Results 1 to 15 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    аз налях сумати пара в моята даже сега съм я пуснал за почти смешна цена ,,, и така и не дойде един човек да я види .... явно наистина хората зорлен са навират по бракмите
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  2. #2
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    аз налях сумати пара в моята даже сега съм я пуснал за почти смешна цена ,,, и така и не дойде един човек да я види .... явно наистина хората зорлен са навират по бракмите
    ми хората може да са се напатили от коли който са карани по нашите БГ пътища аз веднъж си купих кола която е карана тук и брах страшно много ядове и за това си купувам коли нов внос поне и да се преебе нещо ще псувам чужденеца
    155ex 159ex 530new

  3. #3
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    не си мисли че не са мърляци навън ... много е важно кой и как си е подържал колата ,,,, и какъв манияк е ))))
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    ми хората може да са се напатили от коли който са карани по нашите БГ пътища аз веднъж си купих кола която е карана тук и брах страшно много ядове и за това си купувам коли нов внос поне и да се преебе нещо ще псувам чужденеца
    ....
    Last edited by Mury; 10-03-2014 at 12:01.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ама си в грешка,точно за 159 за мен е 100 пъти по-добре да си купиш кола карана в Бг,апа ако е от нова още по-добре.
    аз си казах мойто мнение ти казваш ,че е по добре от тук да се купи гледам и КУКУ май е на това мнение.всеки си решава от къде и как да си купи кола.а защо мислиш че съм в грешка?и защо си мислиш че ти си прав за това което казваш?
    155ex 159ex 530new

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    аз си казах мойто мнение ти казваш ,че е по добре от тук да се купи гледам и КУКУ май е на това мнение.всеки си решава от къде и как да си купи кола.а защо мислиш че съм в грешка?и защо си мислиш че ти си прав за това което казваш?
    ....
    Last edited by Mury; 10-03-2014 at 12:02.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Защото имам наблюдения как българите си поддържат колите,и как италианците,та дори и немците вече
    ти ако съдиш по тебе че българите си подържат колите значи ти си в грешка не всеки може да подържа колата си така както ти.тези хора се броят на пръсти карал съм автовоз и имам наблюдение и за чужденците не всички са мърлячи както си мислим ние
    155ex 159ex 530new

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    ти ако съдиш по тебе че българите си подържат колите значи ти си в грешка не всеки може да подържа колата си така както ти.тези хора се броят на пръсти карал съм автовоз и имам наблюдение и за чужденците не всички са мърлячи както си мислим ние
    ...
    Last edited by Mury; 10-03-2014 at 12:04.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default проблем с електрония ключ

    Колеги,
    Имам следното питане. Някой от вас имал ли е проблеми с електрония ключ? На мен от петък Алфата прави следния номер:

    Вкарвам ключа, и вика Electronic Key Not Recognized. При повторение (понякога две) си го разпознава. Пробвал съм и с резервния ключ, прави същия проблем. Като първа стъпка, смених батерията на 'ежедневния' ми ключ, но това не помогна за решението.

    След като я подкарам, при изключване понякога ми казва и Vehicle protection not available. В тези случаи не чувам моторчето което заключва волана. Набюдението ми е че когато при изключване не чуя моторчето, тогава при вкарване на ключа ми дава грешката...

    Към всичко това да добавя че дисплея който показва нивото на маслото при старт, също се държи странно, т.е. понякога показва че маслото е паднало с един или два бара (при 'механична' проверка се оказва че не е така), а при последвал старт си го показва че е на макс.
    От всичко това предполагам че проблемът не е механичен, а по-скоро софтуерен.

    Та някакви насоко за решението на проблема?

    PS: да добавя че колата не е чипосвана, т.е. (поне доколкото знам) със софтуерът и не е играно..

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by __mARV View Post
    Колеги,
    Имам следното питане. Някой от вас имал ли е проблеми с електрония ключ? На мен от петък Алфата прави следния номер:

    Вкарвам ключа, и вика Electronic Key Not Recognized. При повторение (понякога две) си го разпознава. Пробвал съм и с резервния ключ, прави същия проблем. Като първа стъпка, смених батерията на 'ежедневния' ми ключ, но това не помогна за решението.

    След като я подкарам, при изключване понякога ми казва и Vehicle protection not available. В тези случаи не чувам моторчето което заключва волана. Набюдението ми е че когато при изключване не чуя моторчето, тогава при вкарване на ключа ми дава грешката...

    Към всичко това да добавя че дисплея който показва нивото на маслото при старт, също се държи странно, т.е. понякога показва че маслото е паднало с един или два бара (при 'механична' проверка се оказва че не е така), а при последвал старт си го показва че е на макс.
    От всичко това предполагам че проблемът не е механичен, а по-скоро софтуерен.

    Та някакви насоко за решението на проблема?

    PS: да добавя че колата не е чипосвана, т.е. (поне доколкото знам) със софтуерът и не е играно..
    Провери си буксата на мотора за заключване на волана,често се разхлабват пиновете и не дават контакт.Мотора на волана е включен в системата за защита на колата и има КАН комуникация,а ако не комуникира нещо от цялата система правилно не разпознава ключа.Буксата се намира под волана,трябва да свалиш долната кора на кормилната колона.Ако искаш пробвай първо с бърз тест,като вкараш ключа и не го разпознае,тресни кората отдолу под волана,ако се оправи-в буксата е проблема.
    Last edited by Mury; 10-03-2014 at 12:07.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •