Results 1 to 15 of 21

Thread: Теч в купето - Алфа 147

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Благодаря колеги, привършвам работа и дим да ме има към вкъщи, за да отварям, че снощи по никое време спря при нас дъжда/

    А дали е препоръчително въобще да карам ? Дойдох с нея на работа, на изключено парно, умрях от студ. Гледах да не завивам рязко, случи се 1 път, все едно мина вода от дясната към лявата страна на предното стъкло, там под чистачките.
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  2. #2

    Default

    Нещо не искаха да се занимават майсторите с моя проблем!? Сервизът е на бул. България най-горе, при бизнес сграда Абакус, мисля...
    Трябвало и да се смени филтър на климатика, щом съм имал проблем с климатика..


    Друг майстор ми каза 30 лева, че може би ще струва.
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  3. #3

    Default

    Здравейте,

    В сервиза са го оправили за 25 лв.

    Другото, което е:

    дискове - 2х75лв
    задни накладки - 85лв.
    труд - 40 лв, отстъпка уж.
    Смяна на течност на спирачките - 3 шишета по 6 лв- 18лв.
    Труд 30 лв.

    --- 325 лв.

    Струда ми се доооста доооста.

    Поздрав
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Здравейте,

    В сервиза са го оправили за 25 лв.

    Другото, което е:

    дискове - 2х75лв
    задни накладки - 85лв.
    труд - 40 лв, отстъпка уж.
    Смяна на течност на спирачките - 3 шишета по 6 лв- 18лв.
    Труд 30 лв.

    --- 325 лв.

    Струда ми се доооста доооста.

    Поздрав
    Нещо не виждам отстъпките, ма нали сега трябва да е у ред
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #5
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите. Изчистил съм всичко под корите, на майстор я водихме, какво ли не - пак се пълни ту от 1-та ту от другата страна. Последния път се напълни с вода от автомивката с четките, а досега не го беше правила. Имаше и петно вода в средата на седалката, имаше и около ръчната спирачка. Шибидаха не изпуска, може би уплътненията на вратите, ама ги огледах и изглеждат перфектни. Вдигнал съм ръце вече...
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите. Изчистил съм всичко под корите, на майстор я водихме, какво ли не - пак се пълни ту от 1-та ту от другата страна. Последния път се напълни с вода от автомивката с четките, а досега не го беше правила. Имаше и петно вода в средата на седалката, имаше и около ръчната спирачка. Шибидаха не изпуска, може би уплътненията на вратите, ама ги огледах и изглеждат перфектни. Вдигнал съм ръце вече...
    При мен веднъж тавана около задния плафон беше влажен и сега има петно което някой ден трябва да изчистя. Сам си я мих тогава и уплътнението отгоре което е на покрива се беше разместило от водоструйката (като пръсках го видях, че се откачи ама тогава не ми и мина през акъла да не поливам там) провери го твойто как е. Става въпрос за гумените уплътнения на покрива. Това ако ти е влажен тавана де, иначе вътре директно от там няма как да прокапе.

  7. #7
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Да се включа и аз по темата.Имах същия теч, на същото място под жабката, течеше през филтъра за купето въпреки,че има кора над него.Препоръчвам да не се кара така или по-точно да не се пуска вентилатора на парното.Точно поради тази причина за малко не се подпалих.Вентилатора се намокри и ...искри,пушеци и ново парно след това.Поздрави и успех.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  8. #8
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите.
    ...
    Ами на който му тече , му тече на 100%, но като цяло 147-миците не текат на 100 %, та да им създаваме лошо име. Погледни във форума на рено за какво иде реч, като е до течове, текат откъдето се сетиш, коли след 100 годишна история на марката.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #9
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Ами на който му тече , му тече на 100%, но като цяло 147-миците не текат на 100 %, та да им създаваме лошо име. Погледни във форума на рено за какво иде реч, като е до течове, текат откъдето се сетиш, коли след 100 годишна история на марката.
    147-ците са мн добри коли, може би това с течовете им е 1 от малкото недостатъци. Аз лично съм направил всичко, което се препоръчва при подобен теч, ефект - нулев. Явно не тече от 1 място при мен, щото петно на седалката, около ръчната, на стелката... не е от шибидаха, щото тавана е сух ? Ще тествам на автомивка и ще пиша ако разбера причините.
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  10. #10
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Нещо не искаха да се занимават майсторите с моя проблем!? Сервизът е на бул. България най-горе, при бизнес сграда Абакус, мисля...
    Трябвало и да се смени филтър на климатика, щом съм имал проблем с климатика..


    Друг майстор ми каза 30 лева, че може би ще струва.
    Ти колега още ли не си решил проблема-отивай докато е време 30лева после ще стане 300лева и няма оправия!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •