Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: спирачен проблем - инцидентно

  1. #16
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    смених я, и майстора каза, че се изляла някаква черна боза, като твоята.
    дано това да е бил проблема!

    ---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:22 ----------



    питах, дали с гръм и трясък ще остана без грам спирачки или ще се държат като необезвъздушени.
    С гръм и трясък може да сътвориш от малка до голяма беля.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    смених я, и майстора каза, че се изляла някаква черна боза, като твоята.
    дано това да е бил проблема!

    ---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:22 ----------



    питах, дали с гръм и трясък ще остана без грам спирачки или ще се държат като необезвъздушени.
    Спирачната течност ти е била скапана и е "кипяла".
    Ако пропуска през гумичките на помпата, ще спираш като автобус и с напомпването ще се вдига педала, но никога няма да е "мек", както при въздух в системата.Усеща се различно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    10х!
    156 SW 2001 бивша.

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Още един пример от днес... От спирачната ми система излезе литър черна течност с утайка, а в апаратите имах нещо подобно на кал отложено на гърба на цилиндърчетата?! А кажете ми защо... Спорд мен някой умник е сипал вместо спирачна течност хидравлично масло и е станала манджа с грозде и утайка...
    разложени спирачни маркучета и несменяна течност. по принцип има даден интервал в който трябва да се подмени, ама никой не го прави.
    точка

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    разложени спирачни маркучета и несменяна течност. по принцип има даден интервал в който трябва да се подмени, ама никой не го прави.

    Баш!
    Черното винаги е признак за разложен каучук.
    Гумички или маркучета.
    При всички положения е за внимателен преглед.
    Аз също залагам на помпата, но това ще се установи чак, когато му откажат напълно на колегата спирачките.
    Потъването на педала става, когато се разложат гумичките на помпата и започнат да запушват компенсаторния отвор.
    Станалото е предупреждение, като за учебник!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    .......Потъването на педала става, когато се разложат гумичките на помпата и започнат да запушват компенсаторния отвор.
    Станалото е предупреждение, като за учебник!


    подмяна само на гумичките, възможно ли е или абсурд?
    156 SW 2001 бивша.

  7. #22
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    При мен горе долу преди година симптомите бяха същите и направо си купих нова помпа.Със спирачки и окачване не си правя експерименти от рода на кое ще ми излезе по евтино,тъи като един път вече съм го ял дебелия.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    .......Потъването на педала става, когато се разложат гумичките на помпата и започнат да запушват компенсаторния отвор.
    Станалото е предупреждение, като за учебник!


    подмяна само на гумичките, възможно ли е или абсурд?
    Абе ей, ти май искаш да си строшиш главата зорлем! Че и някоя друга на невинен. Или слагай нова или си купи ЗАЗ за да ти е ефтино
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    .......Потъването на педала става, когато се разложат гумичките на помпата и започнат да запушват компенсаторния отвор.
    Станалото е предупреждение, като за учебник!

    подмяна само на гумичките, възможно ли е или абсурд?
    Възможна е и напоследък има добри гумички. Проблема е, че обикновенно за периода на разлагане на гумичките се износва и цилиндъра. Смяната на гумичките ще е само временно решение. Има и попадения, но общо взето е загуба на време, още повече, че не е обикновенна помпа, а двукамерна.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25

    Default

    Дай една снимка на колата ти, та като те видим в огледалото да те пускаме да ни изпревариш за всеки случай, пък карай както си прецениш... Надявам се след време като прочетеш как си писал 10 въпроса в стил "как най-евтино да мина като имам някакви проблеми по спирачната система и мога ли да утрепя някого или само по-бавно ще спирам" да ти стане смешно...

  11. #26
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Абе колеги, какво го емнахте колегата?! Естествено, че ако цилиндъра на помпата е износен няма да смени само гумички, но чак пък да го охулите така - нямам думи! Това форум за взаимопомощ ли е или място за караници?! Колкото до гумичките и помпата, аз лично бих го направил, защото имам мануал за моята кола в който си пише допуските за размера на помпата, имам и вътромер.

    Иначе при моята система съм убеден, че става въпрос за сипано хдравлично масло в спирачната система, защото в казанчето имах много плътна и мазна черна утайка...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Абе колеги, какво го емнахте колегата?!
    Като те блъснат 5 пъти подред отзад защото "ми не можах да спра" в разстояние на 2 месеца и ти ще ги псуваш всички подобни. Не ти го пожелавам, казах го образно.

    Иначе понеже е почти невъзможно да се прецени дали цилиндъра е износен или само гумичките, по-доброто решение за мен е да се смени цялата помпа - най-малкото е тъпо 5 пъти да сваляш и слагаш помпата като знаеш колко склонни към прецакване са накрайниците на тръбите, които се завинтват в нея, а ако се експериментира с гумички точно това ще стане. В случая най-вероятно е заради спирачната течност, която най-вероятно не са я сменили там, където човека е казал да му я сменят.

  13. #28
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    И това е възможно. Което би било тъпо. Друг често срещат "метод" за смяна наспирачна течност е сипване на новата докато протече бистра и "готово", което е палиативн орешение и не гарантира качество на течността в системата.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #29
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Което говори за едно казано 100 пъти до тук НОВА ПОМПА !!! Не е скъпа смяната също !

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    И това е възможно. Което би било тъпо. Друг често срещат "метод" за смяна наспирачна течност е сипване на новата докато протече бистра и "готово", което е палиативн орешение и не гарантира качество на течността в системата.
    Що? Първо изсмукваш със спринцовка течността в казанчето, почистваш мръсотията на дъното, наливаш новата и започваш източването без помпане
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •