Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: спирачен проблем - инцидентно

  1. #31
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    спокоооо...!
    не съм келеш, не съм авантюрист-самоубиец, нито пък правя нещо по колата си сам.
    имам си два мн доверени сервиза, едининият-форумен. и каквото ми кажат, правя го без колебание.
    темата я пуснах, защото проблемът със спирачките ме споходи в чужбина. минаха ми всякакви мисли и страхове из главата. и след като се прибрах, преди да съм занесъл колата в с-з исках да знам какъв е най-лошият сценарий при евентуален подобен случай.
    та, така.....спете спокойно!

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

    п.п.
    дори варианта с подмяна само на гумичките не е безспорен.
    последвала е дискусия, аргументи и вичко си е на мястото.
    156 SW 2001 бивша.

  2. #32
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами защото незнаеш какво излиза. То става де, но трябва да преточиш през системата 1 литър и да го хвърлиш съответно, което според мен е разхищение...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #33

    Default

    Варианта с гумичките е безмислен ако можеш да си позволиш новата помпа.
    Ако тръгнеш да сменяш гумички (а никой не може на 100% да ти каже дали ще се оправят нещата само с тях, а и да се оправят може да е за месец примерно) първо сваляш помпата, разглабяш, псуваш или еквивалентно даваш пари на някой да го направи вместо теб, след което монтираш натягаш ония завличащи се гайки, сменяш течността, обезвъздушаваш, пак псуваш, прецакваш някоя гайка... След това най-вероятно се оказва, че не е било от гумичките а си е за нова помпа работата, псуваш, купуваш и помпа, сменяш (или даваш пари на някого за труда), ако първия път си успял да не прецакаш никой накрайник на тръба, сега вече си почти сигурен и т.н... Не си струва нервите ако имаш пари за нова помпа и нейната цена не е някаква мега вулгарна...

  4. #34
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Варианта с гумичките е безмислен ако можеш да си позволиш новата помпа.
    Ако тръгнеш да сменяш гумички (а никой не може на 100% да ти каже дали ще се оправят нещата само с тях, а и да се оправят може да е за месец примерно) първо сваляш помпата, разглабяш, псуваш или еквивалентно даваш пари на някой да го направи вместо теб, след което монтираш натягаш ония завличащи се гайки, сменяш течността, обезвъздушаваш, пак псуваш, прецакваш някоя гайка... След това най-вероятно се оказва, че не е било от гумичките а си е за нова помпа работата, псуваш, купуваш и помпа, сменяш (или даваш пари на някого за труда), ако първия път си успял да не прецакаш никой накрайник на тръба, сега вече си почти сигурен и т.н... Не си струва нервите ако имаш пари за нова помпа и нейната цена не е някаква мега вулгарна...
    Пропусна варианта - слагаш нови гумички и спирачната течност почва да се пропива в стелката
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #35
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е колко по дяволите струва нова помпа?
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #36
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами аз колеги не ви разбирам честно казано... Има фирми, които се занимават само с ремонт на спирачни помпи/цилиндри... Те сменят гумички, а при нужда шлайфат помпата/цилиндъра. С какво те биха се справили по-добре ако, разбирасе няма язви или сериозно износване на цилиндъра?! Биха го направили по-бързно, но не и по-добре от мен например, защото аз нещата си ги правя като за мен и си ги изпипвам, а не го правя за бройката днес... За това подчертах, че всеки би-могъл да измери цилиндъра, да провери с колко се отклонява от заводските стойности и да прецени...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #37
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами аз колеги не ви разбирам честно казано... Има фирми, които се занимават само с ремонт на спирачни помпи/цилиндри... Те сменят гумички, а при нужда шлайфат помпата/цилиндъра. С какво те биха се справили по-добре ако, разбирасе няма язви или сериозно износване на цилиндъра?! Биха го направили по-бързно, но не и по-добре от мен например, защото аз нещата си ги правя като за мен и си ги изпипвам, а не го правя за бройката днес... За това подчертах, че всеки би-могъл да измери цилиндъра, да провери с колко се отклонява от заводските стойности и да прецени...
    Егати приключението, особено за вътрешната помпа. И как го мериш по целия обем?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #38
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Като човек, който е свикнал да го псуват ще кажа, че там, в ония друг свят, спирачните помпи си ги ремонтирахме, без да се притесняваме.
    Просто за тая работа си има шуплер, струг и приспособления са шлайф. ( с едно такова си правя хонинг на цилиндрите. Вярно със сменени камъни).
    Иначе винаги има по-голями гумички, ако не с 1 мм, то поне с 1/32".
    Това адаш с развалянето на резбите все едно, че не съм го чул!
    Имаш ли здрави пръсти, все ще извиеш тръбичката правилно и ще завиеш на пръсти поне две-три резби!
    Иначе и аз преди 35 години ги развалях тия резби на Москувича!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #39
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Е нали се сещаш че не всеки ги има тези приспособления дето си ги изброил по горе във гаража си да речем и че не всеки може да борави със тях правилно дори и да ги има.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #40
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Решението, дали да се сменят гумичките или помпата е лесно.
    Ако след разглабянето и махането на гумичките, буталцата влизат плътно и няма нараняване по корпуса, може да мине само със смяна на гумички.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #41
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    И все пак една помпа е 50лв (за 155-ца примерно)...
    Моята я смених профилактично за да няма изненади когато съм някъде далеееече...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •