Results 1 to 15 of 50

Thread: Нещо ми се прецака генерацията

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default Нещо ми се прецака генерацията

    Колеги, от 2 седмици издирвам проблема и не мога да го намеря.
    Значи след като си сложих спортно гърне (twister), колата извади невероятен звук. За съжаление обаче, това продължи не повече от седмиц и нещо, след което звука постепенно започна да се развля.
    Първо започна само като е студена, да не се чува като хората... някак си глухо и по-тихо от преди. Като загрееше малко и се оправяше. После обаче стана така и при загрял мотор.
    Преди като отнемех газ-та и се чуваше едно готино припукване в последното гърне. Сега това припукване Вече го няма, а звука на гърнето стана 2-3 пъти по-тих и един такъв посредствен... нищо общо със звука, който беше!
    Незна от къде е проблема. Търсих на всякаде. Отдолу всичко е здраво, дупки не се виждат. Меката връзка си изглежда здрава, не е закъсана (няма черно по нея, не се чува да духа от никъде).
    Вчера свалих катализатора, огледах го... супер си е, през него се вижда, не е запушен. Сложих на негово място тръба, само за проба. Е същата работа...
    После свалих чак и изпускателните колектори - е нищо... всичко си е наред. Огледал съм на всякаде, нищо видимо няма.
    Само меката връзка не съм сменил, ама може ли да е от нея, при положение, че си е видимо здрава и не се чува да духа от там?

    Вече не знам къде да търся... двайте ъкъли... искам си стария спортен звук!

    Само да отбележа - като е студена колата и като и дам повечко газ, се чува един такъв леко режещ звук от към средата на колата някъде. Мисля, че има връзка с проблема, щото преди това тоя звук го нямаше пък. Предложете какво и къде да гледам... вече не знам!
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 31-05-2012 at 18:06.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Имаш цепнатина в меката връзка във вътрешния слой и за това не го виждаш. Най-често се цепи от горната страна от към фланеца. Тогава започва да се реже така гадно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    понеже и мойта мека връзка е заминала искам да попитам каква е процедурата по смяната и на какви парички се намира въпросната, че нещо не намирам инфо?

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Голям проблем са тези връзки и по-точно намирането на читава такава без да и зърка оплетката. Решението е или скъпа афтърмаркет или оригинал. Скъпите могат да се намерят при тунинг фирмите за генерации. Иначе тези walker, bosal и подобни са само хвърлени пари на вятъра. Уж ти ги продават за хубави, а след няколко километра като се стопли и охлади няколко пъти и започва да зърка в резонанс.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    благодаря за отговора, а кои са оригиналните?

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    благодаря за отговора, а кои са оригиналните?
    Ricambi. Продават ти цялата двуцевка
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Имаш цепнатина в меката връзка във вътрешния слой и за това не го виждаш. Най-често се цепи от горната страна от към фланеца. Тогава започва да се реже така гадно.
    Ами от меката връзка нищо не се чува. И няма и вищо видимо. Възможно ли да изпуска от нея, ама да не се разбира? Ходих в 5 сервиза поне, и 5-те казват - на колата нищо и няма, не е от меката връзка, всичко е нормално.
    Е да ама... аз си го знам как беше преди това, и знам че не е нормално!
    А ако може и на мен да ми пуснеш едно ЛС за въпросната оригинална мека връзка, ще съм ти много благодарен!
    Просто вече не знам къде и какво да гледам.
    Всеки ми казва, че си била добре, и никой нищо не чува... само аз си знам как беше преди и как сега. Хората вече за луд ме мислят по сервизите. Ама аз си знам, че не съм
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 31-05-2012 at 17:09.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •