Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблеми с климатика и парното

  1. #1
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Здравейте колеги,
    климатика и парното спряха да ми работят, проверих предпазителите, всичко е 6, според вас от какво друго може да е проблема.
    Преди време когато оставях колата на слънце в жегите пак не ми работише парното и климатика, но след време се оправяше, но сега от седмица някъде изобщо не ми работи.
    давайте предложения че жегите идат

    дали е вьзможно да е от недостатьчно газ в климатика
    Last edited by thecleaner; 16-06-2012 at 23:01.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Вентилатора за въздуха в купето въобще върти ли?
    Възможни проблеми са ключа за степените му, нагоряла букса, проблем в електромотора на вентилатора, изгорял термобушон при съпротивленията за степените.

    Парното няма нищо общо с климатика (фреона в системата).
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Доколкото разбрах от ръководството, парното и климатика се управляват от една и съща система.
    Значи нямам парно, когато натисна бутончето на климатика, не ми светва нищо, никакъв ефект. Проверих бушона и релето които ги управляват, и там няма проблем. Бушона на климатика е общ с бушона на запалката,запалката ми работи, а релето е общо с куп други системи, които също ми работят.
    Провлема не е във врътките и буксата защото проверих със друг модул, от друга кола, ефект никакъв. От трите врътки ми работи само бутончето за подгряване на задното стъкло.
    И преди съм имал подобни проблеми с климатика и парното, когато оставя колата на слънце, след като запаля 10-15 мин не ми работеше нито климатик, нито парно, но след известно време се оправяше, а сега вече няма никой.
    Откакво ли друго може да е.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Доколкото разбрах от ръководството, парното и климатика се управляват от една и съща система.
    Значи нямам парно, когато натисна бутончето на климатика, не ми светва нищо, никакъв ефект. Проверих бушона и релето които ги управляват, и там няма проблем. Бушона на климатика е общ с бушона на запалката,запалката ми работи, а релето е общо с куп други системи, които също ми работят.
    Провлема не е във врътките и буксата защото проверих със друг модул, от друга кола, ефект никакъв. От трите врътки ми работи само бутончето за подгряване на задното стъкло.
    И преди съм имал подобни проблеми с климатика и парното, когато оставя колата на слънце, след като запаля 10-15 мин не ми работеше нито климатик, нито парно, но след известно време се оправяше, а сега вече няма никой.
    Откакво ли друго може да е.
    A поне вентилатора в купето върти ли на всички степени? Или изобщо и той не се врътка?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Нищо не ми върти. Доколкото разбрах, там до перката има един резистор, който променя съпротивлението, спрямо необходимите обороти. Проблема ми е или този резистор или някъде другаде четох че е възможно да е от липса на достатъчно фреон в системата, все пак не съм го зареждал от 5 години.
    Ще пиша когато му намеря решението.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  6. #6

    Default

    Нито едно от двете май - наличието на фреон няма връзка с това дали върти перката на парното, а онова дето сменя скоростта и има значение само за степените 1, 2 и 3. Ако то е прецакано ще имаш четвърта степен.

  7. #7
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    До резистора има напрежение. След него нула. Диагностиката дали ще покаже нещо, че излишни пари преди моренце не ми се дават.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    До резистора има напрежение. След него нула. Диагностиката дали ще покаже нещо, че излишни пари преди моренце не ми се дават.
    Не !

  9. #9
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Нещо ми мирише на съвкупност от проблеми.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #10
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    А на мен ми мирише на лятна жега. Проблема не е от тоя резистор. Ще напълня климатика пък квото стане...
    Сранното е че преди понякога пак не работеше когато оставя колата на жега, но след 10 15 минути каране, пак си тръгваше. Е*** смотаната работа

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  11. #11
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Проверих фреона на климатика, и там всичко е 6.
    Ми се струва че ще се окаже някоя хлаба връзка ама ...

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  12. #12
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ти си Фаза 2. Мисля, че при теб имаше отделен блок за управление на климатроника, който се намира зад десния фар (Q41). Виж дали всичко по него е наред (ако не бъркам за местоположението му).
    Друг евентуален проблем може да ти създава и ключа за степените на вентилатора. Ако там има драма може да не подава сигнал не само към електромотора на вентилатора, а и към управлението на климатроника.
    Стискам палци, че жегите са непоносими.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  13. #13
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Това с врътките го пробвах с друг модул, не се оправи.
    И преди ми е правил проблеми, но все след петата-десетата минута си тръгваше. Незнам и аз вече.
    Възможо и да е управлението.
    Значи имам алфадиаг и с него като пусна тест на А/С, чувам как ми щрака релето на компресора.
    Last edited by kalvach; 19-06-2012 at 23:47.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  14. #14
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Значи имам алфадиаг и с него като пусна тест на А/С, чувам как ми щрака релето на компресора.
    A заедно с релето, чуваш ли и съединителя на компресора да щрака?
    Релето от къде го чуваш? В купето, или там където предполагам че е управленитето (зад десния фар)?
    На ГТВ (а може и на други модели) и ЕКУ-то подава разрешаващ сигнал за включване на климатика. Ако мотора се чувства разтревожен, разделя съединителя на климатика за повече пауър. Като го кротнеш, го залепя отново.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  15. #15

    Default

    За да напълниш климатика компресора трябва да върти т.е. да работи. Провери дали имаш всички маси след като има + 12V.
    Добавки Gold Eagle, масла Verkol, части за карбуратори и инжекциони, Златен Меркурий ЕООД

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •