Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: турбо? - относно MadCowTuning

  1. #1
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default турбо? - относно MadCowTuning

    абе не е ли турбо евтино
    http://www.madcowtuning.bg/turbo/conversion/
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    3 500 само монтажа и проекта може - ама всичко - струва ми се малко нереално. Със сигурност Бобо знае кои са тези хора
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    3 500 само монтажа и проекта - частите са от теб За справка виж цените (някои части само)на частите по надолу
    3500 е с монтаж от тях

    са верно че с калкулатора е малко идиотски 1800 сс мин мощност 130 кс
    ми то аз и така си ги имам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Да бе прочетох го по внимателно и си редактирах първия пост - ама като сметна цената на всичко дето трябва да се купи ,не ми остават в тази цифра пари за труд

    Ми те ако ще ми я правят на 130 к.с - не ща да ми морят 10 коня
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    еми и на мен ми се види евтино нещо
    ае турбо спецовете да се изкажат
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    евтиното винаги е по скъпо БОБО и ЕНЬО без пари за труд сътвориха на бобо колата за около 5к да речем а сега вие си отговорете тея пичове какво предлагат на тая цена

  7. #7

    Default

    Мога ли де не се съглася с някой от твърденията
    Турбо конверсията на алфата на Бобо е съвсем разично нещо. Там се гони налягане от 1 бар и нагоре и за това е необходимо много повече модификации. Типа турбо конверсия, който ние предлагаме е съвсем различен и там се гонят по-ниски резултати. Цената е съвсем нормална като се има в предвид, че не се купуват бутала и биели и не се отваря двигателя, което би оскъпило нещата двойно. Такъв тип турбо конверсия е правен от нас няколко пъти и всичко е проверено като цени за материали и труд. Естествено ако някой иска и държи да се подменят буталата ние няма да му откажем. Явно ще трябва да направим нещата на стейджове както е при западните тунинг фирми, защото така остава грешно впечатение, че се опитваме да правим полувинчати работи, а това съвсем не е така.

    Формулата за калкулатора е взета от книгата "Maximum Boost" на Corky Bell и е по-скоро с ориентировачна цел. Естествено, че нещата са направени прекалено общи и за съвсем обикновени двигатели. Може би колегата със 1.8 двигателя пропусна да спомене, че всъщност очакваната мощност е от 130 до 175 коня. Мисля че в общия случай тези цифри не са далеч от истината

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Надявам се да Ви тръгнат нещата, да тръгнат и моите и да си взема една дизелова алфа за всеки ден, а сегашната ми за тези пари може и да я засиля малко (щот не искам да я продавам) От 140 предполагам ще стане 180 -185 к.с
    Те приблизително толкова стават и с кита с механичен компресор на Autodelta
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by MadCowTuning
    Мога ли де не се съглася с някой от твърденията
    Турбо конверсията на алфата на Бобо е съвсем разично нещо. Там се гони налягане от 1 бар и нагоре и за това е необходимо много повече модификации. Типа турбо конверсия, който ние предлагаме е съвсем различен и там се гонят по-ниски резултати. Цената е съвсем нормална като се има в предвид, че не се купуват бутала и биели и не се отваря двигателя, което би оскъпило нещата двойно. Такъв тип турбо конверсия е правен от нас няколко пъти и всичко е проверено като цени за материали и труд. Естествено ако някой иска и държи да се подменят буталата ние няма да му откажем. Явно ще трябва да направим нещата на стейджове както е при западните тунинг фирми, защото така остава грешно впечатение, че се опитваме да правим полувинчати работи, а това съвсем не е така.
    ок, да вземем за пример моята кола, която е на 50км след основен ремонт
    ако искам да и се направи турбо конверсия?
    какво би ми струвало и колко коня се очакват?
    искам цена за "крайно решение" давам ви колата и си я зимам и е толкова и толкова коне на дино стенда?
    без смяна на бутала

    мерси
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by MadCowTuning
    Мога ли де не се съглася с някой от твърденията
    Турбо конверсията на алфата на Бобо е съвсем разично нещо. Там се гони налягане от 1 бар и нагоре и за това е необходимо много повече модификации. Типа турбо конверсия, който ние предлагаме е съвсем различен и там се гонят по-ниски резултати. Цената е съвсем нормална като се има в предвид, че не се купуват бутала и биели и не се отваря двигателя, което би оскъпило нещата двойно. Такъв тип турбо конверсия е правен от нас няколко пъти и всичко е проверено като цени за материали и труд. Естествено ако някой иска и държи да се подменят буталата ние няма да му откажем. Явно ще трябва да направим нещата на стейджове както е при западните тунинг фирми, защото така остава грешно впечатение, че се опитваме да правим полувинчати работи, а това съвсем не е така.

    Формулата за калкулатора е взета от книгата "Maximum Boost" на Corky Bell и е по-скоро с ориентировачна цел. Естествено, че нещата са направени прекалено общи и за съвсем обикновени двигатели. Може би колегата със 1.8 двигателя пропусна да спомене, че всъщност очакваната мощност е от 130 до 175 коня. Мисля че в общия случай тези цифри не са далеч от истината
    можеш да се съгласяваш или не с когото и с каквото ти е кеф обаче това дето го пишеш по горе по моите представи за тунинг не е никаква турбо конверсия извинявам се ако мнението ми ви обижда по някакъв начин А и на Бобо колата работи с 0.7 бууст и е със стандартни части в мотора но тая сума която написах в предния ми пост е дадена а ти като вещ в занаята си прецени дали се е преебал като е дал горница пари Не ме разбираи погрешно нямам за цел да се заядам с вас дори бих се радвал ако наистина работите качественно и на такива цени Обаче в това трябва да ни убедиш ти и да разсееш съмненията които са се породили в нас относно тунинг фирмата ви

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by MadCowTuning
    Мога ли де не се съглася с някой от твърденията
    Турбо конверсията на алфата на Бобо е съвсем разично нещо. Там се гони налягане от 1 бар и нагоре и за това е необходимо много повече модификации. Типа турбо конверсия, който ние предлагаме е съвсем различен и там се гонят по-ниски резултати. Цената е съвсем нормална като се има в предвид, че не се купуват бутала и биели и не се отваря двигателя, което би оскъпило нещата двойно. Такъв тип турбо конверсия е правен от нас няколко пъти и всичко е проверено като цени за материали и труд. Естествено ако някой иска и държи да се подменят буталата ние няма да му откажем. Явно ще трябва да направим нещата на стейджове както е при западните тунинг фирми, защото така остава грешно впечатение, че се опитваме да правим полувинчати работи, а това съвсем не е така.
    ок, да вземем за пример моята кола, която е на 50км след основен ремонт
    ако искам да и се направи турбо конверсия?
    какво би ми струвало и колко коня се очакват?
    искам цена за "крайно решение" давам ви колата и си я зимам и е толкова и толкова коне на дино стенда?
    без смяна на бутала

    мерси
    За да ти кажем крайна цена трябва да се види колата. Има много въпроси около монтажа и електрониката, от който зависи цената. Така на изуст ще ми е трудно да отговоря. Конските сили не могат да се изчислят със точност. Мога за сравнение да ти дам астра GSI 115 коня която на 0.5 става около 170 коня и хонда Сивик 90 коня на 0.5 около 140-150. Не сме правили алфа до сега и не мога да ти дам конкретен отговор, но нещо от порядъка на 170-180 коня е напълно постижимо.

  12. #12
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    При налягане 0.4 бара и обем на двигателя см3
    Очаквана мощност минимум 146 hp - максимум 194 hp

    Хъм, ми тя мойта и без турбо е около 150 коньове (147 по талона) баси. Ама около 190 ми стигат май

    Аз отдавна се замислям за един 2.0 20V turbo матор от Италия, това е може би по-лесния вариант.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    Quote Originally Posted by MadCowTuning
    Мога ли де не се съглася с някой от твърденията
    Турбо конверсията на алфата на Бобо е съвсем разично нещо. Там се гони налягане от 1 бар и нагоре и за това е необходимо много повече модификации. Типа турбо конверсия, който ние предлагаме е съвсем различен и там се гонят по-ниски резултати. Цената е съвсем нормална като се има в предвид, че не се купуват бутала и биели и не се отваря двигателя, което би оскъпило нещата двойно. Такъв тип турбо конверсия е правен от нас няколко пъти и всичко е проверено като цени за материали и труд. Естествено ако някой иска и държи да се подменят буталата ние няма да му откажем. Явно ще трябва да направим нещата на стейджове както е при западните тунинг фирми, защото така остава грешно впечатение, че се опитваме да правим полувинчати работи, а това съвсем не е така.

    Формулата за калкулатора е взета от книгата "Maximum Boost" на Corky Bell и е по-скоро с ориентировачна цел. Естествено, че нещата са направени прекалено общи и за съвсем обикновени двигатели. Може би колегата със 1.8 двигателя пропусна да спомене, че всъщност очакваната мощност е от 130 до 175 коня. Мисля че в общия случай тези цифри не са далеч от истината
    можеш да се съгласяваш или не с когото и с каквото ти е кеф обаче това дето го пишеш по горе по моите представи за тунинг не е никаква турбо конверсия извинявам се ако мнението ми ви обижда по някакъв начин А и на Бобо колата работи с 0.7 бууст и е със стандартни части в мотора но тая сума която написах в предния ми пост е дадена а ти като вещ в занаята си прецени дали се е преебал като е дал горница пари Не ме разбираи погрешно нямам за цел да се заядам с вас дори бих се радвал ако наистина работите качественно и на такива цени Обаче в това трябва да ни убедиш ти и да разсееш съмненията които са се породили в нас относно тунинг фирмата ви
    Не ме обиждашм, напротив. За мен е важно да знам как хората възприемат фирмата от страни. Не казвам, че Бобо се е прецакал. просто е работил със по-скъпи части. Все пак аз внасям частите директно от производителя Няма да скрия, че частите са китайски, но хората ги произвеждат турбините вече от 10 години и си идват със гаранция. Ти си прав, че тепърва ще трябва да доказвам, че не винаги евтино означва некачествено. Останалите неща като интеркулери, бловоф и други в краина сметка не са чак толкова сложни устройства за да се каже че са по-скапани от марковите. За тези които не искат китайска турбина има и по-скъп вариант с Mitsubishi.
    Съмненията мислим да ги разсеем в близите 5-10 дни като направим спецялно един проект за всички невярващи То е ясно че едно е да се говори друго да се види готова работа. Ще пусна подробни матеряли на целия проект с видео и снимки. Направо ще си стане нещо като PIMP MY RIDE хехе

  14. #14

    Default

    Сега, понеже от това може да излезне една на истина интересна и полезна тема....всеки който тръгне да прави офф-топик ще бъде трит

    И още нещо....моля преди да напишете нещо, прочетете внимателно какво са писали другите

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Такаа супер сега както казаха някой колеги трябва да ни убедите че знаете кво правите Лично за моята кола колега повярвай ми от където и да намериш частите които съм вложил в нея ще излезнат по-скъпо
    Но да оставим мойта настрана и да видим как виждате решенията на някой неща

    1. алфите работят на 10.5 степен на сгъстяване на 0.4 - 0.5 налягане какво става в камерата ?

    2. Което е свързано и с първото - електрониката каква е? как се настройва ? - особенно ме интересува аванса как настройвате ?

    3. Незнам но на колегите от форума им убягва нещо доста важно искам да го изясним - колектора за турбината какъв е? кой го прави ако е правен? и какво правиме с изпускателната система?

    4. Инжекторите на атмосверка няма начин да захранят турбо кола - тука какво правиме?

    5. Предполага се че при 0.5 на заводско сгъстяване колата с турбината ще грее доста и маслото и водата - решение има ли ?

    6. Гаранция затова колко и при какви условия мотора ще издържи има ли?

    Искам колегите да не ме разбират погрешно тези въпроси са реални и не се заяждам а искам да уточниме за да стане кристално ясно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •