Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Ксенонови фарове

  1. #1
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default Ксенонови фарове

    Стана ми интересно от една статия в новия брой на Ауто Билд,където споменаваха за алтернативен вариант на ксеноновите фарове,който също е толкова ефективен,но и достъпен за повече хора.Става въпрос само за смяна на крушките(но не с такива от всичко по лев,където светят в синъо) с газоразрядни H.I.D.(High Intensity Discharge),където жичката е заменена с газ Xenon.Според статията ефекта е доста добър,постига се по-добра видимост и контрасност,както и три пъти повече светлина.Въпроса ми е някой има ли повече информация относно този вид крушки и като цяло заслужава ли си да се опита?
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И от къде могат да се купят
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3

    Default

    и колко струват?
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Тези крушки пак са с модули за високо напрежение като ксеноните и едва ли са с по-атрактивна цена
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  5. #5

    Default

    Това за което колегата Пинко е писал си е един обикновен HID kit ....за 400лв.


    Китайска сглобка.... 8000К или иначе казано, тъмно синьо и около 50-60% по-малко светлина в сравнение с заводските Ксенони на 4300К.


    пс: За малко да измислите нови модели светлинни тела....

    пс: аз смятам ако ми остане време да си направя ки-ксенони на моята кола с лупи от 159ка...става страшно

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Това за което колегата Пинко е писал си е един обикновен HID kit ....за 400лв.


    Китайска сглобка.... 8000К или иначе казано, тъмно синьо и около 50-60% по-малко светлина в сравнение с заводските Ксенони на 4300К.


    пс: За малко да измислите нови модели светлинни тела....

    пс: аз смятам ако ми остане време да си направя ки-ксенони на моята кола с лупи от 159ка...става страшно
    Начи, тук виждам сериозно неразбиране на теорията на светлината от многоуважаемия председател на клуба. 8000К съвсем не е тъмно синьо.

    Днес ще се проведат замервания на моите ксенони (т.н. китайска сглобка), на фабричните ксенони на ново Ауди А6 и на стандартни халогенни фарове на същия модел Ауди, евентуално и на Тойота Авенсис с ксенон.

    Измерванията ще се правят в специализирана фототехническа лаборатория с колориметри Gossen Colormaster 3F и Minolta Chroma Meter, евентуално и с индустриален Spektrophotometer - това ще е за измерване на цветната температура

    Силата на светлинния поток ще се мери с Luxmeter на Gossen Mavolux 5032C

    Емисиите на УВ ще се мерят с Radiometer Grцbel RM 12 с УВ глава за Lux и синя светлина.

    Довечера или утре ще докладвам

    Уредих също така ксенонови крушки от същия китайски производител на 6500К, както и ксенонови крушки на Hella на 4300 и 4800К, всичките Н7, да видим колко лумена е разликата.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    само да видите кои градуси какъв цвят са

    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Начи, тук виждам сериозно неразбиране на теорията на светлината от многоуважаемия председател на клуба. 8000К съвсем не е тъмно синьо
    Да леко бият на лилаво, като се пречупят в рефлектора на фара Леко го забравяш този фактор, причина заради коята и заводксите ксенони излгеждат сини като се гледат отвън, а светлината си е чисто бяла. ПРи теб отвънка бият почти на лилаво, а от вътри си е синя светлина.



    Ако искаш да ти намеря и нови крушки на Филипс на 4300К....

    А понеже не разбирам, ще ти напиша още, че ксенони с цветова темперетура на китайските се позлват само за Show-car и тунинг изложение, където се гони само цвят на светлината и нищо повече.

    Причините за това са няколко....по-малко светлина, по-голямо натоварвене на зрението, по-голямо заслепяване на насрещно движещите се.

    ПС: не на последно място, мисля че не беше много редно да се пише в АутоБилд как да нарушаваме законите.

    Всички HID-Kit са НЕЗАКОННИ.

    Според изискванията на ЕС, всяка кола оборудвана с Ксенон, Задължително трябва да има система за саморегулиране на фаровете, както и умивател на фаровете.

    Да не говориме, че рефлекторите на ксенонивте фарове нямат нищо общо с тези за халогенни...първо се измества фокуса на фара, а от там снопа на светлината отива където си поиска...тези неща мисля беше редно да се напишат. Защото на някой коли снопа светлина е почти некотролируем след инсталирането на Ксенонова крушка.

    Точно за това, мисля да се направя фаровте с лупи от 159ката, коята в момента има едни от най-добрите фарове....

    Мога да ти покажа разлика, на Ауди А4 с обикновенни заводски ксенонови лупи, и същото такова с лупи от Алфа 159...да видиш за каква разлика става на въпрос.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Според изискванията на ЕС, всяка кола оборудвана с Ксенон, Задължително трябва да има система за саморегулиране на фаровете, както и умивател на фаровете.

    Да не говориме, че рефлекторите на ксенонивте фарове нямат нищо общо с тези за халогенни...първо се измества фокуса на фара, а от там снопа на светлината отива където си поиска...тези неща мисля беше редно да се напишат. Защото на някой коли снопа светлина е почти некотролируем след инсталирането на Ксенонова крушка.
    За изискванията са точно така подкрепям на 100% написаното по-горе Аз на мойта кола имам авт. регулиране на фаровете и умивалки Обаче следващото написано от петко е абсолютно вярно, аз ако си спомняте се опитвах да го обесня на един дет продава китове из форумите ма той не връзваше Нямали фокусно разтояние и нямало разлика в рефлекторите - няма ма има аз се боря с моя ксенон от 1 месец и все още не ме кефи Така че Петко е много прав
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    Бобо, аз също водих един спор, във форума на Ланчия, с въпросния "конгломерат" на ксеноните, ама от по-друго естество (цената), което все пак има малко или много връзка с китайските H.I.D. комплекти като ми бе изтъкнато около милион пъти, на първо място, китайското качество
    Естествено, изхода от спора/пазарлъка ми беше една обикновена караница, но то е нормално, след дебелоочите търговски трикове да се стигне до такъв развой на разговора


    П.П.
    Пинко, надявам се да не започнем пак безсмилени спор около търговията на Ме4оКуХ
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    @Pinko

    Kakво стана с тестовете Чакаме да разберем къде е истината - в Китай или в Германия
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Лом
    Posts
    1

    Default

    Истината е някъде по средата. В случая- в България
    Lancia Lybra 2.4 JTD

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by chenka
    Истината е някъде по средата. В случая- в България
    При Ме4оКух
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #14

    Default

    Pumukle ако помните първо беше с Китайски ксенон, след време се отказа и си сложи "истински" и може да сподели много интересно мнение особено в нашия спор.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Pumukle ако помните първо беше с Китайски ксенон, след време се отказа и си сложи "истински"....
    Ако попиташ "капацитетите", ще разбереш, че това е така, защото Pumukle е монтирал 684361464614354-то китайско качество ксенон, а на Ме4оКух са първо китайско качество и нямат нищо общо с другите
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •