система.

  6. #36
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Принципно двигател и ходова част се правят,но ако е тръгнало купето,да и то се прави
    Че какъв ще е тоя кошник, на който да му е тръгнало купето, поне по мое мнение след 1992-ра купетата на италианките се обработват така, че да не гният. Поне за фиат е така, след 1992-ра са с вечни купета, предполагам и за алфа и ланча също е така.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #37

    Default

    Между другото в спец. литература пише,че ако двигателя гори масло до 4% от изгореното гориво все още не е за ремонт.
    Това с подухването не е показател- на едната ми кола духа и през капачката и през щеката и не гори масло, но когато се подаде газ духането трябва да спре- така се тества.Накратко- при празен ход духа, при подаване на газ трябва да спре- вероятно мотора е ОК
    Last edited by lordliness; 13-07-2012 at 21:03.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #38
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Преди 5г като си взех 166-цата точно така направих, смених маслото покарах из Пловдив, купих я, прибрах се в Бургас покарах още 20-30км и се разчука коляновия вал. По-добрия вариант май е при смяната да и налееш едно промивно масло да поработи 5 минути и тогава новото, макар че не виждам пак какво ще разтвори промивното ако добавката е с някакви твърди частици ..
    Е така е, малко е трудно понякога

    ---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Принципно това е най-добрия начин.Качваш се караш, харесва ти от външна страна и ако си готов да я вземеш мислейки, че всичко е ОК. тогава му предлагаш на продавача да смениш маслото на колата за твоя сметка и да покараш 30-на км.Това е най-чистия Вариянт.Един мой познат така си купи Галант и не сгреши..оказа се, че има присадка след смяната на масло се разтракаха повдигачите

    Успех с покупката.
    Винаги си има доза риск.Но това личи и понякога от реакцията на продавача, абе трябва си късмет
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #39
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Че какъв ще е тоя кошник, на който да му е тръгнало купето, поне по мое мнение след 1992-ра купетата на италианките се обработват така, че да не гният. Поне за фиат е така, след 1992-ра са с вечни купета, предполагам и за алфа и ланча също е така.
    Не говоря специално за Фиат или Алфа,говоря общо за всички марки.Преди няколко месеца мой приятел си взе е36,мотора е 6+ и външно купето беше що годе добре,той не погледнал какво се случва отдолу и сега ела го виж как тлъста котка може да се навре във веждите на калниците.

  10. #40
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Не говоря специално за Фиат или Алфа,говоря общо за всички марки.
    Добре, че остана в миналото това притеснение за ламарините, беше си луда работа с тая ръжда. Преди година-две се бях загледал по фиат бертоне за възстановяване, но само като видях 2-3 ръждясали кошника из мобиле.де ме налегнаха стари спомени за поне 2 коли бракувани от мен заради прогнили подкалници и се отказах мигновено.
    От фиат типо 1994-та, който имах, до днес не знам що е ръжда по кола, поне италианката трябва да е удряна, за да тръгне да ръждясва.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #41
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Преди да си купя Бравото преди две години и половина имах
    Форд Скорпио,не мога да ти опиша колко ръжда имаше.Отстрани като я гледаш беше добре и един път я вдигам на крик да сменям гумите и крика влезе вътре.От както карам италиански коли и аз забравих какво е ръжда.Е много ли е хубаво да си вземеш кола и да не можеш да си смениш гумите щото е избутяла като ябълка

  12. #42
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Като се замисля, май се разглезихме с тия италианки по отношение на ръждата, наистина трябва да си товаря очите човек за ръжда при другите марки. Не знам как са след 2000-на година останалите, но на 1995-та година нисан примера му кърпиха задни подкалници, за да има за къде да се захване носещата част, а нисан серена 1996-та си беше с избуяла ръжда на места.
    Абе... Зяене си иска покупката, отвсякъде. И да не е съвсем напразно моето писание, помнете едно от мен-не оглеждайте кола в дъждовно време.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Като се замисля, май се разглезихме с тия италианки по отношение на ръждата, наистина трябва да си товаря очите човек за ръжда при другите марки. Не знам как са след 2000-на година останалите, но на 1995-та година нисан примера му кърпиха задни подкалници, за да има за къде да се захване носещата част, а нисан серена 1996-та си беше с избуяла ръжда на места.
    Абе... Зяене си иска покупката, отвсякъде. И да не е съвсем напразно моето писание, помнете едно от мен-не оглеждайте кола в дъждовно време.
    Обаче, ако минеш сутрин през някоя автокъща, след силен дъжд предишния ден ще видиш много коли с изпотени отвътре стъкла(течащи купета)
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #44
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Обаче, ако минеш сутрин през някоя автокъща, след силен дъжд предишния ден ще видиш много коли с изпотени отвътре стъкла(течащи купета)
    И прани наскоро седалки
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #45
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Че какъв ще е тоя кошник, на който да му е тръгнало купето, поне по мое мнение след 1992-ра купетата на италианките се обработват така, че да не гният. Поне за фиат е така, след 1992-ра са с вечни купета, предполагам и за алфа и ланча също е така.
    Има толкова много изгнили алфи, че ти е бедна фантазията.
    Аз като търсих моята, се нагледах на ръжда, дори едната беше тип "флинстоун". Спокойно можеше да си изкараш и двата крака под шофьорската седалка, толкова голяма беше дупката!!!
    По принцип зависи къде е карана преди да дойде в БГ.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •