Page 46 of 530 FirstFirst ... 3644454647485696146 ... LastLast
Results 676 to 690 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #676

    Default Какво можете да ме посъветвате за Alfa Romeo 159.

    Обмислям варианта да си купя Alfa Romeo 159, ще е първата кола която си купувам и ще карам главно аз. Интересува ме как стоят нещата с различните видове двигатели, чип тунинг, резервни части (скъпа ли е поправката/поддръжката), инсталация на газова уредба и така нататък. Като цяло електрониката дали е надеждна, добре ли се управлява на пътя, комфортна ли е не само за водача но и за пътниците? Едно от малкото неща които ми харесаха в Alfa Romeo 147 и GT е жълто-кафевият кожен салон.

    От коли почти нищо не разбирам, освен как да ги карам. Досега карах VW Golf 3 който е на родителите ми и съм крайно недоволен от слабият му двигател който се мъчи по баирите и не ми позволява да изпреварвам при нужда по магистралите. Не обичам бързите скорости но мисля че е нужно двигателят да е достатъчно мощен за да не се тормози при определени ситуации и по този начин да ограничава водача.

    За мен комфорта и вътрешният/външният вид са от голямо значение, също така и сигурността (въздушни възглавници, ABS, и подобни). Придавам твърде голямо значение на дребни неща като коженият салон, работещата оригинална електроника (климатроник, CD Player, GPS ако има такъв), летите джанти.

    Бюджета с който разполагам е 10.000 лева като за кола ще отидат около 7.000 до 8.000 лева а останалото за оправяне на евентуалните малки проблеми които могат да изникнат след покупката. Както при всеки автомобил втора ръка.

    По същество, интересува ме дали този модел си заслужава пред алтернативите Alfa Romeo 147, Alfa Romeo GT (и други модели от други производители като например Opel Astra, Peugeot 307, Renault Megane, Mazda 3, Ford Fiesta, Fiat Bravo, Audi TT?!, Hyundai Coupe, Seat Ibiza, BMW 118 ). Също ако можете да кажете мнение за евентуални алтернативи на други производители, би било от полза.

    За момента вниманието ми е привлечено от тези обяви като евентуална точка за сравнение. Колата ще закупя към ноември месец защото ако съдя от миналата година, цените би трябвало да спаднат малко.

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3e1fir
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3e1fir

    Като цяло съм доста объркан на тема автомобили, нямам никакви впечатления от повечето коли които съм изброил в поста си, затова се надявам че ще се намери някой тук който ще може да ме ориентира.

    P.S. – За доста кратко се спрях и на Alfa Romeo Brera но не ми влиза в бюджета, иначе много ми харесва колата.

  2. #677
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Колега с този бюджет на този етап читав екземпляр вероятно трудно ще откриеш. 2-те обяви, които си посочил са от доста време - някой от колегите ако е гледал колите да сподели. Като модел 159 не е алтернатива на тези, които си изброил по-горе - Мазда 3, Фиат Браво, Ауди ТТ и останалите. Алфа 159 е от класа на Мазда6, Фиат Крома, Ауди А4, БМВ 3, Мерцедес Ц клас и прочее. За обслужване откъм мотор е сравнително достъпна при по-малките кубатури. Ходова част, окачване, гуми и други - също не е страшно, но бюджет от 10к според мен няма да ти стигне до никъде. Според мен за тези пари, които си предвидил по-добре да бъдат похарчени за GT или 147/156 фейслифт с дизелови агрегати. Моята лично я взех евтино ... някакъв късмет явно имах тогава. Пък се оказа и читава. Но почти веднага след това похарчих около 4 бона - първоначално обслужване, регистрация, каско, гражданска, винетка, гуми, процедурите - ремап, дпф, егр и други, които в момента не се сещам, но всички задължителни.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #678
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    И аз едно 2000лв ги пръснах без да се е разваляло нищо То си е нормално - дпф, чип, гуми, ремъци. Колата няма кой знае какви драми, но е малко по-особена. Щом нищо не разбираш от коли и с този бюджет според мен се насочи към нещо друго. Проблемни са им рейките!! Моята е сменяна 2010г с нова - някакъв луд късмет, иначе вече 2 карам които вият на умряло като въртиш волана. Насочи се към GT - този модел ми е голяма слабост, окачването му е евтинджос, няма ДПФ и е доста по-лека и младежка

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #679
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    то цялата тема се дублира
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #680

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    то цялата тема се дублира
    Къде бе

    Моя грешка оправих нещата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #681

    Default

    Благодаря на администраторите че поправиха грешката ми (преместването на темата в правилният раздел).

    Наясно съм че 159 не е в същата категория като другите коли които изброих, проблема е че още се двоумя между седан, хечбек и купе. Струва ми се че един седан би бил много по комфортен от колкото двете алтернативи но пък хечбек са по икономични докато купетата са някъде по средата. Поне така си обяснявам нещата.

    Разгледах няколко обяви на 147 и ми направи впечатление че цените не са никак високи, даже има доста които (уж) са на под 100.000 километра от 2008-2009 година.

    Предполагам че не е много удачно да питам това тук но все пак ще го направя. Как мислите дали 147 е по добър вариант спрямо конкуренцията от същия ценови клас?

    Преди време бях хвърлил око на GT но ме отблъсна факта че е с две врати и на практика същият салон като 147. Салона на 159 определено си е за предпочитане. Визирам главно таблото.

    Ако колата е с дизелов двигател, до колкото разбрах неможе да се сложи газова уредба. Какво е предимството на дизеловият двигател спрямо бензиновият? Баща ми уж малко повече ги разбира тези неща и се ми вика, дизела бил много скъп за поправка. Имало някакви помпи които ако се развалили и ставало лошо. Нямам си на идея за какво става дума, навярно ще трябва допълнително да се информирам по въпроса.

    След съветите тук ще отпиша 159 като вариант. Благодаря за отделеното време.

  7. #682
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by aluethial View Post

    Разгледах няколко обяви на 147 и ми направи впечатление че цените не са никак високи, даже има доста които (уж) са на под 100.000 километра от 2008-2009 година.
    147 си е много смислена покупка
    Quote Originally Posted by aluethial View Post
    Преди време бях хвърлил око на GT но ме отблъсна факта че е с две врати и на практика същият салон като 147.
    GT не е малък автомобил, нищо че е с 2 врати, ако това те "отблъсква" значи си преждевременно остарял Колата си е много яка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #683
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Здравейте!
    Някой да е гледал тези две коли?
    http://www.cars.bg/c276812
    http://www.cars.bg/c333615
    Ако може да дадете малко повече подробности за тях ще съм много благодарен.
    Last edited by ivanko_rs; 06-07-2013 at 21:38.
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  9. #684
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На първо четене: не са най-високо ниво на оборудване, липсва им ксенона и умивателите на фаровете.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #685

    Default

    Привет, колеги!

    Искам да попитам за малко разяснение относно какво е най-необходимо да се свърши след покупката на 159-ка. По-специално питам за 1.9jtdm 2005-2007г.

    1. Смяна на масло и филтри;
    2. Смяна на ангренажен ремък;
    3. Премахване на филтъра за твърди частици;
    4. Какво се прави с ЕГР-а?
    5. Ако има ремап трябва ли да се предприеме нещо по-конкретно?
    6. Друго?

    Всеки коментар ще бъде високо оценен.
    Поздрави от бъдещ алфист.

  11. #686
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ishristov View Post
    Привет, колеги!

    Искам да попитам за малко разяснение относно какво е най-необходимо да се свърши след покупката на 159-ка. По-специално питам за 1.9jtdm 2005-2007г.

    1. Смяна на масло и филтри;
    2. Смяна на ангренажен ремък;
    3. Премахване на филтъра за твърди частици;
    4. Какво се прави с ЕГР-а?
    5. Ако има ремап трябва ли да се предприеме нещо по-конкретно?
    6. Друго?

    Всеки коментар ще бъде високо оценен.
    Поздрави от бъдещ алфист.
    Първите 2 са ясни.
    3 и 4.заедно със софтуерното премахване на ДПФ-а може да се спре софтуерно и ЕГР-а,заедно с тях може и ремап,та колата вече става прекрасна за каране.
    5.отговора е в номер 4
    6.Задължително е да се провери колектора,ако е с външните вихрови клапи,да се огледат,ако има счупени,разкачени-да се премахнат всичките.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #687
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    На първо четене: не са най-високо ниво на оборудване, липсва им ксенона и умивателите на фаровете.
    Въпросът беше насочен към точно тия екзепляри дали някой колега ги е гледал и дали си заслужават парите.Все пак съм на едни 300км разстояние
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  13. #688

    Default Алфа Ромео 159

    Здравейте колеги. Отдавна обмислям покупка на такъв автомобил, но все нещо се случваше и отлагах. Вече съм твърдо решен, че ми е дошло времето да стана и аз собственик на това красиво возило. Насочил съм се по-принцип към 2.4 jtd ti, но в момента не виждам читави и се заглеждам в този екземпляр. Бих искал да попитам, дали знае някой нещо за този автомобил, техническо и общо състояние. Предварително благодаря за съветите и насоките!

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3fe5v4

  14. #689
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by smitjl View Post
    Здравейте колеги. Отдавна обмислям покупка на такъв автомобил, но все нещо се случваше и отлагах. Вече съм твърдо решен, че ми е дошло времето да стана и аз собственик на това красиво возило. Насочил съм се по-принцип към 2.4 jtd ti, но в момента не виждам читави и се заглеждам в този екземпляр. Бих искал да попитам, дали знае някой нещо за този автомобил, техническо и общо състояние. Предварително благодаря за съветите и насоките!

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3fe5v4
    Тва е на Змея колата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #690

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Тва е на Змея колата
    И твоя съвет е .. ?

Page 46 of 530 FirstFirst ... 3644454647485696146 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •