Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Колата не се отваря с ключа

  1. #16
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    ти само ли си го прави ?и ако не каде да отида ,че това сам да не стане фал :р
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  2. #17
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    ECOTRONIC -кво е тва къде седи
    Информацията в поста на колегата ECOTRONIC
    166 2.4JTD-00г.

  3. #18
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    добре колега за мен същото ли се отнаса аз нямам копче за централното просто с ключа неиска да отключи или заключи а ключа работи и рчно като вкарам ключа работи централното (ключа е от старите червени с гумичката) Че нещо се разводни темата та да питам

    Колега ключа ти има централно и то е под споменатата от теб гумичка Като гледам другите теми в които си описал наводненията ако не вземеш мерки наистина освен досега насъбралите се фалове ще имаш и други-ел. стъкла мигачи Вземи мерки да си подсушиш колата Поразгледай снимките предоставени ти ок ЕКОТРОНИК и се заеми с подсушаване и на релетата в централната конзола След това вече може да търсиш централни и коя врата се отваря коя неще и защо Незнам за кви течове по гредите споменаваш но прочети темите за радиаторчето на парното и провери дали тези наводнения не идват от там Имаш доста работа Успех
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #19
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    ще го видиме като вида тази платка дали е от теч или е от износване с времето и дали изобщо е от там
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  5. #20
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Начи колата е 2ка бензинка като вкарам ключа в вратата централното работи ,а като натисна копчето на ключа лампичката (блещука ), а и смених батерите и неще да отключи някои да е имал този гаден проблем и от какво може да е и пи кои да отида да го оправи деба ,че зимата иде и ако замръзне ключалката гадно нема отключване :/ Мерси на сички отзовали се колеги !
    Колега от 4-5 дни и аз съм така ... Бахти масовката
    Нещо има бум на изгорели бушони в последно време ми се струва и то не само при мен ..

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  6. #21
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    някои останови ли от какво е това нещо
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  7. #22
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    някакво развитие някои ? идва зима
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  8. #23
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    аз проврих всичко и бушона е ок и не работи да ти еба и колите
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  9. #24
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by PacheV View Post
    колеги за да не пускам нова тема искам да попитам,при мен не се отваря с копчето само с ключа,копчето за багажника бачка,задна дясна врата не се отключва явно машинката не бачка.ключа е черният които се пребира мерси предварително
    уоу! Имам абсолютно същия проблем с единствената разлика, че моята задна дясна врата не се Заключва. Когато работеше дистанционното, всичко беше точно.

    Ще пробвам да стига до тази жълта кутийка да видим какво ще стане.

    п.с. Сега се замислям, ако проблемът е само в колата, защо червената лампичка на самия ключ не свети при натискане на копчето за отключване. И с резервния клюя същото. (при натискане на копчето за багажника си свети) ???
    Last edited by ML 20V; 12-08-2012 at 10:36.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  10. #25
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Странно, но аз такава жълта кутийка не намерих. Отворих и там имаше само една и тя нямаше общо с горепоказаната жълта кутия.

    Май ще трябва да потърся някой сервиз където са запознати с подобен проблем, че ми писна да отключвам и заключвам със самия ключ като москвич.

    Някой да има идеи? Според тази тема Бобо може да го оправи това.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ML 20V View Post
    Странно, но аз такава жълта кутийка не намерих. Отворих и там имаше само една и тя нямаше общо с горепоказаната жълта кутия.

    Май ще трябва да потърся някой сервиз където са запознати с подобен проблем, че ми писна да отключвам и заключвам със самия ключ като москвич.

    Някой да има идеи? Според тази тема Бобо може да го оправи това.
    Колега, а поне двата куплунга (сивия и червения) в които на снимката е бодната жълтата кутийка има ли ги при теб на това място? Възможно ли е да е преправяно нещо по инсталацията?
    Централното задейства ли се, когато се отключва с ключ? Или само вратата в чиято ключалка е пъхнат ключа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колега, а поне двата куплунга (сивия и червения) в които на снимката е бодната жълтата кутийка има ли ги при теб на това място? Възможно ли е да е преправяно нещо по инсталацията?
    Централното задейства ли се, когато се отключва с ключ? Или само вратата в чиято ключалка е пъхнат ключа.
    Тези куплунги не ги видях колега. Може и да греша, имаше и доста прах, но съм почти сигурен, че ги нямаше. Централното работи с ключа. Не мисля, че е пипано там, но няма как да съм 100% сигурен.

    п.с. Това, което ми направи впечатление беше, че имаше едно малко кабелче с бял малък накрайник, който не беше включен никъде. Може би не обяснявам много ясно, трябваше да направя снимки..
    Last edited by ML 20V; 13-08-2012 at 23:23.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  13. #28
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Колеги помагайте преди малко ми се случи следното нещо шофьорската ми врата нещо блокира ключалката и не може да се отключи, а така няма как да се разглоби кората да се види откъде е проблема и да се реши. Не иска нито с ключа нито отвътре. Проблема го усещам чисто механичен но няма как да достигна там. Някакви идеи
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Колеги помагайте преди малко ми се случи следното нещо шофьорската ми врата нещо блокира ключалката и не може да се отключи, а така няма как да се разглоби кората да се види откъде е проблема и да се реши. Не иска нито с ключа нито отвътре. Проблема го усещам чисто механичен но няма как да достигна там. Някакви идеи
    Пробвай да развиеш малко пластмасовото копче (лостчето, което излиза нагоре при отключване и слиза надолу при заключване), така че да се покаже малко и да можеш да го хванеш и да пробваш да го издърпаш нагоре за да отключиш вратата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Така и направих колега благодаря ти. Обаче се наложи с клещите да го дърпам чак тогава се предаде. Разглобих и сглобих бравата засега е добре, миналата година ми се случи така да ми остане само че в отключено положение след същата процедура изкара доста време но вече ще се оглеждам за друг механизъм
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •