Results 1 to 4 of 4

Thread: Кора на задна дясна греда

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default Кора на задна дясна греда

    Колеги, как да сваля задна дясна кора без да и счупя щипките? Има ли някакъв чалъм или се ползва груба сила в посока към купето? Видях, че има един винт под горния десен ъгъл на облегалката който я държи. Задната кора под стъклото трябва ли да се свали?
    Ше съм много благодарян, ако някой има свалена такава кора и пусне малко снимки да се отиентирам какво е отдолу. Набрал съм доста на антенния усилвател.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Няма нищо специфично. Винта сам си го видял Като напънеш да я вадиш, ще видиш къде са щипките. Хубаво е тогава с дълга отвертка да бръкнеш и да напънеш точно там, за да не счупиш пластмасата на кората.

    Има свалена, утре дано се сетя да я изровя из гаража и да ти я снимам.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    То дълга отверка добре, ама ще може ли да се провре, тавана не пречи ли, или се бърка от страни? Задна хоризонтална кора трябва ли да се свали - струва ми се, че страничната е подпъхната под нея
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #4
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    33
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    То дълга отверка добре, ама ще може ли да се провре, тавана не пречи ли, или се бърка от страни? Задна хоризонтална кора трябва ли да се свали - струва ми се, че страничната е подпъхната под нея
    при мен стана с груба сила и на двете - 1 щипка ,но пак седят с отверка както каза колегата най-добре с леко напъване
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •