Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Разлика в спирането.

  1. #31
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    ABS-a наистина удължава спирачния път на суха настилка. При хлъзгав път обаче може да ти помогне.
    По темата : като не му харесва как спира почва да сменя части (с качествени такива) и ще стане по-добре.
    Моята също не ми харесваше как спира, но след смяна на дискове , накладки, маркучи и течност се оправи.
    А в пунктовете за прегледи имат много ниски критерии за добри спирачки. Трябваше да мина колата на преглед а дисковете/накладките не бяха разработени още. И човека от прегледа каза :"имаш много добри спирачки" след като ги тества. Те тогава не спираха и на 50% от това което спират сега.
    ...

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    "При рязко спиране и особено когато пътят е хлъзгав, колелата на автомобила могат да блокират. В такава ситуация автомобилът се плъзга като шейна на пътя, при което спирачният път се удължава значително и се губи контрол върху управлението. Ето защо в съвременните автомобили се монтират антиблокиращи системи."
    това е цитат от уикипедия......
    Last edited by toto99; 05-06-2012 at 21:50.

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Благодаря за мненията, утре ще чета повече щото съм каталясал.Имаме "нова" италянка, на дъщерята, Фиат Брава 1.6 2001г.И тук са похвалих
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Извинявай, доста се поотплеснахме от темата.
    Ако ти е твърд педала, първо може да пробваш да смениш спирачната течност.......

  5. #35
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    а съм докоснал педала - а съм забил черепа в джама!! то, чак некомфортно.... и така две години. пък и отиват дисковете.
    смених накладките и сега спирам като папамобил.
    156 SW 2001 бивша.

  6. #36
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Същата история. Като взех колата само леко да докоснех педала на спирачката и опъвах колана. Оставих я в сервиз за обслужване, където по спирачната система са сменили задни накладки и спирачна течност ... и вече не беше същата. Педалът използва целият си ход и понякога (при едни и същи условия-скорост, наклон, температура и т.н.) имам чувството, че ще изкарам педала извън купето, но не спира като хората. Нямам обяснение. Ако някой има, карам му я и да ми я върне както преди.
    146 1.6TS CF1 '98


  7. #37
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Според мен е от шибаните накладки деиба.При мен е същия проблем.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #38
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Накладки и качествена спирачна течност..в най лошия случай помпа Тотал над 100-120 лева няма да идете за помпата с работа

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не знам, взел съм накладки че вече са за смяна и ще ги накарам пак да я огледат, пък ще пиша какъв е резултата.А и в неделя на сбирката ще помоля някой колега със същата кола да му пробвам спирачките за сравнение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Същата история. Като взех колата само леко да докоснех педала на спирачката и опъвах колана. Оставих я в сервиз за обслужване, където по спирачната система са сменили задни накладки и спирачна течност ... и вече не беше същата. Педалът използва целият си ход и понякога (при едни и същи условия-скорост, наклон, температура и т.н.) имам чувството, че ще изкарам педала извън купето, но не спира като хората. Нямам обяснение. Ако някой има, карам му я и да ми я върне както преди.
    тей както го казваш много прилича на не добре обезвъздушена система, пробвайте първо това!

  11. #41
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Същата история. Като взех колата само леко да докоснех педала на спирачката и опъвах колана. Оставих я в сервиз за обслужване, където по спирачната система са сменили задни накладки и спирачна течност ... и вече не беше същата. Педалът използва целият си ход и понякога (при едни и същи условия-скорост, наклон, температура и т.н.) имам чувството, че ще изкарам педала извън купето, но не спира като хората. Нямам обяснение. Ако някой има, карам му я и да ми я върне както преди.
    Освен това дето е написан в предното мнение - за лошо обезвъздушаване, то и ако дисковете имат износване, докато се припаснат новите накладки спрямо повърхнината на дисковете , колата ще спира трудно.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Освен това дето е написан в предното мнение - за лошо обезвъздушаване, то и ако дисковете имат износване, докато се припаснат новите накладки спрямо повърхнината на дисковете , колата ще спира трудно.
    Едно 500км. леко спиране не рязко за да не ги опечеш
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Ето как руснаците тестват накладки:
    http://catalog.autodela.ru/article/v...icle/view/3306
    и какви стендове имат хората:
    http://catalog.autodela.ru/article/v...icle/view/1716
    Last edited by toto99; 07-06-2012 at 14:16.

  14. #44
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Значи, след смяна на накладките има осезаемо подобрение в спирането.Не излизам през джама, но вече спира по-добре.Мерси за съветите и мненията.Между другото след като я пробвах, спрях и дръпнах ръчната да си оправя сметките с майстора и ми се скъса едното въже на ръчната.Да са е** в каръка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #45
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Значи, след смяна на накладките има осезаемо подобрение в спирането.Не излизам през джама, но вече спира по-добре.Мерси за съветите и мненията.Между другото след като я пробвах, спрях и дръпнах ръчната да си оправя сметките с майстора и ми се скъса едното въже на ръчната.Да са е** в каръка.
    Е, изчакай 500км да се напаснат де. И не знам с какви гуми си
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •