Quote Originally Posted by undy View Post
Ами говоря от свой опит. Не веднъж и дваж съм сипвал добавки за дюзи(предимно Pro-Tec), имало е ефект, дори временен, но да правят чудеса.. ай стига. Слагах предимно от внушението, че нещо не ми харесва, после се самоуспокоявам и чакам да изчезнат всички притеснения. 2Т масло съм слагал, ей така щото ми харесва как работи мекичко двигателя и уж, че смазва дюзите.Намалява тракащия звук на дизела и т.н..но щом нещо допълнително действа по този начин, значи има нещо друго... С добавките е същата работа. Верно има случаи, когато мъртвец се събужда и заработва, но това не означава, че е решен даден проблем. Та след като ми се наложи да сваля главата, дадох дюзите в сервиз, почистиха ги, нагласиха ги, минах само с регулиране без да се сменят разпръсквачи и прочие. Сложих и нови кобилици, каквото си беше тръгнало бе сменено + всичко останало ремъци, ролки, болтове, гарнитури и т.н....еми мотора няма нищо общо, без никакви добавки и Т2 масло.
Няколко месеца преди ремонта обаче имахме един разговор с колегата ВО и аз се бях насочил към дебитомер и ЕГР, но след като човека ми обясни доста неща за взаимната им работа и къде какво се случва, понеже нещо не ми харесваше, та той ме насочи да си проверя дюзите... И по стечение на обстоятелствата се стигна до там, че да разглобя колата, ги дадох за проверка,след което се оказа, че са имали нужда от стенд и настройка.
Доста пъти съм опирал до него и до други колеги, например Любо (ecotronic), както мненията на още 5-6 колеги, които наистина са важни, но явно ще ви трябва време за да го разберете.
Та каква ми бе мисълта, козата си иска пръч.
Дано сте ме разбрали.

ПС. Поста ми обхваща и другата тема, там за стъклата, защото нещата опират до едно и също нещо.
Много добре правиш с двутактовото масло,и не е уж,а наистина го прави-смазва чисти,непрекъснато ръгам масло в нафтовите си коли от години...