Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 91

Thread: Как се държат климатиците ви в тази жега?

  1. #31
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    За да не пускам нова тема - препоръчайте добър сервиз за климатици в София. Интересува ме само профилактика, почистване и премахване на миризма и допълване с фреон. Моля ако някой колега е ходил и е останал доволен да сподели опита си.
    Благодаря!
    Auto frost comfort. Аз поне тях използвах. Какво представлява почистването? Някой друг колега има ли проблем с миризма?

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Компресора се изключва само при рязко ускорение, за да може колата да ускори бързо. Дори и зимата компресора си работи (ако ти не си го изключил), за да изсушава въздуха и да не се запотяват стъклата.
    А лятото изсушава ли го пак?
    Last edited by DMS; 21-06-2012 at 00:32.

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    на либра 2.4 дизел 150 коня - бре има разлика ,ама е малка.
    Проблеми с тръгване на 1ва нямам като ги описвате.
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  3. #33
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Да се запиша и аз - никога не ми е гаснела и работата на климатика я усещам само по студения въздух. Сигурно има падане на мощността, но трудно доловима, аз не я усещам. Иначе комфортът в купето - прозорци, крака, фронтални въздуховоди е на много добро ниво по мое лично мнение... Единствената забележка - трябваше да е двузонов. Парното още не съм пробвал - ама му е рано още...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #34
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Компресора се изключва само при рязко ускорение, за да може колата да ускори бързо.
    Сигурен ли си в това? Само на 166-ците ли е така? Аз не съм забелязал подобно поведение (може би защото нямам спомен на климатик да съм я нястъпвал скоро...).
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  5. #35
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Сигурен ли си в това? Само на 166-ците ли е така? Аз не съм забелязал подобно поведение (може би защото нямам спомен на климатик да съм я нястъпвал скоро...).
    Фантазии всякакви в този форум...
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  6. #36

    Default

    какви фантазии бе олеееееее и 156 и 166 и всички са така... ся д ане си помислите че при алфа е само така при всички марки е така само се замисляте защо

  7. #37
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    И при мен се усеща, а поне 1-1,5 качва разхода при включен климатик.
    166 2.4JTD-00г.

  8. #38
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    За да не пускам нова тема - препоръчайте добър сервиз за климатици в София. Интересува ме само профилактика, почистване и премахване на миризма и допълване с фреон. Моля ако някой колега е ходил и е останал доволен да сподели опита си.
    Благодаря!
    Другата седмица по точно в сряда имам записан час за профилактика на климатика в Ратола сервиз по конкретно почистване със озон след което ще споделя какви са ми отзивите . В момента болежките са ми един неприятен мирис след включване на климатика след което се изчиства, климатика работи много добре в горещините а на морето преди 2 години слизах до плажната алея във Варна и дори ми се наложи да пускам чистачките поради заледяване на предното стъкло (малко странна ситуация) .

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Някой правил ли е само почистване на въздуховодите ама не със спрей а с някаква друга технология (каквато е озона)? Бях чул, че имало почистване с пара но не разбрах къде. Ако не сте забелязали, всички гумаджийници имат машини за зареждане на климатици - точно такива сервизи пълнят обявите в сайтовете за групово пазаруване с услуги по 10 - 15 лева за профилактика. Интересува ме инфо за добър сервиз, който се занимава с нещо повече от допълване на фреон и масло, а нещо като цялостно почистване на системата.

  10. #40
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    И пак да попитам по една стар тема - наистина ли компресора се вкл и изкл като се достигне температура. Т.Е. ако вън е студено , а аз задам по- висока температура той не би трябвало да вклиучи.... защото при мен не е така - винаги е вкл.....
    Дори и 5* да е външната температура, а ти да си задал 25* компресора пак ще се включва и изключва. Просто го прави по-рядко и за по-кратко време. Ако външната температура е 35*, а ти си задал 25* компресора ще работи почти постоянно докато достигне 25* след което ще се включва/изключва от време на време за да поддържа тези 25*.

    ---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Ако беше прочел внимателно, щеше да видиш,че сравнявам печка 136 с малки бензинки . Или може би не си карал малък твинспарк 16V на климатик в жегата. Не виждам къде са ми претенциите за 500 коня, така че ...
    No comment!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #41
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Сигурен ли си в това? Само на 166-ците ли е така? Аз не съм забелязал подобно поведение (може би защото нямам спомен на климатик да съм я нястъпвал скоро...).
    И на 155-цата беше така.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #42
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by simvola View Post
    В момента болежките са ми един неприятен мирис след включване на климатика след което се изчиства,

    Най-доброто решение за такива миризми са тия спрейове

    http://bomarbg.eu/Sanet_car_ait_clean_up.html

    Палиш колата, пускаш климатика на макс и на рециркулация, оставяш спрей на пода и натискаш бутона.

    Отиваш да пиеш едно кафе/изпушиш цигара, проветряваш колата и готово. Гениално лесно и ефективно.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  13. #43
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Никой не седна да напише малко числа. Например - външна температура, температура в купето, температура на духалките. Изстудява от толкова до толкова градуса за толкова време, системата е пълнена еди-кога си и т.н. Всичко останало е въпрос на лично усещане.

    За почистване има и едни спрейове с пяна. Също имат ефект за някой друг месец.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с автоматичното изключване на климатика при "сритване" е нещо много полезно, но аз не съм го усетил да работи при мен. Като правило, когато ми трябва динамика (примерно при изпреварване на колона коли), си изключвам ръчно климатика. В противен случай липсата на мощност е осезаема и в такава ситуация може да доведе до неприятности.
    Иначе при плавно ускорение си достигам 210 km/h с включен климатик и на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако сръчкаш колата рязко, компресорът трябва да се изключи.През останалото време температурата се регулира за сметка на автоматичния винтил и клапите за въздуха, а не от включване и изключване на компресора.Ако постоянно си играеше със електромагнитния съединител, щяхте да получите някои не особенно приятни изживявания.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •