Results 1 to 3 of 3

Thread: Въпрос и проблем с алфа 146

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Костенец
    Posts
    32

    Default Въпрос и проблем с алфа 146

    Здравейте имам 1 проблем и 1 въпрос относно алфа ромео 146 1.9 jtd 2000 година.
    Въпроса ми е дали може предницата по някакъв начин да се повдигне?(с подложки или други амортесьори)
    А проблема е като дам гас до прекъсвач и ми светва една червена лампа и колата гасне, преди ми светеше тази лампа като дюза и след смяна на AGR клапан се оправи, а сега след като спре да работи двигателя и като изключа стартера и запаля пак си работи, този клапан който съм сложил е втора употреба дали и той е сдал багажа.Колата от която е взет е катастрофирала и беше целия в масло но 3 години работеше без отказ срещу доста голчета и баварци.Благодаря Ви предварително.
    Това май не е ЕГР клапан за което мислех,намира се закачен за купето зад двигателя черно пластмасово с 2 тръбички и една букса.
    Last edited by bukito; 11-06-2012 at 10:00.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Костенец
    Posts
    32

    Default

    никой ли не може да ми помогне?

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Това на купето е клапан за вакуум, който управлява въпросният ЕГР. От него няма обаче да ти светне въпросната лампа, която не е дюза , а лампа на самият инжекцион. Това означава, че нещо кара инжекциона да записва грешка, която е активна. Грешка може да запише и ЕГР-а , но не свети лампата на инжекциона от това. Отиди някъде на диагностика, сам с налучкване, ако нямаш достатъчно технически познания, няма да си оправиш колата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •