Results 1 to 11 of 11

Thread: Гумички за помпа на съединител?

  1. #1
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default Гумички за помпа на съединител?

    Колеги, от къде да си купя ремонтен комплект гумички за помпата на съединителя? Преди време я смених и година по-късно пак се скапа. Много се ядосах, понеже това е единственото по-скъпо нещо което съм сменял на колицата. Скапва се само това което вече си сменил , сигурно ще е от качеството на новите части които са на нашия пазар. Та помпата която се скапа само за протокола е Метели и най-новата която вече монтирах пак е на Метели, дано да изкара повече. Разглобих тази дето ме предаде и гледам само гумичките са се скапали, няма никакви видими наранявания или ръб или каквато и да е следа от работата на помпата, но гумичките са много зле. В смисъл, не че гумата е разядена или твърда, ами сякаш някой я е дялкал вместо да има гладка и равна окръжност от отливката. Та къде мога да си купя гумички и да сложа гадната помпа при фонда резервни части?

    ремонтният комплект би трябвало да е нещо такова:
    Last edited by phoenix; 25-06-2012 at 13:03.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #2
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега, провери в АХМ-АУТО, аз от там си бях взимал за старата бабичка преди време...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #3

    Default

    Няма да кара с гумички, градски. Не за друго, а защото качеството им ще е същото като на вече изядените.
    Защо пък ще ти изпусне оригиналната помпа, на 12-13 годишните ми кочини още не са изпуснали.
    п.с. метели нищо не слагай, не мога да ти кажа обаче каквод а слагаш

  4. #4
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Колеги, от къде да си купя ремонтен комплект гумички за помпата на съединителя? Преди време я смених и година по-късно пак се скапа. Много се ядосах, понеже това е единственото по-скъпо нещо което съм сменял на колицата. Скапва се само това което вече си сменил , сигурно ще е от качеството на новите части които са на нашия пазар. Та помпата която се скапа само за протокола е Метели и най-новата която вече монтирах пак е на Метели, дано да изкара повече. Разглобих тази дето ме предаде и гледам само гумичките са се скапали, няма никакви видими наранявания или ръб или каквато и да е следа от работата на помпата, но гумичките са много зле. В смисъл, не че гумата е разядена или твърда, ами сякаш някой я е дялкал вместо да има гладка и равна окръжност от отливката. Та къде мога да си купя гумички и да сложа гадната помпа при фонда резервни части?
    http://f.optinet.bg/prod_img/1180081613_54-0024.jpg
    ремонтният комплект би трябвало да е нещо такова:
    http://www.autopartsgoo.com/ProductP...P000029297.jpg
    Навремето купувах от италиянеца срещу морската градина!Имаше всякакви модели-пробвай там!
    Last edited by tonov; 26-06-2012 at 00:02.

  5. #5
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Колега, точно същата помпа е смених днес на моята. Преди седмица смених целия комплект съединител, а вчера и помпата ми прокапа. Взех на ''метели'' за 48 лв. тук от Пловдив. Сложих си я и нямам проблеми. От един приятел голям майстор знам, че рециклирани помпи не карат дълго. Ако имаш възможност вземи си нова. Около 50 лв са... Ако не - намери втора ръка, но недей да рециклираш.

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Мммм... незнам за рециклирането. Аз на моят цилиндър на съединителя му направих на старата почти 10к, а беше тоталка. Беше каран със скъсан маншон, имаше драскотини от песъчинки вътре, язви и какво ли още не... Една шкурка 1000, гумички, маншонче от ремонтният комплект и летя още хиляди... На самият цилиндър ако няма износване или язви, няма какво да му стане... На алфата ми пък беше рециклиран при настев от предишния собственик поради липса на такъв на пазара и беше бетон и стомана...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #7
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Само да допълня, че колата е със сменена помпа от давна, отворих темата, защото се случи по време на пътуване и ... аз си и нося инструменти и я смених много бързо, но проблема, е че искам да си я рециклирам и да я хвърля под резервната гума в багажника, ако нещо се случи пак на път, да съм подготвен. Иначе и аз си мисля, че ако няма наранявания по цилиндъра ще си кара точно толкова колкото би карала и ако е нова. То не е кой знае каква философия, едно бутало в цилиндър с две гумички... ще изкара предостатъчно хиляди км., ако няма наранявания по цилиндъра.
    Та някой за Варна дали се сеща за такъв ремонтен комплект? Разбрах, че имало някакъв на пазара в Трошево, ще се завъртя да го видя и ще пиша има ли и какви са цените там. Иначе и аз не знам, как ще преглътна колосалната сума от 2-3лв за ремонтен комплект, ноооо ще се опитам да я преживея
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 17-02-2019 at 15:32.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Долу на гарата - на края на ул.Дебър (до Ал.Дякович) има магазинче, откъдето съм вземал ремонтни комплекти за спирачки и други хидравлични системи за разни екзотики. Предполагам, че ще ти извади нужните неща. Магазинчето е малко - продава ремонтни комплекти, маркучи, продават и правят спирачни тръбички - не му помня името, но беше нещо в жълто и зелено.
    Иначе питах приятел с подобен магазин - намери комплекта, но на цена 11лв + 7 за куриер. Ако имаш интерес ще ти дам координати на лични да си комуникирате.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  10. #10
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    За София мога да ти кажа къде има на Аутофрен (цар симеон 167 сайт www.totemauto.eu )и също така,че съм много доволен за момента,вече 20к няма и следа от предишните проблеми.
    Last edited by pe6kata212; 26-06-2012 at 23:30.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  11. #11
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    За София мога да ти кажа къде има на Аутофрен (цар симеон 167 сайт www.totemauto.eu)и също така,че съм много доволен за момента,вече 20к няма и следа от предишните проблеми.
    Колегата ме е изпреварил. За моята алфа проверявах и бяха 10 лв. комплекта. От сайта на Аутофрен можеш да си намериш арт. номер и след това от доставчика в България да си ги купиш.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •