Results 1 to 15 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Тоа па Инфинити ... мани ги тия "луксозни" Рендета оуу ..
    За ЕсЮВи ли става въпрос ?
    Мдам, туй съм си харесал...

    Бо, стига с тоя товарен ръб бе човек. Аз има 159ка повече от година и съм товарил нещо в багажника 3 или 4 пъти, като сме ходили по почивки. Ти с инсигнията всеки ден ли возиш цимент или пясък?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Мдам, туй съм си харесал...

    Бо, стига с тоя товарен ръб бе човек. Аз има 159ка повече от година и съм товарил нещо в багажника 3 или 4 пъти, като сме ходили по почивки. Ти с инсигнията всеки ден ли возиш цимент или пясък?
    Не ни мисли нас.
    Аз мисля глобално. Това е комби, а не седан.
    Все едно да си вземеш някакъв Ленд Крузър, ама само с едно задвижващо колело. Да кажем предно ляво.
    Да, ние като си го караме в града ни дреме по принцип. Но това е Ленд Крузър.
    Или, както рядко се среща, комби с две врати да кажем.
    Надявам се да ме разбереш какво имам предвид.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3

    Default

    Да бе, и тая змия дето са изтипосали на емблемата, знаеш ли колко хора имат страх от влечуги?



  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Мдам, туй съм си харесал...

    Бо, стига с тоя товарен ръб бе човек. Аз има 159ка повече от година и съм товарил нещо в багажника 3 или 4 пъти, като сме ходили по почивки. Ти с инсигнията всеки ден ли возиш цимент или пясък?
    Не, но детска количка, триколка или други детски превозни средства ужасно трудно се превозват с това комби.

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Не, но детска количка, триколка или други детски превозни средства ужасно трудно се превозват с това комби.
    Просто защото това не е комби в буквалния смисъл на думата,а леко удължен хечбек,тва е.Който иска истинско комби,има Мондео о Вектра за таз работа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Затова са го нарекли Sport Wagon
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Затова са го нарекли Sport Wagon
    Да,ама реално вагона липсва в случая,и това си датира още от времето на 156,не може вагона да има по малък обем на багажника от седана,естествено до кората нали,ама все пак
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да,ама реално вагона липсва в случая,и това си датира още от времето на 156,не може вагона да има по малък обем на багажника от седана,естествено до кората нали,ама все пак
    До кората, ако се има предвид в техническите характеристики на автомобила за обем на багажника min, то при Audi A4(B6,B7) седан=460л комби=442л, BMW 3er(E90) седан=460л, комби=460, т.е това не е прецедент някакъв.

    За 159 е малко по-бедна информация, доколкото намерих от кой знае колко достоверни сайтове стойностите са такива: комби=445л, седан=405л.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  9. #9
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Абе тука го обърнахте на искрено и лично та и аз да се включа
    Аз съм влюбен в 159 SW! Има си дребни косури, но предимствата са много повече и в края на деня нищо друго няма значение освен това че искам да изляза пак навън само и само да покарам още малко 159-ката, и че ми е неудобно от мунивачите на улицата, че като сляза от колата се обръщам по 10 пъти да си я гледам.
    На мен ми е достатъчно голям и багажника и мястото отзад и динамиката на 1.9 16V и музиката ме устройва и навигацията работи прилично, а пътното поведение е невероятно.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  10. #10
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    49
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Абе тука го обърнахте на искрено и лично та и аз да се включа
    Аз съм влюбен в 159 SW! Има си дребни косури, но предимствата са много повече и в края на деня нищо друго няма значение освен това че искам да изляза пак навън само и само да покарам още малко 159-ката, и че ми е неудобно от мунивачите на улицата, че като сляза от колата се обръщам по 10 пъти да си я гледам.
    На мен ми е достатъчно голям и багажника и мястото отзад и динамиката на 1.9 16V и музиката ме устройва и навигацията работи прилично, а пътното поведение е невероятно.
    Подкрепям ! Моето виждане е същото !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Абе тука го обърнахте на искрено и лично та и аз да се включа
    Аз съм влюбен в 159 SW! Има си дребни косури, но предимствата са много повече и в края на деня нищо друго няма значение освен това че искам да изляза пак навън само и само да покарам още малко 159-ката, и че ми е неудобно от мунивачите на улицата, че като сляза от колата се обръщам по 10 пъти да си я гледам.
    На мен ми е достатъчно голям и багажника и мястото отзад и динамиката на 1.9 16V и музиката ме устройва и навигацията работи прилично, а пътното поведение е невероятно.
    Е нормално,ти си млад юзър още,па и се качваш от 145 на 159
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Не, но детска количка, триколка или други детски превозни средства ужасно трудно се превозват с това комби.
    Знам, все пак имам две деца - едно на 12 и едно на 2...

    Ама па аз не возя всеки ден колички и триколки. Качавам редовно, няколко пъти на седмица ама се преживява, а и децата порастват. Ето на малкия вече спираме да носим количка с нас - той не седи в нея. Цялата работа беше има няма година и малко. Преживява се.

    И все пак, ако някой много държи на такова удобство, както казва Мъри - си взема Вектра или Мондео комби, или някоя друга катафалка...

    Бо, сравнението ти с джип с едно задвижващо колело не е коректно - все пак комбито върши работа. По скоро би трябвало да кажеш - джип, на който не можеш да сложиш зимни гуми
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •