Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: 145 проблем със скоростите !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default 145 проблем със скоростите !!!

    Колеги, излезна ми голям проблем. Докато карах ми изчезнаха скоростите. Влизат всичките, но колата се форсира и изобщо не подема да тръгне. Значи щом съединителя бачка проблема в деференцияла ли е или в полуоска? Да подчертая, че 500 метра преди проблема и запалих гумите както си му е реда.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Така си е чиста проба гадаене, но не изключвай и съединителя като възможна повреда. Макар че според мен е по-вероятно да си помлял диференциала. Някакви шумове да има откъм кутията като включиш на скорост?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Никакви шумове. Скоростите влизат леко за това си мисля, че суъединителя работи. Но тук е момента да спомена, че преди време едната помпа ми прокапваше леко. И от време на време трудно ми влизаха скоростите. Дали сега нещо не се е препляскало нацяло в съединителя тотално. Утре след работа ще видя какво е. Пуснах темата просто защото ми е нервно сега и до утре само това ще мисля. Един приятел майстор по телефона по моите описания ми каза най-вероятно деференцияла защото скоростите влизат и той изключи съединителя да е проблема ....

  4. #4
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    От място като се опитам да тръгна на 1-ва или 2-ра и се усеща едно много леко люлеене напред ама много леко. Сякаш се опитва да тръгне ама не може. Съвсем леко люлее....

  5. #5
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Може да си измъкнал и полуоска /между другото колата с какъв мотор е?/
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  6. #6
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    според мен не изключваи съединителя като вариянт. Един приятел сменя съединител на голф 4 и понеже нямше грам феродо, когато включи на скорост колата не тръгва, а стои на обороти и скоростите пак си влизаха така че погледне и съединителя. Дано отстраниш проблема
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  7. #7
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    1.4 TS е мотора. Одеве на пръв оглед най-вероятно е скъсан съединителя от диафрагмата. Помпата работи нормално, притескателя отделя. Предстои аутопсия ...

  8. #8
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Присъдата е следната : Нужда от феродов и притискателен диск плюс аксялен лагер !!! Като свалих скоростната кутия феродовия диск излезна на парчета, а на притискателния палците са криви. Моля ако някой има разглобена 1.4 TS на части да казва.

  9. #9
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Във моито село на моргата имаше една разглобена.Ако не питаи Тодор ``Zatopol``дали не му е останало нещо от неговата,но според мен си купи всичко ново.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by indig0 View Post
    Присъдата е следната : Нужда от феродов и притискателен диск плюс аксялен лагер !!! Като свалих скоростната кутия феродовия диск излезна на парчета, а на притискателния палците са криви. Моля ако някой има разглобена 1.4 TS на части да казва.
    Много са ми странни подобни търсения на 2-ра употреба части. Никога ли не ти е минавало през ума, че в магазините има съединители нови?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Много са ми странни подобни търсения на 2-ра употреба части. Никога ли не ти е минавало през ума, че в магазините има съединители нови?
    Мда .. взех си цял комплект valeo!!! Поне знам, че ще изкара до края на живота на двигателя

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by indig0 View Post
    Мда .. взех си цял комплект valeo!!! Поне знам, че ще изкара до края на живота на двигателя
    Това е най-правилният избор, сега ще забравиш за този проблем и педалът на съединителя ще ти е "памук", все едно го няма. Така седят нещата с Valeo-то.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Това е най-правилният избор, сега ще забравиш за този проблем и педалът на съединителя ще ти е "памук", все едно го няма. Така седят нещата с Valeo-то.
    Наистина в сравнение с преди сега не се усеща, че имам педал под маратонката и отделя долу много ниско. Чак ми трябваше малко време за да му свикна...

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Това с ниското отделяне не е много добре. Проверете дали сте обезвъздушили хубаво системата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Това с ниското отделяне не е много добре. Проверете дали сте обезвъздушили хубаво системата.
    Ами по време на работата след като започнах да сглобявам забелязах, че на помпата и се беше измъкнало буталцето което натиска оня палец на скоростната кутия... явно като съм я свалял докато въртях помпата да не ми пречи се е измъкнало...възможно ли е да е заради това ? Но не намирам проблем в това ... всичко си е окей !

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •