Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Проблем с компресор - включване и изключване

  1. #46
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by mixi_pixi View Post
    Здравейте,
    повдигам тази доста позаспала тема със следния въпрос. Имам алфа 156 1,9 дизел 2001г., казаха ми, че от 2000 до 2003г са с що-годе сходни характеристики.
    Искам да направя уточнение, че съм консуматор, който не разбира от автомобили, но ми омръзна да ме разиграват в сервизите, затова и се регистрирах тук, за да се самообразовам малко. Знаете като видят жена, как я размотават, пък в семейството ми мъжете не разбират от коли и футбол - такива са!
    Проблема на колата се появи със странно потропване, след което един майстор ми каза, че лагера на шайбата на компресора си отивала, но нямало страшно. 100км по-късно, започна да вие, да мирише на изгоряло спрях пътьом в сервиз, в който ми казаха, карай ще си стигнеш до София (оставах 30км) е, стигнах, но запуши под капака и една приятелка ме задърпа до сервиз за климатици. Свалиха и смениха компресора със рециклиран, но след 10 км градско с включен климатроник започна някакъв датчик да включва и изключва. Върнах я в сервиза, закачиха уред за мерене на налягане и казаха, че към компресора се подава високо налягане и защитата изключвала, проблема бил, че е запушен филтър (някъде под калника, често срещам проблем при алфите - така се изрази майстора).
    Голям увод стана, но не мога да се изразя по-изчистено и смислено.
    Въпроса ми е, дали и за този модел алфа са необходими 500гр фреон или е по-стар модел и 650гр са нормални? Какво мислите за смяна на този филтър? В събота ми взе 300 лв, от вчера ме гласи с този филтър за още 100кинта! Как да постъпя?
    ПП Знам, че не съм единствената, но не ми се сменя още една кола след намеса на "адекватни" майстори, след които заминават към Надин
    Благодаря предварително!
    От запушен дехидритатор /филтър/ , ниското налягане пада и тогава изключва.За да се вдига високото налягане ,най-често причините са по-голямо количество фрион , запушени ламели на кондензато /радиатор на климатика/ или неработеща перка на охлаждането.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    mixi_pixi може ли да споделиш малко повече информация какво е това потропване и кога се проявява ?

    иначе офтопик, но или при мен нещо не е наред или форума е леко некадърен, защото не ми дава опция да цитирам каквото и да направя...
    Last edited by potrebitel22; 12-07-2016 at 10:35.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    А колко трябва да е ниското налягане.Чел съм че при 2 бара температурата на охладителя е около 2 гр.,А при 4 бара е около 10гр
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  4. #49
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    А колко трябва да е ниското налягане.Чел съм че при 2 бара температурата на охладителя е около 2 гр.,А при 4 бара е около 10гр
    Оптималния диапазон е 2-3 бара.На 4 бара е 15 градуса .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #50

    Default

    Здравейте отново,
    накарах майстора да издърпа фреона и да го зареди отново, което учудващо за мен бе прието на драго сърце, беше заредил 500гр, и след манипулацията отново зареди 500гр, както го дава и програмата на машинката, съответно и както пишеше в темата.
    Според него ламелите на радиатора са прекалено изкривени и корозирали, и няма добър топлообмен. Предлага да смени радиатора, защото точно този дехидрататор (бях разбрала филтър) може да е запушен, но и самия радиатор си е изживял живота.
    potrebitel22, потропването не знам от какво е, но се случва при запалване на колата с включен климатроник и колата гасне. Според майстора отново се дължи на налягането.
    Направихме опит при охладен двигател, след повторното презареждане с фреон, налягането, което държи е в нормални стойности около 15 в зеления диапазон на уреда (не знам дали е в бар или атм, не го загледах) и колата работи съвсем нормално. Майстора каза, че след като загрее отново ще започне да изключва датчика и ще спира компресора. Каза да го пробваме, но като го чуем да изключим климатика и да караме без, докато не сменим радиатора.
    Според вас има ли възможност проблема е в друго, което може да се огледа преди да се смени радиатора?
    Благодаря за вниманието!

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Оптималния диапазон е 2-3 бара.На 4 бара е 15 градуса .
    А кои са факторите влияещи на ниското налягане или иначе казано как се сваля
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    mixi_pixi : попитах за потроването, че при мен има едно при гаснене и се чудя дали не е като при теб. Но аз засега нямам проблеми с климатика.

    И ако сменяш радиатора - вземи си ако можеш нов, защото "стар" (използван вече) може и да не стане - аз 2 взех за една 146ца и двата бяха под всякаква критика. Още повече, че хората, които щяха да оправят климатика не искаха да се занимават с използвани, защото може да са замърсени вътре и да прецакат компресор и всичко по системата.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  8. #53

    Default

    Първо не разбрах откъде си?
    Нормалното налягане е 18бара за високото. Ако връща високо налягане в компресора може проблемът да е във вътрешния регулираш клапан на самия компресор (при мен навремето беше така - 60лв. струваше). И понеже компресорът е техен сега търсят причина другаде

    ---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:20 ----------

    Ако радиаторът на климатика ти е толкова зле от към ламели, т.е. сплъстили са се, няма да можеш да охлаждаш и антифриза

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •