Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Проблем след основен ремонт

  1. #16
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Колко разходи за един умрял 1.4 мотор :-/

    За пореден хиляден път се убеждавам, че опитите да се "мини на тънко" в ремонтите, винаги излиза в пъти по-скъпо!

    Колега, опитай с ново масло, и виж след 10 000 КМ, дали има промяна към по добро. Следи си щеката постоянно! и виж колко са ти загубите след всяка 1000 КМ , дано почне да намаля загубата на масло с времето и пробега.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Колко разходи за един умрял 1.4 мотор :-/

    За пореден хиляден път се убеждавам, че опитите да се "мини на тънко" в ремонтите, винаги излиза в пъти по-скъпо!

    Колега, опитай с ново масло, и виж след 10 000 КМ, дали има промяна към по добро. Следи си щеката постоянно! и виж колко са ти загубите след всяка 1000 КМ , дано почне да намаля загубата на масло с времето и пробега.
    За начало така и ще направя.

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Колега, това е малко рисково, защото по другият двигател може тепърва да ти почнат проблемите и ремонтите, според мен е по-добре да се види какво му е на мотора и да се оправи, за да знаеш, че всичко е оправено и да можеш да го караш на спокойствие
    Колега, договорил съм ниски цени за смяна на мотора, а и все пак споменах по-назад, че ще го бартеросам с леко доплащане от моя страна. Колегата от който ще го взема е един от най-свестните потребители с огромен рейтинг в този форум и му вярвам, че няма да ми даде по-гаден. Като сметна, да ми го отворят моя наново ще ми излезне поне двойно по-скъпо. Но първо ще сменя маслото и ще видя след няколко хиляди какво ще стане.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Къде има рейтинг в тоя форум..?
    Много добре знаеш, че има тема с коректни продавачи/купувачи.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  4. #19
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Колега, договорил съм ниски цени за смяна на мотора, а и все пак споменах по-назад, че ще го бартеросам с леко доплащане от моя страна. Колегата от който ще го взема е един от най-свестните потребители с огромен рейтинг в този форум и му вярвам, че няма да ми даде по-гаден. Като сметна, да ми го отворят моя наново ще ми излезне поне двойно по-скъпо. Но първо ще сменя маслото и ще видя след няколко хиляди какво ще стане.
    Мотора найстина може да е читав в момента, но каква ти е гаранцията, че няма след 1 месец да се почнат и проблемите по него. Ти си решаваш най-добре, но лично за мен е по-добре да си стегнеш твоят мотор, нищо, че излиза двойно, но поне след това ще ти е спокойно. Ако бях аз така щях да направя, защото обичам нещата да ги правя веднъж и като хората, а не половинчати работи. Пак казвам, парите и времето са си твой, така че ти си решаваш
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •