Results 1 to 5 of 5

Thread: ''Садене'' на двигател?

  1. #1
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default ''Садене'' на двигател?

    От няколко месеца мисля върху закупуването на автомобил ''донор'' , идеята е проста агрегат 2.0тб или 3.0 да замени за мен недостатъчния 2.0тц
    Питането ми е следното каква би била нормална цена за прехвърляне на всичко необходимо в моя кош (за ГТВ говорим) при положение че всичко ще е налично от донора. Наясно съм че цялата предница в това число и скоростомера бива заменен с донорския Та, бих се радвал да ме ориентирате в цената на подобна интервенция.

  2. #2

    Default

    Бих се учудил ако някой се хване да го прави за по малко от 1000 лв......сега не знам при ГТВ как е под таблото, но при 156 вървят 3 хуваби и дебели снопа кабели, дето понякога имат различни конектори, и става красив филм......пак казвам че не знам при ГТВ как ще е, но в 90% от случайте един сноп излиза към двигателя, и един влиза от коша навътре.....
    И по мое мнение това е нещото което е най - трудно за правене - двигателя навън и другия вътре е нещо което някой който го е правил поне 2-3 пъти може да направи с вързани очи.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Бих се учудил ако някой се хване да го прави за по малко от 1000 лв......сега не знам при ГТВ как е под таблото, но при 156 вървят 3 хуваби и дебели снопа кабели, дето понякога имат различни конектори, и става красив филм......пак казвам че не знам при ГТВ как ще е, но в 90% от случайте един сноп излиза към двигателя, и един влиза от коша навътре.....
    И по мое мнение това е нещото което е най - трудно за правене - двигателя навън и другия вътре е нещо което някой който го е правил поне 2-3 пъти може да направи с вързани очи.......
    Аз съм на същото мнение принципно за кабеляка...подмяна на магаре и мотор дори не е кой знае колко бавна и трудна работа. Идеята е че донора може да е до пациента за да се избегнат максимално грешки и пропуски

  4. #4

    Default

    Звънни ги разпитай по форумните сервизи - то никой не може да ти каже с точносто ама една така горе-долу приблизителна оферта си мисля, че все ще можеш да получиш...

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Звънни ги разпитай по форумните сервизи - то никой не може да ти каже с точносто ама една така горе-долу приблизителна оферта си мисля, че все ще можеш да получиш...
    Да, най разумно ми се види и на мен

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •