Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Реглаж заден мост (и преден)...

  1. #16

    Default

    След стенда най-много се усети подобряване стабилността на прави върху неравна настилка (бабунки, издатини и пр.) - колата стои много по-уверено.
    Иначе това,което колегата споделя за подмятането се усеща и при мен в известна степен,но не съм сигурен от коя страна отзад.

    За референция:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00061.jpg  
    '99 156 1.9 JTD SP3

  2. #17
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ...........Таааааааа да не би случайно да си сложил 147-мицови амортисьори (много често, ако са втора ръка "скрапера" не знае от каква кола ти ги дава и се изхожда от това, че 156 и 147 са еднакви, но не е 100% така
    Еее, как ще сложа използвани амортисьори на колата . Задните амортисьори са KYB - Ref: 334613 , a предните MONROE - Ref: E5091. Това бяха възможно най-евтините амортисьори, които успях да намеря.
    Прекалено много пари хвърлих за моите възможности по колата и нямаше как да купя нещо по-качествено.
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Супер, че си ги взел нови, но за съжаление моето предположение се потвърди Чукни номера KYB 334613 в гугъл или виж в каталога на каяба този номер Излиза за Алфа Ромео 147 Тоест задните ти гуми в момента би трябвало да седят прекалено разкрачени (на колибка) // \\ . Имай предвид, че това има своите негативни ефекти както върху гумите, така и върху пътното поведение на колата.

    Задните амортисьори за твоята кола са с каталожен номер : 334932

    За справка тук онлайн: http://www.kyb-europe.com/catalogue.asp

    или пдф файла : http://www.kyb-europe.com/pdf/2013-shock-version-a.pdf
    Last edited by digitalundgrd; 31-05-2013 at 08:59.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Моята сага продължава.
    Колата продължава да е с леко палава задница при по-висока скорост ( 90-100), въпреки всичките реглажи... Всичко излиза ОК на стенда но...

    Имам едно предположение - докато ми правеха стенда ми направи впечатление че пичовете като натиснат задното колело, навътре или навъм то видимо поддава - т.е. тампоните се свиват. Мисля си дали пък не идват прекалено меки и от това пви по-голямо натоварване не губи сходимост за момент и затова да мята гъзо... Не е нещо огромно, но например на магистралата с 130-140 при неравности е много неприятно...

    Освен това ми прави впечатление че като е натоварена колата - примерно с един човек на задната седалка и багаж в багажника се държи много по-добре... Имам чувството че ако я натоваря повече ще спре да го прави - т.е. като се отвори моста се оправя.

    Това, което ми се върти в главата е да взема да пратя на Ферариста старите ми напречни щанги да им смени тампоните с твърди полиуретанови и пак да ги подменя, и пак стенд... И в общи линии едни 200лв трябва да приготвя - не ми се дават, а много ме дразни.

    Интересното е че преди да й направя ремонта на задницата, със скапаните и разскърцани тампони беше като на релси. Страничния наклон не би трябвало да се е променил - нищо не е пипано. Амортисьорите ми изглеждат ок - твърди са и няма течове по тях...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #20
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега сигурно си ги проверил,но искам да вметна - какво е аджеп състоянието на тампоните на шенкела?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Масово по стендовете са им кофти данните за тази кола. Задницата няма как да не поддава като буташ колелото тъй като ти натискаш по диаметър на гумата което се явява доста голям лост над щангите и тампоните мърдат. Няма как да не мърдат.

    Задницата иначе трябва да ти бъде затворена общо с +5 мм. (по 2.5мм за всяко) за да се държи като на релси тъй като както си видял тампоните поддават, а кола с този тип окачване и с предно предаване по време на движение задните и колела се стремят да се отварят. Така, че тези 5 мм свъщност са само в покой. В движение стават много по- малко. Предницата трябва да ти бъде на -1.5 или на 0 ако си с по ниски гуми или по твърди и ниски пружини.

    Доста 56-ци съм водил на стенд и при +5 отзад и 0 отпред се държат най-добре. Моята също е настроена така и не мръдва.
    Last edited by oem; 12-07-2013 at 19:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22

    Default

    Позабравил съм, но какво е състоянието на амортисьорите?????
    Принципно затворена предница(предната част на задните гуми са по близко една до друга) или така нареченото toe-in подпомага и естествено държи колата в права посока........принципно същото важи и за предницата.......но пък при есктремно или рязко завиване тръгне ли задницата нанякъде е нужно само чудото божие за да не се завърти колата......
    Принципно е нормално с гумените тампони да мръдне леко реглажа, то и с полиуретановите се вижда същото, макар и с по малки стойности.......ако пък знаете и как се усукват щангите ще ахнете.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Тампоните на шенкела са нови, смених ги профилактично заедно с напречните щанги преди половин година. Ако не се лъжа те са онези, които са като втулки, нали? Набивахме ги на преса в шенкела, за целта бяха свалени шенкелите.

    Амортисьорите както писах изглеждат добре - при залюшкване на колата са твърди и след първото натискане заспива. Няма течове по тях. Ники, ще се идва при тебе явно... Иначе ти беше прав че тропането ми е от горните носачи, а не от стабилката - ако помниш ти се обаждах да те питам бачкате ли по празниците - май месец беше. Рискувах с едни носачи на оферта и колата заспа. Само тая задница...

    Трябва пак да ида на стенда и да им кажа да я направят по затворена, последно пича каза че чувал мнения че на 0 или поне най близко до нея на задницата, колата се държи най добре... Та напъваха да я направят възможно най-отворена. Имам само малко повече странчен наклон на левия амортисьор ама всички казват че това не е от голямо значение...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Трябва пак да ида на стенда и да им кажа да я направят по затворена, последно пича каза че чувал мнения че на 0 или поне най близко до нея на задницата, колата се държи най добре... Та напъваха да я направят възможно най-отворена. Имам само малко повече странчен наклон на левия амортисьор ама всички казват че това не е от голямо значение...
    КАкто по горе писах - toe-in сходимоста има тенденция да държи колата в права посока, toe-out или отворена предница или задница има тенденция към завиване - ако ти е твърде отворена задницата, нещата може и да са от това........
    Друго - понеже гледам че често ходиш по реглажи, от реглаж до друг има ли голяма разлика от заложените преди стойности - в смисъл мърдат ли нещата нанякъде????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Това което ме притеснява е че няма голяма разлика - все се мятка...

    Ще ида и ще поискам да яна правят по затворена. Ще жертвам едни 20лв за стенд пак и дано да е от реглажа
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #26
    започва да се пристрастява Centorius's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    30

    Default

    Колеги здравейте! На мен тези дни ми предстои смяна на задни амортисьори, но съм с доста твърди червени пружини Eibach, и ще и направя реглаж отпред и отзад. Да ме посъветвате къде ще го направят добре реглажа (в София) и какви параметри биха били подходящи.
    http://alfa.kachi-snimka.info/images...374002152j.JPG
    Last edited by Centorius; 16-07-2013 at 22:33.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 136hp
    Rollin' On 18"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •