Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: грешка self adaptive FRA parameter

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Aбе тук май въобще не се разбираме,ти говориш за коли с газова уредба,а аз за коли само на бензин,както и да е.ПО принцип една кола като се кара на газ е хубаво на 2 месеца да и се ресетва ЕКУ-то,за да не се получават такива неща.................
    Амммми... трябва просто да се настрои газта както трябва
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Амммми... трябва просто да се настрои газта както трябва
    Tо тва ясно брат,ма неи тук пак си коментираме,пък собственика нищо не казва..........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Амммми... трябва просто да се настрои газта както трябва
    Лошото е, че много газови ЕКУ-та не могат да изпълнят на практика 70% от това дето им е заложено като опции за настройка...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  4. #19
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Значи колеги, съжалявам че не отговорих на време, но просто нямаше нищо писано 2 дни и за това.

    Ламбдата ми не е сменяна т.е. от мен от както имам колата от Италия, вече 6-та година си я карам с нея. Изписва ми грешка само на ламбадата през 2 месеца, но това може да е от много неща, като я гледам на диагностиката параметрите са добре. Върви добре не ми прави номера и си я карам и наблюдавам само за сега за грешки. Гори ми добре с климатик, смесено каране 9,5-10/100 на бензин 8 .. макар, че преди ми гореше малко по- малко, но е близко по данните по каталог.
    Колата върви отлично за това се чудя защо ми изписва тази грешка. За FRA предимно се чудя, преди не съм я имал, а за ламбдата е почти ясно.
    Карам на газ от 3 месеца, но за първи път сега отчете грешка FRA. Газовото е слагано в голям сервиз и при най- добрите в нашият край по форумни мнения и от познати, както и имат уред за тестване на течове и тн. без съпунки До колкото знам слагат ГИ от мин 10 години и са слагали и на алфи и знаят настройките .. но може да мина да ги попитам.
    Газовото е на AutoGas Italia - Power JET

    * Как се прави reset ECU-то че това не го знам.
    На газ колата си е пъргава и без проблеми си вдига 200-210 по магистралата /без климатик/. Имах разхлабени скоби на маркучетата за бензин на рейката и ги подмених, но ме съмнява да е от това. Филтъра ми е чист сменен скоро ..

    Не мога да намеря и инфо за тази грешка на FRA

    * Дали е от настройки, защото 2 месеца нямаше грешка, а настройките не са пипани .. да е от газта ?
    Last edited by flipz; 12-07-2012 at 11:47.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това е мултипликативен фактор за умножение със средна само-адаптивна стойност по първично калкулирано ламбда съотношение.

    На твоето ЕКУ тази стойност не може да се ресетне
    Last edited by oem; 12-07-2012 at 11:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Разбирам от части
    Вчера след като изчистих грешките и смених скобичките на рейката .. за бензина вход изход, карах 10 км и сега проверих дали отново има грешка и няма такава. Съмнява ме да е от това, че няколко капки примерно са излизали от маркучето

    За сега ще карам, като почне да прави проблеми ще идвам ти да я оправяш, че не мога да си намеря някой, който е подготвен по всички въпроси в моят край.

    Може на ламбдата вече да и идва времето А може да е и от контактният спрей, който бях пръснал в буксата преди време
    Last edited by flipz; 12-07-2012 at 12:05.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    тази грешка се появява след повече от 10км, при мен се появява , и си ги чистя редовно, от Газта е!

    Поздрави

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  8. #23
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    ...като я гледам на диагностиката параметрите са добре.
    Какви по-точно са и параметрите? И колега, ако си оправиш спойката с тези куплонзи за които говорим, там където са взели сигнал от ламбдата и и наравиш една адаптация няма да имаш проблеми.

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    ... от Газта е!
    Дам, доста често срещан е този проблем когато се поставя инжекцион или емулатор.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  9. #24
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    тази грешка се появява след повече от 10км, при мен се появява , и си ги чистя редовно, от Газта е!

    Поздрави
    Благодаря колега. И от друг познат имам информация, че от както е сложил газовото има грешка на ламбдата 'на 156 2.0TS'.
    Минал съм 250км и нямам грешка на ламбдата, а само на FRA брой-45. Значи няма за какво да се притесняваме на този етап
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #25
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    тази грешка се появява след повече от 10км, при мен се появява , и си ги чистя редовно, от Газта е!

    Поздрави
    Е браво бре, и що не казваш че трупа грешки като си карам на газ. Ааааааа трябва да ми закачиш и моята. Ако кочинката ми трупа грешки ще я разпродам на части.

    Е неможе ли да се настрой да не трупа грешки. Щом дава грешка значи нещо не и харесва.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  11. #26
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Те са от информационен характер в определени режими.
    ECU-то на газовото използва данните от ECU-то на колата и ги адаптира, чрез конкретно зададен параметър 'константен Коефициент'. Понякога на ецу на колата не и харесват показателите и дава грешка - най често за ламбдата, но в моят случай за FRA има и нещо друго.
    Върви ли и да не гори повече от нормалното .. не я мисли.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #27
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Те са от информационен характер в определени режими.
    ECU-то на газовото използва данните от ECU-то на колата и ги адаптира, чрез конкретно зададен параметър 'константен Коефициент'. Понякога на ецу на колата не и харесват показателите и дава грешка - най често за ламбдата, но в моят случай за FRA има и нещо друго.
    Върви ли и да не гори повече от нормалното .. не я мисли.
    Когато смесите не са настроени като хората, ламбдата връща на ЕКУ-то "ти кво прайш, кво е тва съдържание на O в изгорелите газове", ЕКУ не знае кво става, щот нали пък дебитомера му казва "въздуха е колкот ти казвам, ръгай толкоз бензин", обаче компа на ГИ копира времената на бензиновите дюзи и си добавя към тях някви други времена, зададени от газаджията за да докара съотношението на горивната смес да е уж като на бензина, и общо взето си пуска газ, колкот той си мисли, че е добре...
    ЕКУ пак полудява, слуша ламбдата и корегира бензиновите времена, съответно да се нагоди според газ-та. После палиш на бензин, ма те бензиновите настройки вече други, пък и ЕКУ от де да знай, че после и на бензин трябва да работи пак... и работата става манджа с гроздИ
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 24-07-2012 at 00:21.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #28
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Когато смесите не са настроени като хората, ламбдата връща на ЕКУ-то "ти кво прайш, кво е тва съдържание на O в изгорелите газове", ЕКУ не знае кво става, щот нали пък дебитомера му казва "въздуха е колкот ти казвам, ръгай толкоз бензин", обаче компа на ГИ копира времената на бензиновите дюзи и си добавя към тях някви други времена, зададени от газаджията за да докара съотношението на горивната смес да е уж като на бензина, и общо взето си пуска газ, колкот той си мисли, че е добре...
    ЕКУ пак полудява, слуша ламбдата и корегира бензиновите времена, съответно да се нагоди според газ-та. После палиш на бензин, ма те бензиновите настройки вече други, пък и ЕКУ от де да знай, че после и на бензин трябва да работи пак... и работата става манджа с гроздИ
    Хубаво, а как дефакто, нямам клатене на обороти, пафкане, прекъсване, придърпване или нещо негативно.
    И защо по твоята теория грешката е през 1000 км примерно, а през останалото време я няма.
    Общо взето вероятно си е и от ламбдата, но не е толкова сериозен проблема, че да е чак за смяна .. това че се случило веднъж да даде някоя грешка, а си работи коректно останалото време .. освен тези примерно 5 сек. на 1000 км няма проблеми

    Много образно и добре си го обяснил с примери, имам подобен познат информатик от Стара Загора
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #29
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Хубаво, а как дефакто, нямам клатене на обороти, пафкане, прекъсване, придърпване или нещо негативно.
    И защо по твоята теория грешката е през 1000 км примерно, а през останалото време я няма.
    Общо взето вероятно си е и от ламбдата, но не е толкова сериозен проблема, че да е чак за смяна .. това че се случило веднъж да даде някоя грешка, а си работи коректно останалото време .. освен тези примерно 5 сек. на 1000 км няма проблеми

    Много образно и добре си го обяснил с примери, имам подобен познат информатик от Стара Загора
    При тебе просто грешката е друга. Смесите са ти ОК. Проблема за въпросната грешка, е някъде другаде. Нещо ти се губи по кабелаците, лоши връзки може би... то тва ти казва и ФЕС-а
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 24-07-2012 at 02:05.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #30
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    При тебе просто грешката е друга. Смесите са ти ОК. Проблема за въпросната грешка, е някъде другаде. Нещо ти се губи по кабелаците, лоши връзки може би... то тва ти казва и ФЕС-а
    Ако е налична още ще пробвам с AlfaDiag .. мисля, че това е грешка свързана с Lambdata Противен случай логиката е да пише, че няма връзка с даден сензор или елемент . .а то дава, че не се Адаптира FRA.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •