Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Нещо ми се прецака генерацията

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Щом си толкова сигурен, че нямаш пукнатини по генерацията смени гарнитурите с нови и провери снадката на гърнето.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #32
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Щом си толкова сигурен, че нямаш пукнатини по генерацията смени гарнитурите с нови и провери снадката на гърнето.
    Не съм сигурен че пукнатини нямам. Даже сигурно имам. Въпроса е как да разбера къде са? Щот май по нищо не се издават къде се намират.
    След катализатора според мен няма смисъл да търся, понеже въпросния "режещ" звук се чува преди него.
    За това се насочих към друга двуцевка, не заради двуцевката, а заради меката връзка! Искам да пробвам с друга оригинална мека връзка. И понеже няма от къде да намеря такава - търся втора ръка с двуцевката. А тея меки връзки дето ги продават по магазините, с тях не съм сигурен дали няма да стане по-зле от сега.
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 01-06-2012 at 20:04.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не съм сигурен че пукнатини нямам. Даже сигурно имам. Въпроса е как да разбера къде са? Щот май по нищо не се издават къде се намират.
    След катализатора според мен няма смисъл да търся, понеже въпросния "режещ" звук се чува преди него.
    За това се насочих към друга двуцевка, не заради двуцевката, а заради меката връзка! Искам да пробвам с друга оригинална мека връзка. И понеже няма от къде да намеря такава - търся втора ръка с двуцевката. А тея меки връзки дето ги продават по магазините, с тях не съм сигурен дали няма да стане по-зле от сега.
    Меката връзка ти изпуска при високо налягане тогава
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #34
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Меката връзка ти изпуска при високо налягане тогава
    Точно и аз това си мисля! Може би на скорост нещата са по-различни от колкото на празен ход, и може би на празех ход на канала не мога да и създам такова натоварване... мотора работи по-леко и не мога усетя нещата както като и раздам газ-та по улицата.

    П.П: Мина ми някаква идея преди малко. Не може ли да взема някаква вата или нещо подобно и да навия отгоре на меката връзка. Няма ли да се поизолира по тоя начин. Примерно някакво дебело парче негоряща вата. Може би от тая изолация, дето се прави от каменно брашно. Дето я слагат за изолация на къщите. Ако пробвам с нещо подобно, дали ще има файда?
    И да не е трайно решение, поне да се разбере дали е от меката връзка?
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 01-06-2012 at 20:46.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #35
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    А що някой не ти подава газ а ти да си отдолу?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Точно и аз това си мисля! Може би на скорост нещата са по-различни от колкото на празен ход, и може би на празех ход на канала не мога да и създам такова натоварване... мотора работи по-леко и не мога усетя нещата както като и раздам газ-та по улицата.

    П.П: Мина ми някаква идея преди малко. Не може ли да взема някаква вата или нещо подобно и да навия отгоре на меката връзка. Няма ли да се поизолира по тоя начин. Примерно някакво дебело парче негоряща вата. Може би от тая изолация, дето се прави от каменно брашно. Дето я слагат за изолация на къщите. Ако пробвам с нещо подобно, дали ще има файда?
    И да не е трайно решение, поне да се разбере дали е от меката връзка?
    Щом си убеден, че нежеланият звук се дължи на пробив някъде и щом си установил, че като запушиш ауспуха, двигателят не гасне, просто продължи още малко в този ред на мисли.
    Запуши ауспуха, дори накарай някой да държи малко по-към средни обороти, а ти гледай внимателно отдолу. Ако е някъде по тръбите пробивът, трябва да го усетиш. Прекарай влажен парцал по невидимите части от тръби и гърнета. Ако има пробив, 100% ще го намериш по този способ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щом си убеден, че нежеланият звук се дължи на пробив някъде и щом си установил, че като запушиш ауспуха, двигателят не гасне, просто продължи още малко в този ред на мисли.
    Запуши ауспуха, дори накарай някой да държи малко по-към средни обороти, а ти гледай внимателно отдолу. Ако е някъде по тръбите пробивът, трябва да го усетиш. Прекарай влажен парцал по невидимите части от тръби и гърнета. Ако има пробив, 100% ще го намериш по този способ.
    Убеден съм, защото се промени звука на крайното гърне. Стана 3 пъти по-тихо . Няма логика просто да е от таблото като на колегата badmadafaka. А и колата не изгасва да. Даже не се и тормози мотора. Форсирам я до 5000 оборота и няма грижи никакви... все едно не съм запушил нищо!
    Като загрее обаче, проблема намаля, което ме води на мисълта, че е цепнатина някъде, която оплътнява като се загрее генерацията.
    Виж това с мокрия парцал е хубава идея, само да не е някъде към колекторите проблема! Ще го пробвам и този метод.
    Благодаря за съвета колега!

    П.П: А какво мислите за ватата върху меката връзка? Заслужава ли си да пробвам? Някой пробвал ли е подобен метод?
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 02-06-2012 at 00:45.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Убеден съм, защото се промени звука на крайното гърне. Стана 3 пъти по-тихо . Няма логика просто да е от таблото като на колегата badmadafaka. А и колата не изгасва да. Даже не се и тормози мотора. Форсирам я до 5000 оборота и няма грижи никакви... все едно не съм запушил нищо!
    Като загрее обаче, проблема намаля, което ме води на мисълта, че е цепнатина някъде, която оплътнява като се загрее генерацията.
    Виж това с мокрия парцал е хубава идея, само да не е някъде към колекторите проблема! Ще го пробвам и този метод.
    Благодаря за съвета колега!
    Това запушена да вдига 5000 оборота без зор си е голям пробив. Дори по-добре парцал или гъба със сапунка (пяна).
    Това е безотказен метод с който газаджиите локализират и най-малкия пробив.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това запушена да вдига 5000 оборота без зор си е голям пробив. Дори по-добре парцал или гъба със сапунка (пяна).
    Това е безотказен метод с който газаджиите локализират и най-малкия пробив.
    Ами голям си е да ти кажа... крайното гърне утихна в пъти .
    А то е такова, че не е нормално да е тихо. И това за сапунката си мислих днес. Да направя една кофа разтвор и да я кача студена на канал. Ще намокря всичко и да гледам за балончета....
    Другия вариант е да карам така. То ще се разпърди тотално по някое време и няма как да остане скрито вечно. Ама до тогава няма да имам вътрешен мир
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ами голям си е да ти кажа... крайното гърне утихна в пъти .
    А то е такова, че не е нормално да е тихо. И това за сапунката си мислих днес. Да направя една кофа разтвор и да я кача студена на канал. Ще намокря всичко и да гледам за балончета....
    Другия вариант е да карам така. То ще се разпърди тотално по някое време и няма как да остане скрито вечно. Ама до тогава няма да имам вътрешен мир
    Няма да мокриш всичко и после да гледаш. Напояваш гъба със сапунка и започваш бавно и методично отзад напред по трасето. Няма как да не го намериш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма да мокриш всичко и после да гледаш. Напояваш гъба със сапунка и започваш бавно и методично отзад напред по трасето. Няма как да не го намериш.
    Мда, тва определено ще го пробвам.
    Благодаря отново...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    По-добре пулверизатор със сапунена вода и отпред назад, щот кюнците като загреят в началото само пари ще хванеш
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #43

    Default

    Добре де, а като си запушил ауспуха и форсираш на 5К оборота не пуши ли отнякъде..? При задържане с 5К оборота и най-здравия двигател ще почне да пуши на масло...

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Добре де, а като си запушил ауспуха и форсираш на 5К оборота не пуши ли отнякъде..? При задържане с 5К оборота и най-здравия двигател ще почне да пуши на масло...
    Просто има сериозен пробив някъде. Веднъж ми се беше запушил катализаторът и двигателят посмъртно не можеше да се изфорсира до 5000 оборота.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Някаква промяна по звука и разбра ли се каква е причината?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •