Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 54 of 54

Thread: Алфа 145 2.0 т.с.

  1. #46
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Здравейте колеги,въпреки многото негативни думи,които изчух последните две седмици се сдобих със едно черно КуВе,искам да ви благодаря за мненията,които ми дадохте без тях нямаше да съм горд притежател на Алфа и съм много доволен от разхода на първо четене.Със 4 човека и багаж от морето(от там я взех) до Габрово ми изгори 7/100,но само по магистралата от Бургас карах със 120 иначе през цялото време си поддържах 90-100.Утре като я измия и ще и направя една фотосесия и ще пусна снимки.

  2. #47
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Thumbs up

    Честито колега, да я караш със здраве и мнго безаварийни километри

    Поздрави!

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  3. #48
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    давай снимките честита да ти е мн каране ти пожелавам и само щастливи моменти с нея
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #49
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Благодаря колеги,малко ми се дублират темите,защото има и такава в Общи приказки,но тази си беше още за мненията за колата,за това пускам снимки и тук,обаче нещо не мога да се оправя с качването,за това ето линк http://iv4yyy89.snimka.bg/automobiles/alfa-qv.688821
    Last edited by ivailo rachev; 10-07-2012 at 07:43.

  5. #50
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Иво, я дай и една снимка на задницата при изфорсиран мотор, ако изобщо се вижда нещо на снимката от пушек. Та колеги нашият човек му е дошла в повече лИбовта към колата и хич не се е замислил, че мотора ще трябва да се отваря за ремонт, че отзад след 3500 оборота нищо не се вижда от пушек от изгоряло масло, а вариатора трака за страх и ужас, но като цяло само мотора е зле, което лично мен по-не ме плаши, че поне като се направи веднъж както трябва и после само хубаво масло и бензин му трябва.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  6. #51
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    еее при покупката как не е забелязано че пуши яко ? мн лошо ся пак пари отгоре .. Вариатора и да трака нищо му няма и моя трака ама разлика с преди като не тракаше няма .. тай че да си трака
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  7. #52
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Това,че мотора не е в пълно здраве ми беше ясно преди да отида да видя колата,но любовта е по-голяма и това,че скоро мотора ще се отваря въобще не ме притеснява.Важното е,че си върви много добре,даже снощи едно БМВ 320 го забеляза

  8. #53
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Ами то любовта е сляпа, а и както казах то май е по-добре да си направи мотора и да знае, че е читав, отколкото да трябва да се оправя купе, окачване, скорости.Само не знам защо гори толкова много масло, все едно няма маслени сигменти, но повече ще се разбере след като поне се измери компресията. А за вариатора е ясно, че ще има да си чука, най-много да му се смени един ремонтен комплект, ама на всички ни е ясно, че няма да има голям ефект от това.По е интересно какво става вътре в мотора,че гарнитурата на главата видимо не надува, а като се кара на дълго и то със скорост около 100км/ч държи над 100градуса и вентилаторите работят постоянно, а на място си държи добре температура и явно нещо доста го мъчи този двигател, а в същото време разхода му не бензин си е доста добър...
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  9. #54
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Аз взех да се съмнявам,че датчика не показва коректни стойности,понеже всичко си е наред не кипи не бълбука,а показва висока температура.Обаче пък от към вървене и особено от към разход няма абсолютно никакви недоразумения.Пък и аз я взех колата с мисълта,че мотора ще се отваря,но просто толкова се влюбих в тази Алфа,че въобще не ми пука за отварянето

    П.П. Милчо ако не си минавал вчера през магазина и мен да ме е нямало,да знаеш,че семеринга е при нас.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •