Results 1 to 15 of 29

Thread: Проблем с ABS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Да споделя и аз малко опит с ABS-a. При мен веднъж светнаха ABS и VDC индикаторите след една дупка на излизане от Радиал като слагах летните гуми. Оказа се, че едната задна е доста по-мека от останалите (точно тая джанта беше крива та я изправяха и я напомпаха хората, но явно като съм минал през дупката е изпуснала). Отбих малко по-надолу, изгасих колата, запалих пак и нямаше проблем, индикаторите изгаснаха, а гумата я проверих и я напомпах малко по-късно като се прибрах (беше на 1,7 атмосфери).

    Преди по-малко от месец, на прибиране от Гърция малко преди Кулата - подобен случай. Докато карах по сравнително хубав път (този път нямаше дупка) светнаха двата индикатора. Спрях малко по-надолу и видях, че едната задна гума беше 2.3-2.4 атмосфери, другата задна - 2.7-2.8 а предните към 2.9-3 (бая топло беше, иначе ги държа към 2.6 като пътувам с хора и друг багаж ), напомпах малко задните, покарах по една отбивка, но не се оправи положението. В крайна сметка изгасих колата, запалих пак и всичко точно.

    Не знам къде е проблема - дали от разликата в налягането, дали някой датчик се ебава или контакта на някоя букса не е добър, следващия път ако не се оправи ще я карам да я изследват .

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Няма опит дръжки. А ти като не си наясно не давай съвети и не гадай. При мен като изпляка преден десен датчик АБС Светише при мокро време и гаснеше при сухо. Имах 2-3 случая при рязко натискане да почне да рита ситно и колата въобще не спира. И аз ли нямам опит с АБС? А може и да съм се шашнал? Ама не ми се вярва.



    Русенци нямат ли един читав моднат кабел ВАГ-КОМ? Даже с демо версията на ФЕС може да се хване проблема.
    И това, че наистина има такъв тип авария, по кой начин се вързва с изцепката тиСигурен ли си, че точно това е станало?
    Хубаво е, че сте се сетили за това, ма пък толкоз нерви ...
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не е баш така,има 156 с Тевес АБС,който го няма във ФЕС
    Гледай се сага какво направи
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Младши алфист tyson's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Русе
    Age
    43
    Posts
    19

    Default

    barbie_special като те чета се чудя да се смея ли да плача ли... Тъжно ми стана.

    Какво значи това, че не искат да се занимават в Русе с Алфи?

    0888640793 - Йонко търсиш. Намира се до входа за канала на КАТ -> вдясно 3 гаражни клетки, той е в средната. Кажи му, че те е пратил Николай с Либрата.
    Аз само при него ходих с Фиата и сега с Ланчията винаги съм оставал доволен и откъм качеството на услугите които предлага и откъм цените му.
    Имах сходен проблем с лампата на АБС с фиата преди, оказа се датчик на задно дясно колело.
    Не го смених, проблема не се появи после

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •