Results 1 to 3 of 3

Thread: Alfa 147 странни проблеми

  1. #1
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default Alfa 147 странни проблеми

    Два въпроса за които нямам отговор:

    1) Когато потеглям на полусъединител и подавам леко газ се чува звук от задържане. Мислех, че е колело докато един колега с honda civic не ми каза, че и при него има същия проблем от когато си е купил колата. Само при потегляне и то на полусъединител с газ. Има ли нещо общо със сиединителя, в моят случай той е сменян???

    2) Когато опъна ръчка така да се каже с включен ASR нищо не става. Когато го изключа става но тамън когато се занеса и колата ми аха-аха да тръгне с вратите-е-е и ме спира гаден звук от сорта на каре .... чат-чат-чат и ме връща в пътя. А съм сигурен, че ASR-а се изключва, защото гумите се въртят и въобще ми позволява да поднеса, но от къде идва това връщане???

    Тези проблеми ме мъчат от покупката на колата ми, много ще съм благодарен за съвет!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    По 2) точка ще коментирам :
    Ти беше 2-ка. Всички 2-ки имат фабрично VDC (ЕSP) система пазеща колата от поднасяне. Тя не може да се изключи с копче и щом усети занасяне, те връща в пътя. В същност има начин да я изключиш, но тогава няма да имаш и АБС. Това, което чуваш чат-чат-чат е доказателство, че VDC-то ти е сработило и се опитва да те вкара в пътя като си "играе" със спирачките (такъв му е начина на действие).
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    По 2) точка ще коментирам :
    Ти беше 2-ка. Всички 2-ки имат фабрично VDC (ЕSP) система пазеща колата от поднасяне. Тя не може да се изключи с копче и щом усети занасяне, те връща в пътя. В същност има начин да я изключиш, но тогава няма да имаш и АБС. Това, което чуваш чат-чат-чат е доказателство, че VDC-то ти е сработило и се опитва да те вкара в пътя като си "играе" със спирачките (такъв му е начина на действие).
    И при 147 се чува доста яко тоя ABS. Един искаше да купи колата, гаджето натиснала рязко спирачките докато му я показвала и онзи се уплашил. После се вкарал в приключение с друга кола
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •