Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: турбо? - относно MadCowTuning

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by ne0
    Към темата,
    аз тука имам приятели дето притежават фирма за ремонт и производство на корабни двигатели и техника, и са добри специалисти. Та случвало се е да правят колектори по зададени размери и се справят отлично. Заварките са супер,. Играят си много. Запиляват тва онова. Досега не са правили за турбо кола, но споделих с тях и ми се изсмяха кат им казах за сумата пари за цялата работа. Тъй де, вярно е че те ползват скъпи материали ама мисля че са прави. То само труда ако е майсторски струва много, ама много.
    Е че аз закво питам къв е колектора Щот съм виждал китайски и американски и японски тунинг колектори как стават на парчета от едно даване на газ
    Все пак да не забравяме, че става върос за 0.4 бара Но и на 1.7 бара колекторите ни нямат проблем до сега.

  2. #32

    Default

    щото иначе ко имам колектори (всмукателни и изпускателни), то се събират всички части и повечето технически грамотни хора с подходящи инструменти и хоум гараж биха се справили на ниво ЛудаКраваТининг.
    И пак настройки, работи, неща за които има една единствена дума - ОПИТ. Аз опита е тва дето е безценно (т.е. струва пари). ''Да не мислите, че едно ферари и стува парите'' (надявам се разбирате кво казвам)
    Не се обиждайте просто живо се интересуваме. А това са основните неща.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #33

    Default

    neo, излез от матрицата бе човек.
    Договори, майни - къде си чул или видял тунинг-фирма да подпише договор с краен потребител (не само тук - а и по света) ? Гаранции дават единични фирми - и то ако работят по двигатели с пробег да речем не повече от 40 000 км. Спри малко фантазиите (или тревата, който каквото муи допада повечко)
    пред Админите... със сапун !

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    щото иначе ко имам колектори (всмукателни и изпускателни), то се събират всички части и повечето технически грамотни хора с подходящи инструменти и хоум гараж биха се справили на ниво ЛудаКраваТининг.
    И пак настройки, работи, неща за които има една единствена дума - ОПИТ. Аз опита е тва дето е безценно (т.е. струва пари). ''Да не мислите, че едно ферари и стува парите'' (надявам се разбирате кво казвам)
    Не се обиждайте просто живо се интересуваме. А това са основните неща.
    Не се обиждай, но не можеш да теърдиш какво ни е нивото без да си видял нищо правено от нас. За опита го имаме. Това че фирмата съществува от няколко месеца не означава, че хорта работещи в нея не са се занимавали от преди това с години. Тук надявам е Боби да не се засегне като го нмаесвам, но ти направи сравнение между нас и него. Той е правил по моя информация 1 или 2 проекта (може и да са повече незнам) и е доста наред с матеряла. Ние сме участвали в 6-7 проекта. Защо нашия опит да е по-малък? Да ако става въпрос за италянки не споря, но нещата в крайна сметка не са с разлики от небето до земята. И той не е имал опит преди да започне, но е успял да се справи много добре.
    Аз в момента точно това се опитвам да демонстрирам, защото с приказки е ясно, че нещата не стават. В следващата седмица, ще направим специално един проект за да се види какво всъщност правим. В понеделник ще пусна инфо за проекта и подробо описание със снимки и видео материал. Мисля че нашата работа ще говори най-добре за себе си.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by jamie
    neo, излез от матрицата бе човек.
    Договори, майни - къде си чул или видял тунинг-фирма да подпише договор с краен потребител (не само тук - а и по света) ? Гаранции дават единични фирми - и то ако работят по двигатели с пробег да речем не повече от 40 000 км. Спри малко фантазиите (или тревата, който каквото муи допада повечко)
    Виждаш ли че и ти си виждал некви условия и т.н. Те тва се опитвам да кажа и аз (друг е проблема че трудно се изразявам).
    Тва трябваше да ми кажат и Те. Немога дам и дам кошник дето не му е сменяно маслото от 40 000 км и да стане нещо. Ама ко ще ставаме европейска държава за всичко се мисли. И най-важното да го има на черно на бяло.
    Пък знаиш ко. За мен тва е важното. Верно може да не съм перфектиня клиент (имам изисквания), може да искам много и глупости според някой, ма ко ми дреме. Споделям че, мен като клиент това ме интересува. Дори това е съвет към момчетата от ЛудаКрава. Ко няа кирия и мен не ма кефи


    п.с. за медикаментите, ко знаеш колко зоб съм си бил във вените взел толкова гориво не си изгорил.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #36

    Default

    ОК.
    Най-важното е да се разбере, че не се дразним, а просто се информираме и аз изкам качествен продукт на най-добра цена. Съжалявам ако съм обидил някой. Аз съм последния човек на света дето се заяжда или се е заяждал с някой.
    Адмирирам всички дето са се захванали с това. Евала момчета, дерзайте.
    Па ко наистина сте добри ще ви стана клиент.

    Повече няма да спамя щото нищо не се постига. В крайна сметка чакаме да видим някой тунигован автомобил. Ок...

    Успех!

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #37
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    крави пожелавам ви успех доколкото разбрах аз искате да турбинирате с: оригинален чугун+фленц и сток атмосферни гърнета ма туи зависело от клиента е как така зависи от клиента при условие че там има правила които тряя се спазват сеа не ми излизаи с номера че ще е на 0.4 а то е нищо раота щото един 1.6 тс мотор на 0.4 бууст се обзалагам че ще се счупи след лудия ви тунинг особенно след като тунинга ви е на половин цена от нормалната все пак времето ще докаже може и да станете известни де с добро де с лошо
    ние и тогава ще сме тук и де ще ви фалим де плюем :P

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    крави пожелавам ви успех доколкото разбрах аз искате да турбинирате с: оригинален чугун+фленц и сток атмосферни гърнета ма туи зависело от клиента е как така зависи от клиента при условие че там има правила които тряя се спазват сеа не ми излизаи с номера че ще е на 0.4 а то е нищо раота щото един 1.6 тс мотор на 0.4 бууст се обзалагам че ще се счупи след лудия ви тунинг особенно след като тунинга ви е на половин цена от нормалната все пак времето ще докаже може и да станете известни де с добро де с лошо
    ние и тогава ще сме тук и де ще ви фалим де плюем :P
    Малко е невъзможно от колектор и изпусателна система да се счупи мотора. Ние сме пробвали на други коли и нищо не се чупи. Малко ме съмнява, че ти си пробвал, но щом така смяташ добре. Като видиш на каква кола ще сложим турбо другата седмица и ще те е срам после да кажеш, че алфите са по-чупливи от нея Това в кръга на шегата. очаквайте включване.

  9. #39
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    пич аз ви казах на добър път няма какво повече да коментираме на всички които имат представа им е пределно ясно какво предлагате за тея пари чакаме доказателства че вие не сте "ТАКИВА" ами сте от "ДРУГИТЕ"

  10. #40

    Default

    какво става??
    нали щеше да има видео и тем подобни??

  11. #41
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    чакаи де ти па

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by netsurfer
    какво става??
    нали щеше да има видео и тем подобни??
    Малко се позабавиха нещата, но е почти готово Имаше малко ПТП, което обърка плановете Всичко е монтирано. Остана само да настроим колата и да направим малко тестове.

  13. #43

    Default

    Здравей колега да те попитам може ли да се намери нещо за мойта хонда ще пусна запитване и в хонда форума дай предложение колко коня може горе долу да се изкара от мойта талига CRX V-TEC 1.6 150 коня е пиши ми може и на лични

    HONDA CRX B16A1 VTEC 150 ++ HP - леко моднат

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by MadCowTuning
    Quote Originally Posted by netsurfer
    какво става??
    нали щеше да има видео и тем подобни??
    Малко се позабавиха нещата, но е почти готово Имаше малко ПТП, което обърка плановете Всичко е монтирано. Остана само да настроим колата и да направим малко тестове.

    Ко стана бре. То има лекарство за Луда Крава вече.
    Кви бяха тия тестове. Вие кат формула едно май а ....
    То отборите скоро ще си представят колите ами Вие....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #45
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    БЪРЗАШ ОСТАИ ГИ СЕА

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •