Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Заличаване на драскотини??!

  1. #16
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    При мен също не се отваря. Незнам вие дали забелязвате, но има разлика в боята(за клипчето става въпрос) прекалено много си личи там където е минато.
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  2. #17
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Незнайно защо всички сайтове с хост във Великобритания не се отварят в България(това не е единствения сайт). С прокси се отваря иначе...
    Относно маркерите. Аз си бях поръчал от английския ebay един подобен. Работи на принципа на шкурка и паста. Отпред писеца наподобява шкурка и едновременно по него се стича някаква течност, която разлага(отнема от лака боята около драскотината) Ефект има за малките драскотини, по дълбоките и особено при тези при, които липсва боята ефекта е почти нулев. За по малките при мен ги заличи(става въпрос такива от нокти около дръжките и по дребни(миниатюрни). Също така след 4-5 измивания на колата, ще трябва пак да се повтарят....
    На мен този маркер ми излезе мисля 4-5 лв с доставката. За тези пари не очаквах и нищо повече.
    Също гледам в Кауфланд ги има за по 6-7 лв не си спомням колко бяха.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ...

    Колега аз имах такъв маркер,абсолютна глупост,може да заличи драскотинка която едвам се вижда ,нищо повече.Затова от това което четох из форумите послушах колегите и си взех пасти на 3М.Само 50 гр. 1" ми стигна да махна по едрите драскотини,изчезнаха напълно,имах и няколко които бяха много дълбоки (трябваше да се пребоядисва ),повярвай ми с тази паста се заличиха доста,но няма как да ги премахнеш напълно,но от 2 метра и повече като ги погледнеш не се виждат.Едрите ги минах на ръка.Бях взел и 100 гр.3'' за блясък,минах я цялата като взех на заем от един приятел машинка китайче и с нея свърших работа чудесна.Та равносметката е 3 + 6 =9лв.За тази цена и собствения труд,съм пре доволен + биричка на комшията за машинката .

  4. #19
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by android88 View Post
    Колега аз имах такъв маркер,абсолютна глупост,може да заличи драскотинка която едвам се вижда ,нищо повече.Затова от това което четох из форумите послушах колегите и си взех пасти на 3М.Само 50 гр. 1" ми стигна да махна по едрите драскотини,изчезнаха напълно,имах и няколко които бяха много дълбоки (трябваше да се пребоядисва ),повярвай ми с тази паста се заличиха доста,но няма как да ги премахнеш напълно,но от 2 метра и повече като ги погледнеш не се виждат.Едрите ги минах на ръка.Бях взел и 100 гр.3'' за блясък,минах я цялата като взех на заем от един приятел машинка китайче и с нея свърших работа чудесна.Та равносметката е 3 + 6 =9лв.За тази цена и собствения труд,съм пре доволен + биричка на комшията за машинката .
    Търкане му е майката
    Ако не са зверски драскотините, с първи номер паста, иска търпение. После направо с номер 3 не е препоръчително. 3 е само полир. От първи номер малко се матира, за това минаваш с после с номер 2, и накрая само полираш с номер 3.
    Преди време на старата ми кола, ланчата, един клон се беше забил в калника (при една гадна буря), и аз докато видя, щото колата беше на паркинга, от вятъра дето е духал и местил клона, така хубаво беше надран целия калник, че няма на къде... беше си за боя направо.
    Та, с 3М първи номер, гъба за пастиране, дрелка с обороти и 30-тина мин полиране, нямаше ни една драскотина. Естествено малко се матира калника, но после след пастиране с номер 2, стана като излязал от бояджийницата. Накрая 3-ти номер го направи съвсем перфектен. Бях много доволен.
    Още имам и от 3-те номера от пастата и си ги ползвам като се налага - винаги има ефект

    За това не се занимавайте с маркери и глупости. Най-много да си повредите повече боята.
    За по-леките драскотинки, с едно памучно парцалче, и малко паста на него, много бързо се оправят нещата.
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 09-06-2012 at 20:03.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    варна
    Age
    48
    Posts
    4

    Default

    От прочетените мнения разбирам че никой от горе пишещтите не се занимава професионално с полиране .И така с полиране се заличават само леки драскотини от нокти или нещо подобно.По дълбоките на 2000 на вода докато не я махнете от лака ,още по дълбоките ги почвате от1000 ,зависи колко е дълбока .Идеята е да я махнете от лака с шкурка според драскотината и шкурката и пастата.Ако виждате шприца под базата само бояджията може дави помогне.

  6. #21
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Въпросния маркер "Fix it Pro", "ултрамегагигатера маркер" и т.н. се продава в Джъмбо за 4лв...дано никой не си го купува на цените обявени по тия сайтове... А той самия действа много елементарно и доста ефикасно. Според мен определено си заслужава инвестицията ot 4лв!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    варна
    Age
    48
    Posts
    4

    Default

    Всички маркери имат посредствен резултат драскотините не се заличават само се маскират с подобен цвят на вашия .Не си даваите парите за подобни неща.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Друг вариант (когато пастата не помага) е да идеш на бояджия и да ти смеси боя, която максимално да си пасва с цвета на колата сега. Вземаш тънка четка (или спринцовка с игла) и нанасяш леко. Ако деругата е дълбока, може да се наложи да нанасяш още няколко пъти но винаги изчакаваѝ да исзъхне боята за да се запълни стабилно. Ако остане боя отстрани или се подава от деругата, можеш да минеш с шкурка 2000 да изравниш нещата.

    Ще изглежда леко матово понеже няма лак, но ако не си струва да даваш целия детаѝл за боядисване и пастата не помага, това е начина според мен. Маркерите са лош вариант според мен.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  9. #24
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by ian clark View Post
    Всички маркери имат посредствен резултат драскотините не се заличават само се маскират с подобен цвят на вашия .Не си даваите парите за подобни неща.
    Щом си казал
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  10. #25
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by ian clark View Post
    Всички маркери имат посредствен резултат драскотините не се заличават само се маскират с подобен цвят на вашия .Не си даваите парите за подобни неща.
    Точно, тая далавера с "маркерите дето заличават драскотини" би дигнала продажбите им, само ако раздават и скицници към тях в някое отдалечено селце сред клиентелата 20-, дето вчера е взела книжка и днес си мисли че с 5лв разходи можеш да закараш Алфата на Авто оказион.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  11. #26
    започва да се пристрастява slaviboy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    montana
    Posts
    75

    Default

    Аз си заличих дълбоки драскотини с останала боя от предишно пръскане на един детайл и тънка четка за маникюр. Пълни се драскотината с боята след като изсъхне се минава самата черта която е станала изпъкнала с водна шкурка и след това пастиране. Ефекта е доста добър и почти не се забелязва, и мисля че е доста по-траен от маркерите
    alfa romeo 156 1.8t.s 99'

  12. #27
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Това е изпитана и ефективна технология, НО само ако имаш от съшата боя, с която е боядисван детайла, а тя няма как да е еднаква при положение, че има промяна на цвета от стареене. Като се вгледа човек си личи, но все пак е несравнимо по-добре от драскотината, защото на пръв поглед не се забелязва.
    Last edited by AlfaMan; 13-06-2012 at 12:01.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Това е изпитана и ефективна технология, НО само ако имаш от съшата боя, с която е боядисван детайла или ако не е металик. Иначе си личи доста, защото никъде не могат да ти уцелят точно боята ако е металик - заради количеството на "перлите".
    Моите са с Dupont бои. Някъде тук предлагат ли се?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #29
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Преди десетина години май се намираха, доколкото си спомням (поне съм виждал на живо такива бои при един бояджия на времето), но сега не мога да ти кажа дали ги има някъде. Знам само че за прахово боядисване ги има, но за автобоите им си нямам идея Те много неща изчезнаха от пазара ни по незнайни причини, но едва ли тоно тези бои ги няма. Потърси.
    EDIT: Чакай, че ме заинтригува. Ами чичко Гугъл намери ето това http://www.apoloniabg.com/
    Last edited by AlfaMan; 13-06-2012 at 12:40.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Преди десетина години май се намираха, доколкото си спомням (поне съм виждал на живо такива бои при един бояджия на времето), но сега не мога да ти кажа дали ги има някъде. Знам само че за прахово боядисване ги има, но за автобоите им си нямам идея Те много неща изчезнаха от пазара ни по незнайни причини, но едва ли тоно тези бои ги няма. Потърси.
    EDIT: Чакай, че ме заинтригува. Ами чичко Гугъл намери ето това http://www.apoloniabg.com/
    То е добре, ма те са на едро. Ще им звънна да ги питам къде. Тогава и металика ще съвпада
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •